Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala

Följ

FBC Uppsala

Följ oss för uppdateringar
Följ
FBC Uppsala
Välj lag

November 2021

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.44
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 18:00

      Scorpions Cup P-08


      00:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Scorpions Cup P-08

    • 09:00

      SK Vide (hemma) A-lag Damer


      11:00
    • 12:30

      Tobo/Örbyhus FF (borta) DJ


      14:30
  • 7Sön
    • 00:00

      Scorpions Cup P-08


      19:00
    • 12:00

      IBF Falun Utveckling (borta) DJ


      14:00
  • 8Mån
    v.45
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-09/10


      17:40
    • 17:30

      Träning P-09/10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:30

      Träningsmatch mot Arlanda A-lag Damer


      21:00
    • 20:00

      Träning DJ


      21:30
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:00

      Vaksala SK (borta) P-09/10


      10:00
    • 12:00

      Lunch på IFU och ev Quiz efter match samt kolla på en A-lagsmatch P-09/10


      15:30
    • 14:00

      IFK Dannemora/Ö P07 (borta) P-08


      15:00
    • 14:10

      Hagunda IF F07/08 (hemma) F-07


      15:10
    • 14:20

      Storvreta Ungdom/Storvreta U (hemma) A-lag Damer


      16:20
    • 16:00

      Enköpings IBK U (hemma) DJ


      18:00
  • 14Sön
    • 13:00

      Valbo IBF (hemma) DJ


      15:00
  • 15Mån
    v.46
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:30
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 12:20

      Björklinge BK F10/11 (borta) F-10


      14:20
    • 15:30

      Enköpings IBK F06-07 (hemma) F-07


      16:30
    • 16:00

      Två frivilliga föräldrar får sitta i sekretariatet P-09/10


      17:10
    • 16:10

      Hagunda IF (hemma) P-09/10


      17:10
    • 17:00

      IK Sätra (hemma) DJ


      19:00
  • 21Sön
    • 10:10

      Midas IBK P08 (hemma) P-08


      11:10
    • 13:00

      Rasbo IK Dam (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 16:00

      Stenhagens KK (hemma) P-09/10


      17:00
    • 16:00

      Två frivilliga föräldrar får sitta i sekretariatet P-09/10


      17:00
  • 22Mån
    v.47
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-09/10


      17:40
    • 17:45

      Två frivilliga föräldrar får sitta i sekretariatet P-09/10


      19:00
    • 18:00

      Storvreta IBK (borta) P-09/10


      19:00
    • 18:10

      Vaksala SK Svart (borta) F-07


      19:40
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      21:00
    • 19:20

      IK Sirius FBC P07 Blå (hemma) P-08


      20:20
    • 20:00

      Träning DJ


      21:30
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning DJ


      20:30
    • 20:10

      Midas IBK Dam (borta) A-lag Damer


      22:10
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 10:00

      IBK Östhammar (borta) F-10


      12:00
    • 13:00

      Wåhla IBK (borta) DJ


      15:00
    • 14:10

      FBC Åland (borta) A-lag Damer


      16:10
    • 17:00

      Sverige-Slovakien (Damernas Innebandy-VM) F-07


      19:00
  • 28Sön
    • 14:10

      FBC Åland (borta) DJ


      16:10
    • 15:00

      Enköpings IBK Pojkar 07 (hemma) P-08


      16:30
  • 29Mån
    v.48
    • 17:00

      Träning P-09/10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning F-07


      21:00
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning P-09/10


      17:40
    • 17:05

      Sverige - Finland VM Innebandy DJ


      22:00
    • 18:00

      Tierp IBK (hemma) P-09/10


      19:00
      Gamlishallen
      Serie: Pantamera pojkar röd div 8
      Samlingsinfo: Ett omklädningsrum
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: Vi spelar hemmaseriematch á 3x15 min. och är matchvärdar, dvs två föräldrar får ta hand om sekretariatet med matchtiden, resultat och händelserapportering mm.

      Max 10+2 spelare.

      Vi får hjälp av 4 spelare från P08.

      Målvakt: Craven och Zid

      Kom ihåg… Ta med frukt, macka och/eller smoothie att äta direkt efter matchen för återhämtning.
      Resultat och referat
    • 18:00

      Två frivilliga föräldrar får sitta i sekretariatet P-09/10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Damer


      21:00