Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Hisingens IK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      15:50
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:20
    • 17:30

      Materialarmöte ändrad tid Materialarrådet


      18:30
  • 2Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 18:15

      Träning J18


      20:50
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Merträning med 08:or P-09


      19:30
    • 20:00

      Kållered SK (borta) A-LAG


      22:00
  • 3Tor
    • 15:00

      Träning P-09


      15:50
    • 15:00

      Open ice P-08


      15:50
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 16:00

      Träning Team 11


      18:00
    • 16:00

      Träning Team 12


      17:50
    • 18:00

      Träning P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:55

      Träning J18


      21:20
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:20
  • 4Fre
    • 13:20

      Nordic Trophy P-07


      00:00
    • 20:00

      Träning P-09


      21:20
  • 5Lör
    • Heldag

      Nordic Trophy P-07

    • Heldag

      Bauer Intersport cup P-08

    • 09:30

      Träning Team 11


      10:40
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 12:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      13:00
    • 12:45

      Träning J18


      15:20
    • 13:00

      Träning A-pojkar


      15:20
    • 14:00

      Skärgården (borta) A-pojkar


      16:00
    • 15:30

      Träning P-10


      16:50
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 6Sön
    • 00:00

      Nordic Trophy P-07


      20:00
    • 00:00

      Bauer Intersport cup P-08


      23:55
    • 08:30

      Träning Team 12


      09:50
    • 14:00

      Träningsmatch P-10


      15:50
    • 14:00

      Träning Team 11


      15:00
    • 16:00

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-LAG


      17:00
    • 18:30

      Skärgården (hemma) A-pojkar


      20:50
  • 7Mån
    v.37
    • 19:10

      Träning P-07


      21:10
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:20

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 8Tis
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      15:50
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 18:15

      Träning J18


      20:50
    • 18:30

      Merträning 08 P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:00

      Kungälv Hockey (borta) A-LAG


      20:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 20:00

      Merträning P-08


      21:20
    • 20:00

      Träning P-09


      21:20
    • 20:30

      Merträning P-08


      21:30
    • 20:30

      Träning P-07


      21:30
  • 12Lör
    • 09:30

      Träning Team 11


      10:40
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 12:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      13:00
    • 12:00

      Skytt MV träning. P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-08


      15:50
    • 14:00

      Träning P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:20
    • 16:00

      Lerum (hemma) Domare


      17:20
    • 17:30

      Vänersborgs HC (hemma) A-pojkar


      19:50
  • 13Sön
    • 08:00

      Rönnäng Cup P-07


      19:00
    • 08:30

      Träning Team 12


      09:50
    • 09:30

      Träning Team 11


      10:30
    • 09:30

      Träning P-08


      11:50
    • 14:00

      Merträning P-08


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-10


      16:00
    • 17:00

      Göteborgs IK (hemma) A-LAG


      18:00
    • 18:15

      Träning J18


      20:50
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
  • 14Mån
    v.38
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-07


      21:10
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
    • 20:20

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 15Tis
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 17:00

      Träning P-08


      18:20
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
  • 16Ons
    • 18:15

      Träning J18


      20:50
    • 18:20

      Träning P-08


      19:20
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:10

      Göteborgs IK (borta) A-LAG


      20:00
  • 17Tor
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
      Tuve ishall
      Anteckning: Hisingen open ice
    • 15:00

      Open ice P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 11


      18:00
    • 16:00

      Träning Team 12


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-07


      19:30
    • 18:10

      Träning P-07


      20:00
    • 18:55

      Träning J18


      21:20
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:20
  • 18Fre
    • Heldag

      Nordic Youth Trophy 2020 P-08

    • 20:00

      Träning P-09


      21:20
    • 20:20

      Träning P-07


      21:20
  • 19Lör
    • Heldag

      Nordic Youth Trophy 2020 P-08

    • 09:30

      Träning Team 11


      10:40
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 12:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      13:00
    • 14:00

      Träning P-07


      15:20
    • 15:30

      Träning P-09


      16:30
    • 15:30

      Merträning P-10


      16:20
    • 16:30

      Träning Team 12


      17:30
    • 17:30

      Hovås Hockey Club (hemma) A-pojkar


      20:00
  • 20Sön
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
    • 08:30

      Studiedagshockey P-07


      14:00
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:20
    • 17:30

      Fys/teknikträning Team 11


      18:45
  • 23Ons
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 19:00

      Kungälv Hockey (hemma) A-LAG


      20:00
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 20:00

      Bäcken HC (hemma) A-pojkar


      22:30
  • 26Lör
    • 08:00

      Highland Trophy P-07


      00:00
    • 09:30

      Träning P-10


      10:40
    • 10:30

      Träning P-09


      12:00
    • 12:00

      Skytt mv träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      13:00
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 14:00

      Träningsmatch Uddevalla P-08


      15:30
    • 15:30

      Träningsmatch Team 11


      17:30
    • 17:30

      Borås HC (hemma) A-pojkar


      19:50
  • 27Sön
  • 28Mån
    v.40
    • 19:10

      Teori P-07


      20:10
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-07


      21:10
    • 20:10

      Merträning P-08


      21:10
    • 20:20

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 29Tis
    • 15:00

      Open Ice A-pojkar


      16:00
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 17:00

      Träning P-08


      18:40
    • 17:00

      Träning P-07


      18:20
    • 17:30

      Fys/tekink träning Team 11


      18:45
  • 30Ons
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-pojkar


      22:00