Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu IF

Följ

Falu IF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Falu IF
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
    • 15:00

      Samling J18 J18


      17:00
      Lugnet Ishall, Falun
      Anteckning: Uppstarten kommer att äga rum den 2 augusti kl.15:00 och vi samlas inne i ishallen för upprop.
      Vi kommer att gå igenom hur uttagningsprocessen till de två olika lagen kommer att gå till, våra värderingar, samt gå igenom säsongsupplägget och vad vi har planerat in.
      Det vi redan nu har planerat in är följande:
      - Hockey camp 7-9 augusti i Falun.
      - Träningsmatch 8-augusti, FIF J18 - Team Gävle J18
      - Träningsmatch 9-augusti, FIF J18 - Team Gävle J18
      - Nacka J18 elit cup, den 21-23 augusti.
      - Falu IF J18 cup, den 4-6 september.

      Eftersom vi befinner oss i en tid där en pandemi härjar i vårt samhälle, så följer vi givetvis de riktlinjer och rekommendationer som Folkhälsomyndigheten och Svenska Riksidrottsförbundet har.

  • 3Mån
    v.32
    • 08:00

      Träning J18


      09:00
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 14:50

      Träning U15_16


      15:50
    • 16:00

      Matchcamp grupp 1 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 2 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 3 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 4 Camps


      20:00
    • 17:00

      Träning J18


      19:00
  • 4Tis
    • 08:00

      Träning J18


      09:00
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 6 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 4 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 5 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 3 Camps


      20:00
    • 17:00

      Träning J18


      19:00
  • 5Ons
    • 08:00

      Träning J18


      09:00
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 1 Camps


      18:00
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 2 Camps


      18:00
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 3 Camps


      18:00
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 5 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 2 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 6 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 1 Camps


      20:00
    • 16:30

      IFK Täby HC (borta) U15_16


      18:30
    • 17:00

      Träning J18


      19:00
    • 20:00

      Träning Veteraner


      21:00
  • 6Tor
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 1 Camps


      18:00
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 2 Camps


      18:00
    • 08:00

      Skills Straupe grupp 3 Camps


      18:00
    • 08:00

      Träning J18


      09:00
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 5 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 6 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 3 Camps


      20:00
    • 16:00

      Matchcamp grupp 4 Camps


      20:00
    • 17:00

      Träning J18


      19:00
  • 7Fre
    • 08:00

      Träning J18


      08:50
    • 09:00

      Träning J18


      09:50
    • 10:00

      Träning U15_16


      10:50
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 12:10

      Träning J18


      13:10
    • 13:20

      Träning U15_16


      14:20
    • 14:30

      Träning J18


      15:20
    • 15:30

      Träning J18


      16:20
    • 16:30

      Träning U15_16


      17:20
  • 8Lör
    • 08:00

      Träning U15_16


      08:50
    • 09:00

      Träning J18


      09:50
    • 10:00

      Träning J18


      10:50
    • 10:05

      Träning J18


      10:50
    • 11:00

      Träning U15_16


      13:10
    • 12:10

      Träning J18


      13:10
    • 13:25

      Träning J18


      14:10
    • 14:30

      Träning J18


      17:00
  • 9Sön
    • 08:00

      Träning J18


      08:50
    • 09:00

      Träning U15_16


      09:50
    • 09:05

      Träning J18


      09:50
    • 10:00

      Träning J18


      10:50
    • 11:00

      Träning J18


      12:00
    • 12:10

      Träning U15_16


      14:20
    • 12:15

      Träning J18


      13:00
    • 14:30

      Träning J18


      17:00
    • 19:00

      Tränar/ledarmöte Team-11


      21:00
  • 10Mån
    v.33
    • 08:00

      Interna- 3 dagar Team-09


      00:00
    • 08:00

      Interna Hockeyskolan Team-07


      15:00
    • 09:00

      Interna hockeyskolan Team-08


      16:00
    • 12:00

      Träning J18


      14:00
    • 20:10

      Träning U15_16


      21:00
    • 20:10

      Träning J20


      22:00
  • 11Tis
    • Heldag

      Interna- 3 dagar Team-09

    • 09:00

      Interna Hockeyskolan Team-07


      16:00
    • 10:00

      Interna hockeyskolan Team-08


      17:00
    • 17:00

      Träning J18


      19:00
    • 18:00

      Fys J20


      19:30
    • 20:10

      Träning J18


      21:10
    • 21:10

      Träning J18


      22:10
  • 12Ons
    • 00:00

      Interna- 3 dagar Team-09


      18:00
    • 08:00

      Interna hockeyskolan Team-08


      15:00
    • 10:00

      Interna Hockeyskolan Team-07


      17:00
    • 16:00

      Träning J18


      17:00
    • 16:00

      Grillkväll Team 08 Team-08


      18:00
    • 17:00

      Träning U15_16


      17:50
    • 18:00

      Träning J18


      18:50
    • 19:00

      Träning J18


      19:50
    • 19:50

      Träning J20


      21:50
  • 13Tor
    • Heldag

      Ledare Torsdag Interna Team-11

    • 07:20

      Träning Team-10


      15:00
    • 09:00

      Träning Team-11


      00:00
    • 14:00

      Internmatch med Team10 (5-spelare behövs) Team-09


      14:50
    • 18:00

      Träning J18


      19:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:10
    • 21:10

      Träning J18


      22:10
  • 14Fre
    • Heldag

      Träning Team-11

    • Heldag

      Interna Fredag Ledare Team-11

    • 09:00

      Träning J18


      11:00
    • 15:00

      Internmatch med Team10 (5-spelare behövs) Team-09


      15:50
    • 17:00

      Träning Team-08


      19:00
    • 17:00

      Träning Team-07


      17:50
    • 18:00

      Träning J20


      19:50
    • 20:10

      Träning U15_16


      21:00
  • 15Lör
    • 00:00

      Träning Team-11


      16:00
    • Heldag

      Interna Lördag Ledare Team-11

    • 10:00

      Träning J18


      12:00
    • 15:30

      Sollentuna HC (borta) J20


      17:30
    • 16:00

      Internmatch med Team10 (5-spelare behövs) Team-09


      16:50
  • 16Sön
    • 08:00

      Träning Team-12


      15:00
    • 09:00

      Träning Team-13


      15:00
    • 10:00

      Träning J20


      11:40
    • 15:00

      Träning J18


      16:50
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 18:00

      Fys J20


      19:30
    • 19:00

      Träning Team-09


      20:00
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning Team-11


      17:00
    • 20:10

      Träning J20


      21:00
  • 22Lör
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
  • 30Sön
    • 14:30

      Valbo HC (borta) J20


      17:00
  • 31Mån
    v.36