Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Falu BS FK
Välj lag

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:30

      IK Brage Vit (borta) P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 18:00

      Forssa BK (borta) P2014


      19:00
    • 18:00

      Östansbo IS A (borta) Herrar


      20:00
  • 3Lör
    • 10:00

      Torscupen F-12/13


      14:00
    • 10:30

      Hälsinggårdens AIK (borta) F-2010


      12:30
    • 11:00

      Skogsbo-Avesta IF Gul (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Djurmo Sifferbo IF (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK Gul (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Islingby IK (hemma) P2014


      12:00
    • 11:00

      Grycksbo IF BK (hemma) P-12


      12:30
    • 11:00

      Korsnäs IF 1 (hemma) P-13


      12:00
    • 12:30

      Forssa BK (hemma) P-08


      14:30
    • 12:30

      IF Tunabro P-12 (hemma) P-12


      14:00
  • 4Sön
    • 00:00

      Avesta AIK (hemma) P-09


      02:00
    • 10:00

      Säters IF FK (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) F-08/09


      12:30
    • 12:30

      Kvarnsvedens IK (borta) U17


      14:30
    • 13:00

      Årsunda IF (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Orsa IF FK (borta) F-2010


      16:00
    • 15:00

      Bullermyren (hemma) F-07


      17:00
    • 15:00

      Bjursås IK (hemma) P2014


      16:00
    • 16:30

      Karlslunds IF FK (hemma) P-07


      18:30
  • 5Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning U17


      18:45
    • 18:00

      Kvarnsvedens IK U (hemma) P03


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
    • 19:00

      Svärdsjö IF /Sundborns GoIF/Envikens IF (hemma) Damer


      21:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Torsångs IF (hemma) F-08/09


      20:00
    • 18:00

      Match borta mot Leksand F-2010


      19:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Mockfjärds BK (hemma) Damer


      19:30
    • 17:30

      IK Brage Vit (borta) P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:30

      Bullermyrens IK A (borta) Herrar


      19:30
  • 10Lör
    • 09:00

      Islingby IK (hemma) F-07


      11:00
    • 09:00

      Tigerligan P-13


      16:00
    • 10:00

      Samuelsdals IF P12 (borta) P-12


      11:30
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) F-2010


      13:00
    • 11:00

      Torsångs IF P10 lag 2 (hemma) P-12


      12:30
    • 11:00

      DM-final P-07


      14:00
    • 11:00

      Torsångs IF (hemma) 5-5/7-7 Domare


      12:30
    • 11:00

      Slätta SK (hemma) 5-5/7-7 Domare


      12:30
    • 12:30

      Korsnäs IF FK (borta) P-09


      14:30
    • 13:00

      Krylbo IF Gul (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      Säters IF FK (borta) F-08/09


      16:00
    • 14:30

      Korsnäs IF FK (hemma) P-11


      16:30
  • 11Sön
    • 10:00

      Avslutning Tigerligan P2014


      16:30
    • 10:00

      Falu BS P10 (hemma) P-10


      11:30
    • 12:00

      Söderhamns FF (hemma) U17


      14:00
    • 12:00

      IF Tunabro (borta) F-08/09


      14:00
    • 12:00

      Norrala (borta) F-07


      14:00
    • 12:30

      Öna SK (hemma) F-2010


      14:30
    • 15:00

      Leksands IF FK (hemma) Damer


      17:00
    • 16:00

      Valbo FF (borta) P-08


      18:00
  • 12Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:15

      Leksands IF FK (borta) F-2010


      20:15
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      NIU-information P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:30

      Korsnäs IF 1 (borta) P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch mot Grycksbo P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:00

      Leksands IF FK (borta) Damer


      21:00
    • 19:30

      Forssa BK (borta) P-07


      21:30
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 16Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:15

      Herrlagsmatch (sälja fika) F-08/09


      19:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 19:00

      Avesta AIK A (hemma) Herrar


      20:00
  • 17Lör
    • 10:00

      Samuelsdals IF (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Slätta SK Gul (borta) F-2010


      12:00
    • 10:00

      Torscupen F-12/13


      12:00
    • 10:00

      IK Brage Vit (hemma) P-12


      11:30
    • 11:00

      Forssa BK 2 (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-12


      12:30
    • 12:00

      Djurmo Sifferbo IF (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK FK (borta) P-07


      15:00
    • 13:30

      Islingby IK Röd (hemma) P-11


      15:30
    • 15:00

      IFK Våmhus /Älvdalens IF (hemma) Damer


      17:00
    • 15:00

      Match mot Kvarnsvedens IK Röd F-08/09


      17:00
    • 17:30

      Samuelsdals IF (hemma) P-09


      19:30
    • 18:30

      Sundborns GOIF (hemma) P-10


      19:30
  • 18Sön
    • 10:00

      Träningsmatch F-12/13


      11:00
    • 10:00

      Grycksbo F13/14 (hemma) 5-5/7-7 Domare


      11:00
    • 11:00

      Envikens IF (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      IK Sätra (borta) U17


      14:00
    • 12:00

      Gustafs GoIF (hemma) F-08/09


      14:00
    • 13:00

      IF Tunabro (hemma) P-09


      15:00
    • 15:00

      Sandviken (hemma) F-07


      17:00
    • 16:00

      Gefle IF FF (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Utbildningsprojekt med JH F-08/09


      19:00
  • 19Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07


      18:45
    • 18:00

      Träningsmatch nr 2 mot Grycksbo P2014


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:15

      Träning P03


      19:30
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Samuelsdals IF (borta) P-13


      18:30
    • 18:00

      IFK Mora FK (hemma) F-2010


      20:00
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:00

      Sista hemmamatchen F-2010


      19:15
  • 22Tor
    • 17:00

      Krylbo IF U (borta) P03


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 19:00

      Säters IF A (borta) Herrar


      21:00
  • 24Lör
    • Heldag

      Städa Sverige 3-4 timmar F-2010

    • 10:00

      Torscupen F-12/13


      13:00
      Torsång IP
      Samlingsinformation: Grusparkering Kopparvallen, Falun.
      Samlingstid: 09:00
      Anteckning: Sista och sjunde sammandraget spelas i Torsång.
      OBS! Samling sker vid grusparkeringen intill Kopparvallen i Falun kl. 09.00.
      Behöver någon spelare skjuts, hör av er till någon av oss ledare eller till någon annan förälder som har spelare i laget.

      Eftersom vi är så pass många spelare så har vi delat upp laget, som ni fått information om tidigare.
      Se nedan vilka spelare som kommer åka till Torsång:
      Alice Schröder
      Alicia Eriksson
      Emilia Eriksson
      Hevin Gara
      Julia Tengvall
      Karla Soljevik
      My Zetterberg
      Nelly Bergqvist
      Sigrid Hesselrud
      Sophia Yusuf
      Valentina Capurso
      Vera Borgersen

      Matcher spelas enligt nedan:
      10.00 islingby - Falu BS (Plan 3)
      12.00 Säter - Falu BS (Plan 3)

      Ta med fotbollsskor, vattenflaska, shorts/träningsbyxa, fotbollsstrumpor och benskydd.
      Matchtröja kommer delas ut innan matchstart. Matchtröjan ska sedan lämnas tillbaka efter sista matchen för dagen.

      Ta gärna med matsäck så barnen kan fylla på med lite energi mellan matcherna.
    • 10:00

      dags för städdag med StädaSverige och StädaDalarna! F-2010


      14:00
    • 11:00

      Bullermyrens IK (hemma) F-08/09


      13:00
    • 12:00

      SportEwa Cup P2014


      16:30
    • 15:00

      Sälen-Lima Fotboll (borta) Damer


      17:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Sammandrag Fotboll P-11


      16:00
    • 10:00

      Kompismatch P-12


      11:30
    • 10:00

      BS - Forssa blå P-11


      10:45
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F-2010


      13:00
    • 11:00

      Sälen-Lima Fotboll (borta) Damer


      13:00
    • 11:10

      BS - Islingby Vit P-11


      11:55
    • 12:00

      Stensätra IF (hemma) U17


      14:00
    • 13:00

      IFK Hedemora FK (borta) F-08/09


      15:00
    • 13:40

      Islingby Röd - BS P-11


      14:30
    • 14:00

      Bollnäs GIF FF (hemma) P-08


      16:00
    • 14:50

      BS - Forssa Blå P-11


      16:40
    • 15:00

      IF Team Hudik (borta) F-07


      17:00
  • 26Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      IK Brage (hemma) P-07


      21:00
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:00

      Utbildningsprojekt med JH F-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damer


      19:30
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 30Fre
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P03


      18:15