Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hjo

Följ

IFK Hjo

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2024

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:00

      Träning P10


      11:30
    • 10:00

      Träning P09-08


      11:30
    • 16:00

      Löpning till Mullsjön P10


      18:00
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 15:30

      Träning P09-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 18:00

      Falköpings FK Svart (borta) P12


      20:00
  • 4Lör
    • 09:00

      Matchsammandrag borta hos IFK TIDAHOLM P15


      13:00
    • 10:00

      Tibro AIK FK Gul (borta) P11


      12:00
    • 11:00

      Skara FC Vit (borta) F14-15


      13:00
    • 11:00

      IFK Mariestad Vit (hemma) P14


      13:00
    • 11:30

      Sammandrag Skövde F14-15


      16:30
    • 12:30

      Råda BK Grön (borta) P10


      14:30
    • 13:00

      Skultorps IF Gul (hemma) F14-15


      15:00
    • 14:00

      Sandareds IF (borta) Fotboll Herr


      16:00
    • 15:00

      Skövde KIK Vit (hemma) F14-15


      17:00
    • 16:00

      Åsarp-Trädet FK (hemma) F14-15


      18:00
  • 5Sön
    • 11:00

      Skultorps IF Svart (borta) P13


      13:00
    • 17:00

      Moholms SK (borta) P12


      19:00
    • 17:00

      IFK Tidaholm Blå (borta) P14


      19:00
    • 17:00

      BK Trix/Mölltorp-Brevik (borta) P09-08


      19:00
    • 18:00

      Mariestads BoIS FF Vit (borta) F11


      20:00
  • 6Mån
    v.19
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning P09-08


      19:30
    • 18:45

      Vartofta SK (borta) Fotboll Dam


      20:45
  • 7Tis
    • 16:00

      Träning F11


      17:30
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Kick off Säsongen 2024 - Discgolf på högaliden F09-10


      19:30
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelserummet


      20:00
  • 8Ons
    • 16:00

      Träning P09-08


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Träning Fotboll Dam


      19:30
    • 19:00

      Ulvåkers IF Röd (borta) P10


      21:00
    • 19:00

      Old Ladies Träning IFK Hjo


      20:30
  • 9Tor
    • 10:00

      Igelstorps IK (hemma) P12


      12:00
    • 15:00

      Träning Fotboll Herr


      16:45
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 18:25

      Laguppdrag städa efter Grönköpingsmarknad P12


      19:30
    • 18:30

      Laguppdrag Grönköping marknad F11


      20:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:00

      Sammandrag Tidaholm P16


      12:00
    • 10:00

      Mariestads BK Röd (hemma) P10


      12:00
    • 10:00

      Fotbollsskolan + boll & skoj Ungdomssektion Fotboll


      11:00
    • 10:00

      Träning P17


      11:00
    • 10:00

      Träning Boll och Skoj


      11:00
    • 11:00

      Götene IF Svart (hemma) P13


      13:00
    • 11:00

      IFK Värsås (hemma) P14


      13:00
    • 15:00

      Floby-Grolanda IF (hemma) Fotboll Herr


      17:00
    • 15:00

      Kioskbemanning A-lagsmatch P10


      17:00
  • 12Sön
    • 11:00

      IFK Skövde FK Vit (hemma) P11


      13:00
    • 11:00

      Mariestads BoIS FF Vit (hemma) F14-15


      13:00
    • 12:30

      Bollvärd Damlag F14-15


      15:00
    • 13:00

      Ulvåkers IF U (hemma) Fotboll Dam


      15:00
    • 13:00

      Sammandrag Tidaholm P16


      16:00
    • 14:00

      Våmbs IF (borta) P09-08


      16:00
    • 15:00

      BK Trix (borta) P14


      17:00
    • 16:00

      Tidavad/Jula (borta) P13


      18:00
    • 17:00

      IFK Värsås (hemma) F11


      19:00
    • 17:00

      IFK Skövde FK Svart (hemma) P12


      19:00
    • 18:00

      Töreboda IK (hemma) F09-10


      20:00
    • 18:00

      "Serieanmälan" 24-25 Innebandy P2010/2011


      18:05
  • 13Mån
    v.20
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 18:00

      Träning P09-08


      19:30
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F11


      18:00
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F09-10


      19:00
  • 15Ons
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Träning P09-08


      19:30
    • 19:00

      IFK Värsås (borta) Fotboll Herr


      21:00
    • 19:00

      Old Ladies Träning IFK Hjo


      20:30
  • 16Tor
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning F09-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 18:30

      Träning Fotboll Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning P11


      20:10
    • 19:00

      Träning P12


      20:15
  • 17Fre
    • 15:30

      Träning P10


      17:45
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 19:00

      Tidaholms GoIF (hemma) P09-08


      21:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning P17


      11:00
    • 10:00

      Träning Boll och Skoj


      11:00
    • 11:00

      Stenstorps IF (hemma) P12


      13:00
    • 11:00

      IFK Skövde FK BlåVit (hemma) P13


      13:00
    • 13:00

      Mariestads BK Röd (borta) P12


      15:00
    • 15:00

      Stenstorps IF (borta) Fotboll Dam


      17:00
  • 19Sön
    • 10:30

      IFK Falköping FF BlåVit (borta) P13


      12:30
    • 11:00

      Stenstorps IF (borta) P14


      13:00
    • 12:30

      IFK Skövde FK Vit (borta) P10


      14:30
    • 14:00

      Stenstorps IF (borta) F11


      16:00
    • 16:00

      Ulricehamns IFK (hemma) Fotboll Herr


      18:00
    • 17:00

      Ekedalen/Fröjered (borta) P11


      19:00
    • 18:00

      Sils IF (9:9) (borta) F09-10


      20:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F11


      18:00
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 18:00

      Träning Fotboll Dam


      19:30
    • 18:30

      Tidaholms GoIF (borta) F09-10


      20:30
    • 18:30

      Lidköpings FK Vit (borta) F14-15


      20:30
    • 19:00

      Träning Fotboll Herr


      20:30
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P10


      18:00
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Träning P09-08


      19:30
    • 18:30

      Töreboda IK (hemma) P10


      20:30
    • 19:00

      Old Ladies Träning IFK Hjo


      20:30
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:30

      Norra Fågelås IF (hemma) F11


      19:30
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F09-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 19:00

      Träning Fotboll Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P11


      20:10
    • 19:00

      Träning P12


      20:15
  • 24Fre
    • 15:30

      Träning P10


      17:45
    • 15:45

      Träning P09-08


      17:30
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 18:30

      Mariestads BK Röd (borta) P13


      20:30
    • 18:30

      Jula BK Blå (borta) P14


      20:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning P17


      11:00
    • 10:00

      Träning Boll och Skoj


      11:00
    • 11:00

      Stenstorps IF (hemma) P13


      13:00
    • 15:00

      IFK Mariestad Blå/Vit (hemma) P14


      17:00
    • 16:00

      Dalsjöfors GoIF (borta) Fotboll Herr


      18:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Skövde AIK Vit (borta) P10


      12:00
    • 10:00

      Matchsammandrag borta BK-TRIX Karlsborg P15


      14:00
    • 10:00

      Fagersanna IF (hemma) F14-15


      12:00
    • 11:00

      IFK Tidaholm (hemma) P11


      13:00
    • 11:00

      Stenstorps IF (hemma) F14-15


      13:00
    • 11:00

      Hörnebo SK Grön (borta) F14-15


      13:00
    • 12:15

      Skövde KIK Vit (borta) F14-15


      14:15
    • 12:30

      Bollvärd Damlag F14-15


      15:00
    • 13:00

      Våmbs IF U (hemma) Fotboll Dam


      15:00
    • 17:00

      Gullspångs IF (hemma) P12


      19:00
    • 17:30

      Floby-Grolanda IF (borta) P12


      19:30
    • 18:00

      Hörnebo SK (hemma) F09-10


      20:00
  • 27Mån
    v.22
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:45

      Träning Fotboll Herr


      19:30
    • 19:15

      IFK Mariestad Blå (borta) P09-08


      21:15
    • 19:15

      Flyttad Match IFK Mariestad från 25/5 P09-08


      21:30
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:00

      Träning P10


      17:30
    • 17:20

      Träning P13


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:00

      Träning P09-08


      19:30
    • 19:00

      Old Ladies Träning IFK Hjo


      20:30
    • 19:15

      Falköpings KIK Röd (borta) F11


      21:15
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning F14-15


      18:45
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning F09-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      18:30
    • 18:30

      Skultorps IF Gul (borta) P14


      20:30
    • 19:00

      Träning Fotboll Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P11


      20:10
    • 19:00

      Träning P12


      20:15
    • 19:00

      Träning Fotboll Herr


      20:30
  • 31Fre
    • 15:30

      Träning P10


      17:45
    • 17:15

      Träning P15


      18:30
    • 19:00

      Töreboda IK (hemma) P09-08


      21:00