Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Höganäs BK

Följ

Höganäs BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • Heldag

      Eskilscupen F-07/08

    • Heldag

      Eskilscupen P-09

    • 08:00

      Eskilscupen P-11


      00:00
    • 08:00

      Motståndare (hemma) P-07


      20:00
    • 09:40

      Eskilscupen F-09/10


      00:00
    • 10:00

      Eskilscupen Lag 1 P-10


      18:00
    • 10:00

      Eskilscupen Lag 2 P-10


      18:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Eskilscupen F-07/08

    • Heldag

      Eskilscupen P-09

    • Heldag

      Eskilscupen P-11

    • Heldag

      Eskilscupen F-09/10

    • 08:00

      Eskilscupen Lag 1 P-10


      17:00
      Helsingborg
      Samlingsinformation: Lerberget
      Samlingstid: 07:30
      Anteckning: Eskilscupen dag 2. Vi samlas preliminärt i Lerberget 07:20 och de som inte varit med på fredagen få kläder att byta om och övriga kommer ombytta eller byter om på plats. De som inte skall spela på söndagen lämnar in sina kläder på em.
      Vi spelar vår första match 08:40 och kommer vara klara framåt 17:00 .
      Precis som på fredagen kommer det krävas att barnen har mat och fika med sig för hela dagen. Kiosker kommer finnas på plats för lättare förtäring. Vi försöker undvika läsk och godis under tiden vi spelar matcher då rätt energi kommer krävas.
      Sista anmälningsdag är tisdagen 2/8 så vi har möjlighet att kalla in ersättare om man inte kan.

      eskilscupen.nu om ni vill hitta spelschema.
    • 09:00

      Eskilscupen Lag 2 P-10


      17:00
    • 09:00

      Eskilscupen P-14


      16:30
    • 13:00

      Eskilscupen F8 F13/14/15


      18:00
    • 13:30

      Eskilscupen F9 F13/14/15


      18:00
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.32
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:40

      Borgeby tjejcup F-09/10


      17:00
    • 10:00

      Träning P-16


      11:00
    • 11:30

      Åstorps FF (borta) P-08


      13:30
  • 14Sön
    • 09:30

      Bortamatch mot Viken 14/8 kl 09.30 P-13


      11:30
    • 10:00

      Munka Ljungby IF röd (borta) F13/14/15


      12:00
    • 10:00

      Träning P-14


      11:30
    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 12:00

      Miniturnering 9-manna P-10


      15:00
    • 12:30

      Hemmamatch mot Jonstorp P-13


      14:30
  • 15Mån
    v.33
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:15

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Ekets GoIF (borta) P-10


      21:00
  • 20Lör
    • 09:00

      Eskilsminne IF blå (hemma) F13/14/15


      11:00
    • 09:20

      Bortamatch mot Ödåkra 20/8 kl 09.20 P-13


      11:20
    • 10:00

      Träning P/F-17/18


      11:00
    • 13:00

      Kvidinge IF (borta) Seniorlag Dam


      15:00
    • 13:00

      Munka Ljungby IF röd (borta) P-10


      15:00
    • 13:00

      Hittarps IK röd (borta) P-09


      15:00
  • 21Sön
    • 08:20

      Två hemmamatcher mot Eskilsminne och Brunnby sön 21/8 kl 08.20 P-13


      10:20
    • 09:00

      Ramlösa Södra IF vit (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Råå IF blåvit (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      Ödåkra IF röd (borta) P-14


      12:00
    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 11:00

      Helsingborgs IF blå (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      Landskrona BoIS 1 (borta) P-12


      13:30
    • 11:30

      Brunnby FF (hemma) F13/14/15


      13:30
    • 11:30

      Landskrona BoIS 3 (borta) P-11


      13:30
    • 11:30

      Ängelholms FF röd (hemma) P-14


      13:30
    • 12:00

      Ekeby GIF (hemma) P-07


      14:00
    • 13:00

      Skäldervikens IF (borta) HBK FF Div.6 / J-lag


      15:00
    • 13:00

      Röstånga IS (hemma) F-09/10


      15:00
    • 14:00

      Eskilsminne IF (borta) Seniorlag Herr


      16:00
    • 19:00

      BK Astrio (borta) U17


      21:00
  • 22Mån
    v.34
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:00

      Jonstorps IF FK (hemma) F-09/10


      20:00
    • 18:30

      Träning Seniorlag Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 17:15

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Husie IF (hemma) U17


      21:00
  • 27Lör
    • 09:00

      Hittarps IK röd (hemma) P-12


      11:00
    • 09:00

      Vikens IK blå (hemma) P-12


      11:00
    • 09:00

      Jonstorps IF FK (hemma) F13/14/15


      11:00
    • 09:00

      Spanska Akademin FF (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P/F-17/18


      11:00
    • 11:30

      Allerums GIF 1 (hemma) P-10


      13:30
    • 11:30

      Stattena IF vit (hemma) P-09


      13:30
    • 13:00

      BK Astrio (hemma) Seniorlag Herr


      15:00
  • 28Sön
    • 08:20

      Hemmamatch mot Kullavägen sön 28/8 kl 08.20 P-13


      10:00
    • 08:50

      Bortamatch mot Råå sön 28/8 08.50 P-13


      10:30
    • 09:00

      Bjuvstorps FF vit (hemma) P-10


      11:00
    • 09:30

      Helsingborgs IF (borta) F-09/10


      11:30
    • 10:00

      Svalövs BK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning P-14


      11:30
    • 10:00

      Träning P-15


      11:00
    • 10:20

      Bortamatch mot Ramlösa Södra sön 28/8 kl 10.20 P-13


      11:30
    • 10:30

      Råå IF ljusblå (borta) P-09


      12:30
    • 11:00

      Ängelholms FF vit (borta) P-11


      13:00
    • 13:00

      Helsingborgs IF (hemma) Seniorlag Dam


      15:00
  • 29Mån
    v.35
  • 30Tis
  • 31Ons