Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 13:15

      Uddevalla/Lysekil/Munkedal (borta) A-pojkar


      15:15
    • 14:00

      Varberg (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Varberg HK (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Bäcken HC (hemma) Domare


      17:00
    • 15:30

      Bäcken HC Norr (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Bäcken HC N (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      18:30
    • 18:30

      Hanhals (hemma) Domare


      20:00
    • 18:30

      Hanhals IF Vit (hemma) P-07


      20:30
  • 2Sön
    • 08:00

      Härryda HC (borta) P-10


      10:00
    • 08:00

      Samling ledare på is hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Frivillig träning A-pojkar


      13:15
    • 13:00

      Varberg HK (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      IF Mölndal Hockey (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Hovås HC (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Lerums BK (borta) P-06


      16:00
    • 14:00

      Hovås (hemma) Domare


      16:00
    • 16:00

      Lerum (hemma) Domare


      18:30
    • 16:00

      Lerums BK 2 (hemma) A-pojkar


      18:00
    • 19:00

      Varberg HK (hemma) J18


      21:00
  • 3Mån
    v.49
  • 4Tis
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 17:30

      Föräldramöte GICen P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:05
  • 5Ons
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte - kort om nästa arr i Tuve ishall P-09


      18:30
    • 18:00

      Uppträning A-pojk, alla som inte spelar match är välkomna P-05


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:30

      Hanhals IF (borta) J20


      21:30
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 6Tor
  • 7Fre
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 18:15

      Frivillig träning med Järnbrott A-pojkar


      20:45
    • 19:00

      Match Falkenberg - Hisingen B-pojkar


      20:00
    • 19:15

      Träning med A-pojk och Järnbrot P-05


      20:45
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 20:00

      Merträning med 08 P-09


      21:00
    • 20:00

      Träning P-07


      21:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 8Lör
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:30

      Träning P-06


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 11:30

      Bäcken HC (borta) A-pojkar


      13:30
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      15:15
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:15

      Härryda HC (hemma) P-07


      17:15
    • 15:15

      Härryda HC (hemma) Domare


      16:30
    • 15:30

      Skärgårdens SK (borta) B-pojkar


      17:30
    • 17:30

      Bäcken HC (hemma) J20


      19:30
    • 17:30

      Göteborgs IK (borta) P-09


      19:30
    • 20:30

      Kungälvs IK (borta) B-pojkar


      22:30
  • 9Sön
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 08:00

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      08:30
    • 08:15

      Frivillig träning ihop med Järnbrott A-pojkar


      10:15
    • 08:30

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 08:30

      Träning P-09


      09:30
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning P-05


      13:00
    • 13:30

      Kungälvs IK (borta) J18


      15:30
    • 14:00

      Kungälv (hemma) Domare


      15:00
    • 14:00

      Kungälvs IK (hemma) P-06


      16:00
    • 18:00

      Härryda HC 2 (hemma) A-pojkar


      20:00
    • 19:00

      Härryda HC (hemma) Domare


      21:30
  • 10Mån
    v.50
    • 00:00

      Publicerings förfrågan P-10


      00:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 20:00

      Träning P-05


      21:30
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
  • 11Tis
    • 16:00

      Träning B-pojkar


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 17:30

      Merträning 07 P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:00
  • 12Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      GIC bemanning alla lag Föräldraföreningen


      19:00
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      20:00
    • 18:00

      Uppträning A-pojk, alla som inte spelar match är välkomna P-05


      19:50
    • 18:30

      Hovås HC (borta) B-pojkar


      20:30
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 13Tor
    • 16:00

      Målvaktsträning A-pojkar


      17:00
    • 16:00

      Träning Målvakterna


      16:50
    • 17:00

      Träning P-10


      17:50
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Bäcken HC (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning B-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 14Fre
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
    • 20:00

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Merträning 07 P-08


      21:00
    • 20:00

      Lerum (hemma) Domare


      21:30
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 20:00

      Lerums BK (hemma) B-pojkar


      22:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
  • 15Lör
    • 00:00

      Hanhals IF Vit (hemma) P-08


      02:00
    • 10:00

      Utvärdering hösten hockeyskola. Hockeyskolan


      12:00
    • 10:30

      Lerum (hemma) Domare


      12:00
    • 10:30

      Lerums BK (hemma) P-08


      12:30
    • 11:15

      Hanhals IF (borta) P-09


      13:15
    • 12:00

      Julavslutning och föräldrar/barnmatch P-06


      14:00
    • 14:00

      Göteborgs IK** (hemma) P-10


      16:00
    • 14:00

      Hisingen (borta) Domare


      16:00
    • 15:15

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-pojkar


      17:15
    • 16:00

      Lerum (hemma) Domare


      17:30
    • 16:00

      Lerums BK (hemma) P-07


      18:00
    • 17:30

      LN 70 (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      LN 70/Trollhättan (hemma) P-06


      19:30
    • 18:00

      Kungälvs IK (borta) P-07


      20:00
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.51
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Tematräning P-06


      17:00
    • 17:00

      Julavslutning i Tuve Föräldraföreningen


      19:00
    • 17:00

      Julavslutning P-08


      18:00
    • 17:00

      Julavslutning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Göteborgs IK/Frölunda HC (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Julavslutning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P-05


      22:30
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      22:30
    • 19:30

      Stenungsund HF (borta) J18


      21:30
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
  • 22Lör
    • 00:00

      C2 Vit - Halvplan P-09


      00:00
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 14:00

      Härryda HC 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 14:30

      Partille HK Norr (borta) P-08


      16:30
    • 15:30

      Träning P-05


      16:50
    • 16:00

      Träning P-06


      17:50
  • 23Sön
    • 14:00

      Träning P-07


      15:00
    • 15:15

      Träning J18


      17:50
  • 24Mån
    v.52
    • 00:00

      Merträning 07 och 09 P-08


      01:00
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20
    • 23:55

      09 träning P-10


      23:59
  • 25Tis
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 20:00

      Träning P-05


      21:20
  • 29Lör
    • 06:00

      Hv 71 Trophy P-08


      00:00
    • 15:30

      Träning P-05


      16:50
  • 30Sön
    • 00:00

      Hv 71 Trophy P-08


      23:00
  • 31Mån
    v.1
    • 20:10

      Träning A-LAG


      21:20