Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:30
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Match Korsnäs - Falu BS Blå F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Forssa BK (borta) P-06


      20:00
    • 18:45

      Miljonären cup F-03/04


      21:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:45

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-05


      19:45
    • 18:00

      IK Brage (borta) P-07


      20:00
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
  • 3Tor
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:30

      Torsångs IF (borta) F-07


      19:15
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:00

      Match Falu BS Blå - Falu BS Gul F-08/09


      19:30
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Islingby IK A (borta) Damer


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Forssa BK (borta) P-08


      19:30
  • 5Lör
    • 09:45

      Falu BS (hemma) FP-12


      10:45
    • 10:00

      IF Tunabro Blå (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Slätta SK gul (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Svärdsjö IF /Sundborns GoIF (borta) P-07


      14:00
    • 12:15

      Slätta SK Svart (hemma) P-06


      14:15
    • 14:00

      Västerås SK FK (P15) (borta) P-05


      16:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-05/06


      12:30
    • 11:00

      Hulåns IF (borta) P-09


      13:00
    • 11:15

      Grycksbo IF BK (hemma) P-10


      13:15
    • 11:15

      Korsnäs IF FK (hemma) F-08/09


      12:45
    • 12:00

      Svärdsjö IF (borta) F-10


      14:00
    • 13:00

      Torsångs IF (borta) F-03/04


      15:00
    • 14:00

      Kvarnsvedens IK (borta) P03


      16:00
    • 15:00

      IF Vikapojkarna (hemma) Herrar


      17:00
    • 15:00

      IF Tunabro (borta) F-08/09


      16:30
    • 16:30

      Tigerligan IK Brage - Falu BS F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Avesta AIK / Krylbo IF (hemma) P-05


      19:00
  • 7Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:50

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
  • 8Tis
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:15
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:45
    • 18:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Bjursås IK (borta) P-08


      19:30
    • 18:45

      seriematch kvarnsveden P-04


      20:30
    • 18:45

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-04


      20:45
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Match FP-13


      18:00
    • 17:15

      NIU info P-05


      18:15
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träningsmatch 7-manna Svärdsjö borta F/P-11


      19:00
    • 17:50

      Träning P03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:15

      Match Ornäs F-03/04


      21:15
  • 10Tor
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      IK Brage (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Östansbo IS Blå (borta) P-07


      19:30
  • 12Lör
    • 10:00

      IF Tunabro (borta) P-06


      12:00
    • 10:30

      IFK Mora FK (borta) P-04


      12:30
    • 11:00

      Vika IF (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK svart (hemma) P-08


      12:30
    • 12:00

      Träningsmatch mot Korsnäs F-08/09


      13:30
    • 12:30

      Intern Match P-09


      14:00
    • 12:45

      Siljansnäs IF (hemma) P-10


      14:45
    • 13:15

      Dala-Järna IK (borta) Damer


      15:15
    • 14:00

      Sundborns GoiIF (hemma) P-09


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch FP-12


      17:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 11:15

      Mockfjärds BK (hemma) F-08/09


      13:15
    • 12:00

      Träning P-04


      14:00
    • 12:00

      Ludvika FK (hemma) P03


      14:00
    • 12:30

      Falu BS - Brage IK P-06


      14:30
    • 13:00

      Träningsmatch F-05/06


      16:00
    • 13:00

      IF Tunabro (borta) F-08/09


      14:30
    • 13:30

      IFK Rättvik FK (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Bullermyrens IK (borta) F-10


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch Islingby borta 7-manna F/P-11


      15:30
    • 14:30

      Enköpings SK FK (P15) (hemma) P-05


      16:30
    • 15:00

      Östansbo IS A (borta) Herrar


      17:00
    • 15:15

      Kvarnsveden IK (hemma) F-07


      17:00
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) F-03/04


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Öppen träning P06 P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:50

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 19:00

      Öppen träning P05 P-05


      20:30
  • 15Tis
    • 16:30

      Året sista målvaktsträning F-10


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:30
    • 16:45

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning Damer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
  • 19Lör
    • 09:00

      Forssa BK (hemma) P-05


      11:00
    • 10:00

      Leksands IF FK (borta) P-10


      12:00
    • 10:45

      Envikens IF (hemma) F-10


      12:45
    • 11:00

      Östansbo IS Gul (hemma) P-09


      13:00
    • 12:45

      Insjöns BK (hemma) P-09


      14:45
    • 13:00

      Dalsom Förening (hemma) P-07


      15:00
    • 15:15

      03 match borta sandviken lördag P-04


      17:00
    • 15:15

      Sandvikens AIK FK (borta) P03


      17:15
    • 16:00

      Avesta AIK / Krylbo IF (borta) P-06


      18:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:00

      Korsnäs IF FK Gul (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Tunabro röd (borta) P-08


      11:30
    • 10:45

      Träningsmatch F-05/06


      13:00
      Kopparvallen, konstgräs
      Samlingstid: 09:45
      Anteckning: Mot Svärdsjö
    • 11:00

      Bullermyrens IK (borta) F-08/09


      13:00
    • 12:45

      IK Brage (hemma) P-06


      14:45
    • 13:45

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) F-08/09


      15:15
    • 14:00

      Gideonsbergs IF (P15) (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Torsångs IF (hemma) Damer


      17:00
    • 15:00

      M.I.L (borta) Herrar


      17:00
    • 15:00

      ”Bollkulla” på damlagsmatck F-08/09


      17:00
    • 15:15

      Siljansnäs IF (hemma) P-08


      16:45
    • 19:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) F-03/04


      21:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrar


      18:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 19:00

      IFK Mora FK (hemma) P03


      21:00
    • 19:30

      Match Östansbo - Falu BS (Serie) F-03/04


      20:50
  • 24Tor
    • 17:00

      Mammamatchen F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 18:15

      Korsnäs IF FK gul (hemma) P-06


      20:15
  • 26Lör
    • Heldag

      9 manna cup P-08

    • Heldag

      Falu F07 Cup F-07

    • 10:20

      Högs SK (hemma) P-08


      11:20
    • 10:20

      Edsbyns IF (hemma) P-08


      11:20
    • 11:50

      Stugsunds IK (hemma) P-08


      12:50
    • 12:40

      Strands IF Svart (hemma) P-08


      13:40
    • 14:00

      Karlslunds IF FK (P15) (borta) P-05


      16:00
    • 14:10

      Bollnäs Gif (hemma) P-08


      15:10
    • 15:00

      Strands IF Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 16:30

      Semifinaler P-08


      17:30
    • 18:00

      Final P-08


      19:00
  • 27Sön
    • Heldag

      Falu F07 Cup F-07

    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-05/06


      13:00
    • 12:30

      Dalsom Förening (hemma) P-06


      14:30
    • 15:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Ulfshyttans IF A (hemma) Herrar


      17:00
  • 28Mån
    v.40
    • 17:00

      Föräldramatch F/P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Öppen träning P06 P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:50

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Fotbollsavslutning F-10


      19:15
    • 18:00

      Fotbollsavslutning F-08/09


      19:15
    • 18:30

      Spelarmöte Gamla Damlag Damer


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrar


      21:00
  • 29Tis
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Avslutning och föräldramöte P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:15

      Träning P03


      18:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning Herrar


      18:45
    • 18:00

      Inventering Damer


      21:00
    • 19:00

      Forssa BK (hemma) P-06


      21:00
    • 19:00

      Match Säter - Falu BS (Serie) F-03/04


      20:30