Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:00

      Septembercupen P-07


      19:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
    • 10:00

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Sammandrag LSK P-10


      15:00
    • 10:00

      Sammandrag Gammelgården F-10


      14:30
    • 10:50

      Nyborgs SK (borta) F-09


      11:30
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      11:50
    • 11:40

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      12:20
    • 12:00

      Piteå IF (borta) P-06


      13:30
    • 12:20

      Öjeby IF /IBFF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Brändöns IF (hemma) P-08


      14:30
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:20

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      14:00
    • 14:10

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      14:50
    • 14:10

      IFK Råneå (borta) F-09


      14:50
    • 14:20

      Sunderby SK (hemma) P-05


      15:20
    • 14:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Övertorneå SK (borta) U19


      17:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Septembercupen F-07


      17:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:30

      Haparanda FF (hemma) P-06


      12:00
    • 12:00

      Bollkalle P-04


      14:00
    • 12:00

      IFK Östersund (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) /Lira BK P-03


      15:00
    • 15:30

      Tegs SK (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      IBFF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Piteå IF FF (hemma) P-04


      20:00
  • 3Mån
    v.36
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK P-03


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Bodens BK (borta) P-06


      20:30
  • 4Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Alviks IK (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Boden United/Hedens IF 2 (borta) IFK Luleå 3


      21:00
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) F-04/05


      19:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Match Lira F-07


      19:30
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK P-03


      20:15
  • 7Fre
    • 14:30

      Avresa Härnösand A-lag Herrar


      21:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Storfors AIK (borta) P-06


      19:30
  • 8Lör
    • 08:20

      Prova på 7 mot 7 Notviken P-09


      14:00
    • 09:40

      Sävast AIF (borta) F-09


      10:40
    • 09:40

      Sammandrag Kalix 7 mot 7 P-09


      15:00
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:00

      Seriematch F-07


      12:30
    • 11:30

      Lira BK Blå (hemma) F-06


      13:00
    • 11:50

      Sunderby SK (borta) F-09


      12:30
    • 12:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Övertorneå SK (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Matcher P-07


      16:00
    • 13:00

      Rutviks SK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Hedens IF Lag 2 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Härnösands FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) /Lira BK P-03


      16:00
    • 14:30

      Älvsby IF (hemma) P-07


      16:30
    • 14:30

      Sunderby SK Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Södra United (borta) F-04/05


      16:30
    • 15:20

      Rutviks SK (hemma) F-09


      16:00
  • 9Sön
    • 08:00

      Seriematch Gällivare F-07


      18:30
    • 12:00

      Kiruna FF (hemma) /Lira BK P-03


      14:00
    • 13:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      16:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 15:00

      Umeå FC Akademi (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) P-08


      19:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:15
    • 17:45

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Notviken IK (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Hedens IF (hemma) U19


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) IFK Luleå 3


      21:00
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Piteå IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Hedens IF (borta) P-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK P-03


      20:15
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 12Ons
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Gammelstads IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      LSK (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Luleå SK Lag 1 (borta) P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Kalix (borta) P-05


      20:00
  • 13Tor
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:30

      Rutviks SK (borta) F-08


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK P-03


      20:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 08:00

      Prova på 9-manna Cup F-06


      14:30
    • 08:50

      Sammandrag Hertsön P-09


      14:45
    • 10:00

      Sammandrag Lira Grupp C P-09


      13:30
    • 11:00

      Nyborgs SK (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-12


      13:00
    • 11:30

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:45

      Match Älvsbyn F-07


      13:00
    • 12:00

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      12:40
    • 12:20

      Kiruna FF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Kiruna FF (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      14:10
    • 14:20

      Sävast AIF (hemma) P-05


      16:20
    • 14:30

      Hedens IF Lag 1 (hemma) P-07


      16:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Prova på 9-manna cup P-06


      19:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 13:00

      Unbyns IF (borta) IFK Luleå 3


      15:00
    • 13:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Ersmarks IF (hemma) U17


      15:30
    • 13:45

      Säsongsavslutning P-10


      16:00
    • 14:30

      Assi IF (hemma) F-08


      15:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Haparanda FF (hemma) /Lira BK P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning /Lira BK P-03


      18:45
    • 18:00

      Bollflickor F-04/05


      21:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:00

      Piteå IF FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Seriematch F-07


      19:30
    • 19:00

      IFK Råneå (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • Heldag

      Sammandrag P-09

    • 08:30

      Några matcher F-07


      16:00
    • 09:15

      Träningsmatch BAIK P-08


      10:30
    • 10:30

      Träningsmatch BAIK P-08


      12:00
    • 11:00

      Gällivare SK (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Bollkalle IFK P05 P-05


      17:00
    • 13:00

      IFK Kalix (borta) P-06


      14:30
    • 13:00

      Lira BK (hemma) F-08


      14:00
    • 14:00

      Täfteå IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Södra United (hemma) F-04/05


      16:00
    • 17:00

      Gammelstads IF (hemma) /Lira BK P-03


      19:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Fotbollssäsongen 2019 P-04


      00:00
    • 08:00

      Bemanning fik Arcus P-05


      16:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      11:00
    • 11:30

      Morön BK (borta) U17


      13:30
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Sävast AIF (hemma) F-04/05


      14:30
    • 13:00

      Parkalompolo IK (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Lira BK Blå (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Haparanda FF (hemma) P-06


      16:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK P-03


      19:30
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Föräldramatch F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Lira BK (borta) P-05


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 18:00

      vs Motståndare (borta) P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Höstcup 9-manna P-06

    • 16:00

      Gällivare Malmbergets FF (borta) A-lag Herrar


      18:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 11:30

      Träning P-05


      13:00
    • 12:30

      Boden BK (borta) U17


      14:30
    • 15:00

      Luleå SK (borta) /Lira BK P-03


      17:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00