Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Lagaktivitet Gustavsbergsbadet /Luleå FC P04


      20:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:15

      matcher P-07


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Harads IF (borta) U19


      21:00
  • 2Tor
    • 13:00

      Lagaktivitet Liseberg /Luleå FC P04


      20:00
    • 16:00

      Träning U17


      17:00
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 18:50

      IBFF/ÖIF (hemma) P-05


      20:50
  • 3Fre
    • Heldag

      Gammelstads IF Cup 3-5/8 F-08

    • Heldag

      Kurirenspelen F-04/05

    • Heldag

      Gammelstads IF cup (fd Kurirenspelen) /Lira BK U16

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-05

    • 08:00

      Gammelstads IF Cup P-07


      00:00
    • 08:00

      Kurirenspelen F-07


      00:00
    • 08:50

      Sävast AIF (hemma) F-08


      09:50
    • 09:40

      Bankeryds SK (borta) /Luleå FC P04


      10:40
    • 11:20

      FC Santa Claus (borta) F-08


      12:20
    • 12:00

      Gammelstads IF Cup P-08


      00:00
    • 12:10

      Herrestads AIF (hemma) /Luleå FC P04


      13:10
    • 13:50

      Lira BK (borta) F-08


      14:50
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 15:30

      MSSK 1 (hemma) F-08


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 19:00

      Vitå BK (borta) IFK Luleå 3


      21:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Gammelstads IF Cup 3-5/8 F-08

    • Heldag

      Kurirenspelen F-04/05

    • Heldag

      Gammelstads IF cup (fd Kurirenspelen) /Lira BK U16

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-05

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-07

    • Heldag

      Kurirenspelen F-07

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-08

    • Heldag

      Gammelstads IF cup P-10

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-09

    • 09:40

      IFK Trollhättan (borta) /Luleå FC P04


      10:40
    • 09:40

      Trångfors IF (borta) F-08


      10:40
    • 10:30

      Sunderby SK (hemma) F-08


      11:30
    • 11:30

      Gammelgårdens IF Lag 1 (hemma) F-06


      13:00
    • 12:00

      Rutvik SK 1 (borta) F-09


      13:00
    • 13:00

      Träning P-06


      14:30
    • 13:50

      Rutviks SK (borta) F-08


      14:50
    • 14:00

      Friska Viljor FC (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:40

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      15:40
    • 15:20

      Lira BK F09 gul (hemma) F-09


      16:20
    • 15:30

      Ulvåkers IF (hemma) /Luleå FC P04


      16:30
  • 5Sön
    • Heldag

      Gammelstads IF Cup 3-5/8 F-08

    • Heldag

      Kurirenspelen F-04/05

    • Heldag

      Gammelstads IF cup (fd Kurirenspelen) /Lira BK U16

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-05

    • 00:00

      Gammelstads IF Cup P-07


      19:00
    • 00:00

      Kurirenspelen F-07


      17:00
    • 00:00

      Gammelstads IF Cup P-08


      19:00
    • Heldag

      Gammelstads IF cup P-10

    • Heldag

      Gammelstads IF Cup P-09

    • 08:40

      Älvsby IF (hemma) F-09


      09:40
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:30

      FC Norrsken (borta) F-08


      11:30
    • 10:30

      MSSK 2 (hemma) F-08


      11:30
    • 12:00

      IFK Uddevalla (hemma) /Luleå FC P04


      13:00
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) U17


      14:00
    • 13:00

      Morön BK (hemma) U17


      15:00
    • 13:20

      Trångfors IF 1 (borta) F-09


      14:20
    • 14:00

      Halvorstorps IS (hemma) /Luleå FC P04


      15:00
    • 16:00

      Träning U19


      00:00
    • 16:00

      Hedens IF (borta) P-06


      17:30
    • 16:00

      Sunderbyn (hemma) F-09


      17:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
  • 6Mån
    v.32
    • 00:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      IFK Kalix (borta) F-08


      19:30
    • 19:30

      Träning /Lira BK U16


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:30
  • 7Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Sammandrag Lira F-10


      19:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 19:00

      Bergnäsets AIK 2 (hemma) IFK Luleå 3


      21:00
    • 19:30

      Lira BK Gul (borta) P-05


      21:30
  • 8Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning /Lira BK U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Lira BK Blå (borta) P-07


      20:30
    • 19:00

      Lira BK (borta) U19


      21:00
    • 19:00

      Träning /Luleå FC P04


      20:30
    • 19:00

      Piteå IF FF/Öjeby IF (borta) U17


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 14:30

      Avresa till Kramfors A-lag Herrar


      21:00
      Skogsvallen, Luleå
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:30

      Lira BK (hemma) P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Kalix (hemma) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Sävast AIF (borta) /Lira BK U16


      21:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Norra Mjövattnet Cup P-06


      19:00
    • 09:30

      Sammandrag Grupp C P-09


      15:00
    • 09:30

      Cup Mazda Open 3 mot 3 F-11


      14:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:00
    • 11:20

      Munksund-Skuthamns SK (hemma) P-05


      14:00
    • 13:00

      Södra United (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Älvsby IF (borta) /Lira BK U16


      15:00
    • 14:00

      Norra Mjövattnet 18 övernattning F-08


      00:00
    • 14:00

      Kramfors-Alliansen (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Öjeby IF (hemma) P-08


      16:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Norra Mjövattnet 18 övernattning F-08


      16:00
    • 09:00

      Burträsk FF (hemma) F-08


      10:00
    • 09:00

      Morön BK (hemma) F-08


      10:00
    • 10:00

      Sammandrag P-10


      15:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:00

      Kiruna FF (borta) F-04/05


      12:30
    • 11:40

      Betsele IF (borta) F-08


      12:40
    • 11:40

      Bergsbyns SK (hemma) F-08


      12:40
    • 13:40

      Byske FF (borta) F-08


      14:40
    • 13:40

      Kågedalens AIF (borta) F-08


      14:40
    • 14:00

      Öjeby IF (borta) U17


      16:00
    • 15:00

      IFK Luleå Vit (hemma) F-08


      16:00
    • 15:40

      IFK Luleå Blå (hemma) F-08


      16:40
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träningsmatch LSK P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Skellefteå FF (borta) U17


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träningsmatch LSK P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK U16


      19:30
    • 18:15

      Luleå SK/Luleå FC (hemma) /Luleå FC P04


      20:15
  • 13Mån
    v.33
  • 14Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Match F-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 19:00

      Pålänge GIF (hemma) U19


      21:00
  • 15Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning /Lira BK U16


      18:15
    • 17:15

      Alviks IK (borta) P-08


      18:45
    • 18:00

      Nyborgs SK (borta) P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning /Luleå FC P04


      20:30
    • 19:45

      Alviks IK (borta) F-06


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Sunderby SK (borta) P-06


      18:00
    • 18:30

      Seriematch F-07


      19:30
    • 18:30

      Bodens BK FF (hemma) U17


      20:30
  • 18Lör
    • 07:00

      Myckle Kvantum Cup 2018 P-07


      19:00
    • 08:00

      Matchdag Malmfälten /Luleå FC P04


      22:00
    • 09:00

      Sammandrag Hertsön Grupp E P-09


      14:00
    • 09:20

      Sammandrag Gammelstad Grupp B P-09


      14:30
    • 09:30

      Bergnäsets AIK (borta) F-04/05


      10:00
    • 10:00

      Piteå IF Lag 1 (hemma) F-06


      11:30
    • 10:00

      Notvikens IK (borta) /Lira BK U16


      12:00
    • 10:00

      Sammandrag P-10


      15:00
    • 10:00

      Sammandrag Nyborg F-10


      14:30
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      11:50
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 1 (borta) F-09


      11:50
    • 11:30

      Överkalix IF (hemma) P-08


      13:00
    • 11:40

      IFK Råneå (hemma) F-09


      12:20
    • 11:40

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      12:20
    • 12:00

      Sammandrag Notviken Grupp C P-09


      15:00
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) /Luleå FC P04


      14:00
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 1 (borta) F-09


      14:00
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      14:00
    • 14:00

      Bollkalleuppdrag P-08


      17:00
    • 14:10

      IFK Råneå (hemma) F-09


      14:50
    • 14:10

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      14:50
    • 15:00

      Gottne IF (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 17:30

      Gällivare SK (borta) /Luleå FC P04


      19:30
  • 19Sön
    • 09:30

      Seriematch F-07


      10:30
    • 10:00

      Piteå IF (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Lagaktivitet P-05


      16:00
    • 10:30

      Gammelstads IF (borta) P-08


      12:00
    • 12:30

      Alviks IK (hemma) U17


      14:30
    • 13:30

      Bergnäsets AIK (borta) F-06


      15:00
    • 16:00

      IFK Luleå P07 (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      Träningsmatch P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:15

      IFK Kalix (borta) P-06


      17:45
    • 17:00

      Trångfors IF (borta) F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch Boden P-08


      19:00
    • 18:30

      Gammelgårdens IF (hemma) /Lira BK U16


      20:30
  • 20Mån
    v.34
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Gammelgårdens IF (borta) /Luleå FC P04


      21:00
    • 19:15

      Storfors AIK (hemma) F-04/05


      20:45
    • 19:30

      Bodens BK FF 2 (borta) U19


      21:30
  • 22Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning /Luleå FC P04


      19:30
    • 18:00

      FC Norrsken (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Munksund Skuthamn SK (borta) /Lira BK U16


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Bodens BK (borta) A-lag Herrar


      20:00
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 14:15

      Avresa Ytterhogdal A-lag Herrar


      22:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Kiruna FF (hemma) U17


      20:00
  • 25Lör
    • 09:00

      Utbildningsdagar distriktslag /Luleå FC P04


      00:00
    • 09:35

      Sävast Prova på 7 mot 7 P-09


      16:00
    • 09:50

      Sammandrag Kalix Grupp B P-09


      15:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
    • 11:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:00

      Träningsmatch P-10


      12:30
    • 13:00

      Alviks IK (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Ytterhogdals IK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      IFK Kalix Röd (hemma) P-07


      16:30
  • 26Sön
    • 00:00

      Utbildningsdagar distriktslag /Luleå FC P04


      19:00
    • 08:20

      Sammandrag Sunderbyn Grupp E P-09


      14:40
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 12:00

      IFK Kalix Lag 1 (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Bergnäsets AIK (borta) P-07


      14:30
    • 13:00

      IFK Råneå (hemma) F-04/05


      14:30
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Sammandrag Rutvik Grupp C P-09


      17:00
    • 13:30

      IFK Kalix Lag 2 (borta) P-08


      15:00
    • 14:30

      Alviks IK (hemma) P-05


      16:30
    • 15:00

      Storfors AIK (borta) F-06


      16:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Skellefteå FF (hemma) U17


      18:00
    • 16:30

      GUIF (borta) U17


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 27Mån
    v.35
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Piteå IF FF Lag 2 (borta) P-07


      21:00
    • 19:30

      Alviks IK (borta) U17


      21:30
  • 30Tor
  • 31Fre