Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
IFK Luleå
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:00

      Septembercupen P-07


      19:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
    • 10:00

      Sammandrag Gammelgården F-10


      14:30
    • 10:00

      Sammandrag LSK P-10


      15:00
    • 10:00

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:50

      Nyborgs SK (borta) F-09


      11:30
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      11:50
    • 11:40

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      12:20
    • 12:00

      Piteå IF (borta) P-06


      13:30
    • 12:20

      Öjeby IF /IBFF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Brändöns IF (hemma) P-08


      14:30
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:20

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      14:00
    • 14:10

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      14:50
    • 14:10

      IFK Råneå (borta) F-09


      14:50
    • 14:20

      Sunderby SK (hemma) P-05


      15:20
    • 14:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Övertorneå SK (borta) U19


      17:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Septembercupen F-07


      17:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:30

      Haparanda FF (hemma) P-06


      12:00
    • 12:00

      Bollkalle P-04


      14:00
    • 12:00

      IFK Östersund (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) /Lira BK U16


      15:00
    • 15:30

      Tegs SK (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      IBFF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Piteå IF FF (hemma) P-04


      20:00
  • 3Mån
    v.36
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Bodens BK (borta) P-06


      20:30
  • 4Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Alviks IK (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Boden United/Hedens IF 2 (borta) IFK Luleå 3


      21:00
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) F-04/05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Match Lira F-07


      19:30
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
  • 7Fre
    • 14:30

      Avresa Härnösand A-lag Herrar


      21:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Storfors AIK (borta) P-06


      19:30
  • 8Lör
    • 08:20

      Prova på 7 mot 7 Notviken P-09


      14:00
    • 09:40

      Sammandrag Kalix 7 mot 7 P-09


      15:00
    • 09:40

      Sävast AIF (borta) F-09


      10:40
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:00

      Seriematch F-07


      12:30
    • 11:30

      Lira BK Blå (hemma) F-06


      13:00
    • 11:50

      Sunderby SK (borta) F-09


      12:30
    • 12:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Övertorneå SK (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Matcher P-07


      16:00
    • 13:00

      Rutviks SK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Hedens IF Lag 2 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Härnösands FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) /Lira BK U16


      16:00
    • 14:30

      Älvsby IF (hemma) P-07


      16:30
    • 14:30

      Sunderby SK Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Södra United (borta) F-04/05


      16:30
    • 15:20

      Rutviks SK (hemma) F-09


      16:00
  • 9Sön
    • 08:00

      Seriematch Gällivare F-07


      18:30
    • 12:00

      Kiruna FF (hemma) /Lira BK U16


      14:00
    • 12:00

      Jokkmokks SK (borta) U17


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      Umeå FC Akademi (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) P-08


      19:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:15
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Notviken IK (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Hedens IF (hemma) U19


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) IFK Luleå 3


      21:00
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Piteå IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Hedens IF (borta) P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 12Ons
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Gammelstads IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      LSK (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Luleå SK Lag 1 (borta) P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Kalix (borta) P-05


      20:00
  • 13Tor
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:30

      Rutviks SK (borta) F-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
  • 14Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
      Skogsvallen.
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Munksund Skuthamn SK (hemma) /Lira BK U16


      20:00
    • 18:00

      Alviks IK (borta) F-08


      19:00
  • 15Lör
    • 08:00

      Prova på 9-manna Cup F-06


      14:30
    • 08:50

      Sammandrag Hertsön P-09


      14:45
    • 10:00

      Sammandrag Lira Grupp C P-09


      13:30
    • 11:00

      Nyborgs SK (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-12


      13:00
    • 11:30

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:45

      Match Älvsbyn F-07


      13:00
    • 12:00

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      12:40
    • 12:00

      Sävast AIF (borta) U17


      14:00
    • 12:20

      Kiruna FF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Kiruna FF (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      14:10
    • 14:20

      Sävast AIF (hemma) P-05


      16:20
    • 14:30

      Hedens IF Lag 1 (hemma) P-07


      16:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Prova på 9-manna cup P-06


      19:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 13:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Unbyns IF (borta) IFK Luleå 3


      15:00
    • 13:30

      Ersmarks IF (hemma) U17


      15:30
    • 13:45

      Säsongsavslutning P-10


      16:00
    • 14:30

      Assi IF (hemma) F-08


      15:30
    • 16:00

      Gammelstads IF (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Haparanda FF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      18:45
    • 18:00

      Bollflickor F-04/05


      21:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 19:00

      Piteå IF FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 18Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 20:00

      Notvikens IK 2 (borta) U19


      22:00
  • 19Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Seriematch F-07


      19:30
    • 19:00

      IFK Råneå (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
  • 20Tor
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Notvikens IK (borta) U17


      22:00
  • 21Fre
  • 22Lör
    • Heldag

      Sammandrag P-09

    • 08:30

      Några matcher F-07


      16:00
    • 09:15

      Träningsmatch BAIK P-08


      10:30
    • 10:30

      Träningsmatch BAIK P-08


      12:00
    • 11:00

      Gällivare SK (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Bollkalle IFK P05 P-05


      17:00
    • 13:00

      Lira BK (hemma) F-08


      14:00
    • 14:00

      Täfteå IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Södra United (hemma) F-04/05


      16:00
    • 16:30

      Sävast AIF (hemma) F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Gammelstads IF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Fotbollssäsongen 2019 P-04


      00:00
    • 08:00

      Bemanning fik Arcus P-05


      16:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      11:00
    • 11:30

      Morön BK (borta) U17


      13:30
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Parkalompolo IK (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Avslutning med laget. F-06


      18:30
    • 15:00

      Haparanda FF (hemma) P-06


      16:30
    • 16:45

      Jokkmokks SK (hemma) U17


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK U16


      19:30
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Föräldramatch F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:30

      Lira BK Blå (borta) P-05


      21:30
    • 19:30

      Heja på Lag 1 P-05


      21:15
  • 25Tis
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 17:00

      Avslutning säsong 2018 P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
  • 26Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Bredåkers SK (borta) P-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 18:30

      IFK Kalix (hemma) U17


      20:30
  • 29Lör
    • Heldag

      Höstcup 9-manna P-06

    • 14:00

      Gällivare Malmbergets FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 11:00

      Assi IF (borta) F-08


      12:00
    • 16:00

      Luleå SK (borta) /Lira BK U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30