Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 12:00

      Träning P-07


      13:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:15

      Kvarnsvedens IK Blå (hemma) F-08/09


      19:15
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 2Tis
    • 11:00

      Träning P-07


      12:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 19:00

      Gefle FF Vit (borta) F-07


      21:00
  • 3Ons
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:00

      Bjursås IK (hemma) Damlag


      21:00
  • 4Tor
    • Heldag

      Mid Nordic cup F-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup ( anmälan) F-2010

    • 11:00

      Träning P-07


      12:30
    • 13:00

      Mid Nordic Cup (anmälan) F-08/09


      00:00
    • 13:00

      Avgång Buss till Mid Nordic F-2010


      17:00
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
  • 5Fre
    • Heldag

      Mid Nordic cup F-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup (anmälan) F-08/09

    • Heldag

      MidNordic CUP intresseanmälan F-2010

    • 06:00

      Intresseanmälan Mid Nordic Cup F-08/09


      22:00
    • 08:00

      Mid Nordic Cup P-09


      00:00
    • 10:30

      Träning P-08


      12:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:00
    • 17:15

      Träning P03


      18:45
    • 19:00

      IFK Mora A (hemma) Herrar


      20:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Mid Nordic cup F-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup (anmälan) F-08/09

    • Heldag

      MidNordic CUP intresseanmälan F-2010

    • Heldag

      Mid Nordic Cup P-09

    • 10:00

      Insjöns IF 1 (borta) P-10


      12:00
    • 11:00

      Forssa BK 2 (hemma) P-11


      13:00
  • 7Sön
    • Heldag

      Mid Nordic cup F-07

    • 00:00

      Mid Nordic Cup (anmälan) F-08/09


      21:00
    • Heldag

      MidNordic CUP intresseanmälan F-2010

    • 00:00

      Mid Nordic Cup P-09


      20:00
    • 10:00

      Islingby IK P10 röd (borta) P-11


      12:00
    • 11:00

      Ludvika FK (hemma) P2014


      12:00
    • 11:00

      Gustafs GOIF (hemma) P2014


      12:00
      Kopparvallen - konstgräs, Falun
      Serie: Tigerligan P2014
      Samlingstid: 10:30
      Anteckning: Till denna match kallas grupp D och grupp E
      Resultat och referat
    • 12:30

      Stugsunds IK SIK/SFF (hemma) P-08


      14:30
    • 15:00

      Västerås IK (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Sälen-Lima Fotboll (hemma) Damlag


      17:00
  • 8Mån
    v.32
    • 09:30

      Träning P-09


      15:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
    • 18:45

      Samuelsdals IF (borta) P-09


      20:45
  • 9Tis
    • 09:30

      Träning P-09


      15:30
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 11:00

      Träning P-07


      12:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:00

      Ludvika FK A (borta) Herrar


      21:00
  • 10Ons
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:45
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:30

      Islingby IK U (borta) Damlag


      20:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:30

      Envikens IF (borta) P-09


      21:30
    • 19:30

      Miljönären Cup Tunabro Hemma P-07


      21:30
  • 11Tor
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 11:00

      Träning P-07


      12:30
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) F-2010


      20:45
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 12Fre
    • 11:00

      Träning P-07


      12:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 18:30

      Bollkulla på Herrmatchen F-2010


      21:00
    • 19:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-09


      21:00
    • 19:00

      Skogsbo/Avesta IF A (hemma) Herrar


      20:00
  • 13Lör
    • 10:00

      Envikens IF (borta) P-12


      11:30
    • 11:00

      Djurmo Sifferbo IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Östansbo IS P11 Gul (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Leksands IF FK 1 (hemma) F-2010


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK Gul (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Torscupen F-12/13


      14:00
    • 11:00

      Stora Tuna IK (borta) P-12


      12:30
    • 11:00

      Anmäl match Djurmo-Sifferbo P-08


      13:00
    • 12:30

      Samuelsdals IF P10 (hemma) P-11


      14:30
    • 13:00

      Mockfjärds BK (hemma) F-2010


      15:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Torsångs IF (borta) P2014


      11:00
    • 10:30

      Slätta SK 2 (hemma) P-13


      11:30
    • 10:30

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P2014


      11:30
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Gefle IF (hemma) U17


      14:00
    • 12:00

      Gefle FF (hemma) F-07


      14:00
    • 13:00

      Leksands IF FK (hemma) F-2010


      15:00
    • 13:00

      Match mot Leksand 9mot9 F-2010


      15:00
    • 15:00

      Enköpings SK FK (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Svärdsjö IF /Sundborns GoIF/Envikens IF (hemma) Damlag


      17:00
    • 16:00

      Sundborns GOIF (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      Östansbo IS (borta) F-08/09


      19:00
    • 17:30

      Vikarby IK P09 (hemma) P-09


      19:30
  • 15Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Slätta SK U (borta) P03


      20:30
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:00

      Svärdsjö IF /Sundborns GoIF (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      IF Tunabro (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Bullermyrens IK (borta) F-07


      20:30
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Bullermyrens IK (borta) F-2010


      19:30
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:30

      Färnäs SK (hemma) Damlag


      20:30
    • 18:30

      Stora Tuna IK (borta) P-10


      20:30
    • 19:00

      IFK Mora FK (borta) U17


      21:00
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      IFK Ludvika (hemma) F-08/09


      20:00
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
    • 19:00

      IFK Mora FK (hemma) P-08


      21:00
  • 19Fre
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
  • 20Lör
    • 10:00

      Träningsmatch FP-15


      15:00
    • 11:00

      Stora Tuna IK (hemma) P-10


      13:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Gul (hemma) P2014


      12:00
    • 11:00

      Stora Tuna IK (hemma) P-12


      12:30
    • 12:00

      Östansbo IS Blå (hemma) P-08


      14:00
    • 12:30

      Sundborns GOIF (hemma) P-11


      14:30
    • 12:30

      Envikens IF (hemma) P-12


      14:00
    • 13:00

      IFK Hedemora FK F-08 (borta) Damlag


      15:00
    • 13:00

      Säters IF FK (borta) P2014


      14:00
    • 15:00

      Malungs IF A (borta) Herrar


      17:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Slätta SK Svart (borta) P-11


      12:00
    • 10:30

      IK Brage Vit (hemma) P-09


      12:30
    • 11:00

      Slätta SK gul (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Östansbo IS P11 Gul (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Leksands IF FK 1 (borta) F-2010


      13:00
    • 12:30

      Östansbo IS P08/09 Gul (hemma) P-09


      14:30
    • 12:30

      Dalkurd FF (borta) P-07


      14:30
    • 14:00

      Idre SK (borta) F-2010


      16:00
    • 15:00

      Korsnäs (hemma) F-07


      17:00
    • 16:00

      Islingby IK (borta) P-13


      17:00
    • 17:20

      Slätta SK Svart (hemma) F-08/09


      19:20
  • 22Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Vansbro AIK FK 1 (borta) Damlag


      20:00
    • 18:00

      Forssa BK Blå (borta) P-11


      20:00
    • 18:00

      IK Brage (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30
    • 18:30

      Kvarnsvedens IK Röd (hemma) F-08/09


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:45

      Träning F-08/09


      20:30
  • 26Fre
    • 00:00

      Avesta AIK (borta) P-09


      02:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 19:00

      IF Tunabro A (hemma) Herrar


      20:00
  • 27Lör
    • 10:00

      Slätta SK Svart (borta) P-12


      11:30
    • 10:00

      IK Brage Grön (borta) P2014


      11:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Smedjebackens FK (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      IK Brage Vit (hemma) P2014


      12:00
    • 11:00

      Slätta (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Samuelsdals IF (borta) P-13


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch FP-15


      16:00
    • 12:30

      Insjöns IF 1 (hemma) P-10


      14:30
    • 12:30

      Bullermyrens IK (hemma) F-2010


      14:30
    • 15:00

      Sundborns GOIF (borta) P-10


      17:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Dalsom Förening (hemma) P-08


      02:00
    • 09:00

      Ica Svärdsjö Mini Cup P2014


      16:00
    • 09:00

      Svärdsjö Minicup F-12/13


      16:00
    • 10:00

      Torsångs IF P10 (borta) P-12


      11:30
    • 12:00

      Hille IF (hemma) U17


      14:00
    • 13:00

      Öna SK P09/10 Gul (hemma) P-09


      15:00
    • 13:00

      IFK Mora FK (hemma) F-2010


      15:00
    • 14:00

      Slätta SK Gul (borta) P-08


      16:00
    • 14:30

      IFK Hedemora FK (borta) P-09


      16:30
    • 15:00

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) Damlag


      17:00
    • 15:00

      Högbo (borta) F-07


      17:00
    • 16:00

      Envikens IF/Sundborns GoIF/Svärdsjö IF (borta) F-08/09


      18:00
  • 29Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:00

      Aspeboda SK (borta) P03


      20:00
    • 18:15

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-2010


      20:00
  • 30Tis
    • 17:00

      Öppen träning Dalalaget P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P2014


      19:00
    • 18:30

      Träning Damlag


      20:00
    • 18:30

      Träning FP-15


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-2010


      19:30