Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juli 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.26
    • 00:00

      Piteå Summer games P-06


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games /Lira BK P-03


      18:00
    • Heldag

      Piteå Summer Games P-09

    • Heldag

      Piteå Summer Games P-05

    • 00:00

      Piteå Summer Games P-07


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games P-04


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games P-08


      19:00
    • 00:00

      Piteå Summer Games F-07


      17:00
    • 10:15

      Södra United (hemma) P-08


      11:15
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 11:45

      Indrefjord IL (hemma) P-08


      12:45
    • 12:00

      FK Brage Trondenes (hemma) P-04


      13:00
    • 12:00

      Piteå IF (hemma) F-04/05


      13:00
    • 12:30

      Robertsfors IK (hemma) F-06


      13:30
    • 14:00

      Merilappi United (borta) F-08


      15:00
    • 16:00

      Träningsmatch P-10


      17:00
  • 2Mån
    v.27
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 20:00

      Boden BK (hemma) U17


      21:00
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning /Lira BK P-03


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      A-lagsmatch P-09


      21:00
    • 19:00

      Bodens BK FF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle P-04


      21:00
    • 19:00

      Derby IFK-Boden P-06


      21:00
    • 19:00

      A-lagsmatch P-05


      21:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
  • 8Sön
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning /Lira BK P-03


      20:30
  • 9Mån
    v.28
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 15:45

      Träning P-04


      17:00
    • 15:45

      Träning P-05


      17:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
      Örnäset IP
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
  • 13Fre
  • 14Lör
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.29
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 00:00

      Gothia cup /Lira BK P-03


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 23Mån
    v.30
    • 13:00

      IFK Kalix (hemma) P-06


      14:30
    • 16:00

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:30

      Luleå SK (hemma) P-05


      21:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:30
  • 24Tis
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Sunderby SK (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 25Ons
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Spontanfotboll P-09


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch P-07


      19:30
    • 19:00

      Notvikens IK (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 26Tor
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:10

      Haukiputaan pallo Yellow (hemma) F-06


      17:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 27Fre
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 08:00

      Matfors IF (borta) F-06


      09:00
    • 11:45

      Mariehem SK (hemma) F-06


      12:45
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 08:00

      Gammelgården IF Lag 1 (borta) F-06


      09:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
  • 29Sön
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-05

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04/05

    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 14:00

      Vittjärvs IK (hemma) IFK Luleå 3


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK P-03


      19:30
  • 30Mån
    v.31
    • 13:00

      Träningsmatch P-07


      15:00
    • 13:00

      IFK Luleå P07 (hemma) P-06


      14:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning /Lira BK P-03


      21:00
  • 31Tis
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 19:00

      Lira BK (borta) P-06


      20:30