Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Falun Ungdom & Barn

Följ

IBF Falun Ungdom & Barn

Följ oss för uppdateringar
Följ
IBF Falun Ungdom & Barn
Välj lag

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
  • 2Lör
  • 3Sön
  • 4Mån
    v.40
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P2012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning Lek & Lär


      10:00
    • 10:00

      SUDD P-06/07


      16:00
    • 12:00

      Rättviks IBF (hemma) P2011


      14:00
    • 13:30

      Sandvikens AIK F09/10 (hemma) F-09/10


      15:30
    • 15:30

      KAIS Mora UIF (hemma) P-08/09


      17:30
  • 10Sön
    • 11:15

      Krylbo AIS (hemma) P-08


      13:15
    • 11:50

      Träning P-09/10


      13:20
    • 12:45

      Träning F-09/10


      14:15
  • 11Mån
    v.41
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P2012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:45

      Träning P-09/10


      18:00
    • 17:00

      Träning P2013


      18:00
    • 17:45

      Träning F2011/12


      19:00
      Lugnet C-hall
      Anteckning: Välkommen till träning.

      Vi håller i och håller ut, och tänker på att hålla avstånd. Är man sjuk eller har symptom, sp stannar man hemma.
      Vi kommer till träningen ombytta och klara för träning.
      Vi hjälps åt att bygga sargen om den inte redan är byggd, och värmer upp under läktaren om tid finns, så vi får ut så mycket som möjligt av tiden på planen för träning.

      Glöm inte Klubba, skor, glasögon och vattenflaska.

      Vi ses!
    • 18:00

      Träning P2012


      19:00
    • 18:45

      Träning F-09/10


      20:00
    • 19:30

      Träning P-06/07


      21:00
    • 19:45

      Träning F-07/08


      21:00
  • 15Fre
    • 16:00

      Träning P2011


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P2014


      18:30
    • 17:15

      Träning F2013/14


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch Sundborn P-06/07


      19:00
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning Lek & Lär


      10:00
    • 09:30

      IBF Hedemora (borta) P-08


      11:30
    • 09:30

      Bjursås IK (borta) P2012


      11:30
    • 12:30

      Samuelsdals IF (hemma) P2012


      14:30
    • 13:30

      Envikens IF (borta) P2012


      15:30
    • 15:30

      IBF Säter (hemma) P-09/10


      17:00
    • 15:45

      Teambuildning/Kickoff F-07/08


      19:30
  • 17Sön
    • 09:30

      KFUM Falun (hemma) F2011/12


      11:30
    • 10:30

      Samuelsdals IF (hemma) P-06/07


      12:30
    • 11:15

      KFUM Falun (borta) P2011


      13:15
    • 11:30

      Envikens IF (hemma) F2011/12


      13:30
    • 14:30

      KAIS Mora UIF (borta) F2011/12


      16:30
    • 15:30

      IBF Gagnef (borta) P-08/09


      17:30
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P2012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning P2011


      17:00
    • 16:15

      Cafétjänst Guide P2011


      21:30
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P2014


      18:30
    • 17:15

      Träning F2013/14


      18:30
  • 23Lör
    • 08:45

      Cafétjänst Guide P2011


      12:30
    • 08:45

      Matchsammandrag P2013


      11:30
    • 09:00

      Träning Lek & Lär


      10:00
    • 11:30

      IBF Hedemora (borta) P-09/10


      13:30
    • 12:30

      Cafétjänst Guide P2011


      17:30
    • 15:30

      IBF Gagnef (borta) P-06/07


      17:30
  • 24Sön
    • 09:30

      KAIS Mora UIF 08 (borta) F-07/08


      11:30
    • 09:30

      Cafétjänst Guide P2011


      12:30
    • 09:45

      Matchsammandrag P2013


      13:30
    • 11:00

      IBF Falun Ungdom och Barn P0809 (hemma) P-08/09


      13:00
    • 11:00

      IBF Falun Ungdom och Barn P0809 (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Cafétjänst Guide P2011


      18:30
    • 12:30

      IBF Gagnef (hemma) P2011


      14:30
    • 13:30

      IBF Gagnef (borta) F-09/10


      15:30
    • 13:30

      IBF Borlänge (hemma) F-09/10


      15:30
  • 25Mån
    v.43
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P2012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
  • 27Ons
    • 16:45

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:45
    • 18:45

      Träning P-08/09


      20:00
    • 19:45

      Träning F-07/08


      21:00
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 09:00

      Träning Lek & Lär


      10:00
    • 09:30

      Ornäs IK (hemma) P2012


      11:30
    • 11:30

      IBF Ludvika (borta) P2012


      13:30
    • 12:00

      Strömsbro IF F10 (hemma) F-09/10


      14:00
    • 14:30

      IBF Borlänge (hemma) P2012


      16:30
  • 31Sön
    • 10:30

      IBF Borlänge (borta) P-09/10


      12:30
    • 11:30

      Digers BK (hemma) P-08/09


      13:30
    • 12:30

      Krylbo AIS (borta) F-07/08


      14:30
    • 13:15

      Hälsinggårdens AIK (borta) F-09/10


      15:15
    • 15:30

      IBF Borlänge P07 (borta) P-06/07


      17:30