Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala

Följ

FBC Uppsala

Följ oss för uppdateringar
Följ
FBC Uppsala
Välj lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
  • 2Fre
    • 15:00

      Göransson cup F-05


      00:00
    • 17:50

      Fbc Uppsala F05 (borta) DJ


      18:50
    • 18:30

      Träningsmatch FBC - SK Vide P-08


      19:30
    • 22:00

      Spöland Vännäs IF F15 (borta) DJ


      23:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Göransson cup F-05

    • 09:00

      Björklinge BK F08/09 Röd (borta) F-07


      10:00
    • 11:30

      Norrsundets IF F15 (borta) DJ


      12:30
    • 13:00

      IBK Östhammar U (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:00

      MatchIBK Östhammar A-lag Herrar


      15:00
    • 13:20

      SK Vide (borta) A-lag Damer


      15:20
    • 14:30

      Hagunda IF (hemma) Juniorlag Herrar


      16:30
    • 16:30

      LI20 F15 (hemma) DJ


      17:30
    • 21:30

      Umeå Västra IBK F15 (hemma) DJ


      22:30
  • 4Sön
    • 00:00

      Göransson cup F-05


      17:00
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 09:40

      Alunda IBF F05-06 (hemma) F-05


      11:40
    • 13:30

      Enköpings IBK (borta) F-10


      15:30
  • 12Mån
    v.42
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning DJ


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 17Lör
    • 10:50

      Tierp IBK P10/11 (hemma) P-09/10


      11:50
    • 13:00

      Rosersberg Arlanda IBK (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:10

      IK Sirius FBC Blå (borta) P-08


      14:10
    • 16:00

      Tierp IBK (borta) DJ


      18:00
  • 18Sön
    • 13:50

      Hagunda IF F05/06 (borta) F-05


      15:50
    • 15:30

      Stenhagens KK P09/10 Röd (hemma) P-09/10


      16:30
      IFU Arena E, Uppsala
      Serie: Pantamera Pojkar blå 2V
      Samlingsinfo: Omklädningsrum C3
      Samlingstid: 15:00
      Anteckning: Vi spelar hemmamatch á 3x15min. på helplan och är matchvärdar, dvs två föräldrar har koll på sekretariatet med matchtiden mm och en person är matchvärd som ser till att det inte finns någon publik på läktarna.

      Grupp: Kämpa spelar den här omgången.

      Matchrapportering:

      Matchvärden filmar livestream matchen via vår Facebookgrupp.

      Kom ihåg att... Om ert barn har hög träningsnärvaro så blir han kallad till fler matcher.
      Resultat och referat
    • 15:40

      Vaksala SK F 08 (borta) F-07


      16:40
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 18:30

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 00:00

      TÖFF/Tierp IBK (borta) A-lag Damer


      02:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 24Lör
    • 00:00

      Sandvikens AIK F06/07 (hemma) F-05


      02:00
    • 13:00

      Enköpings IBK P08 (borta) P-08


      14:00
  • 25Sön
    • 00:00

      IK Sirius IBK (hemma) F-07


      01:00
    • 00:00

      FBC Uppsala F05 (hemma) DJ


      02:00
    • 00:00

      FBC Uppsala F05 (hemma) F-05


      02:00
    • 00:00

      IK Sirius IBK F10 (borta) F-10


      02:00
    • 08:30

      Hagunda IF P07 2 (hemma) P-08


      09:30
    • 13:00

      Träning F-05


      14:30
  • 26Mån
    v.44
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör