Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • Heldag

      Fotbollscamp Västerås. P-06

    • 10:00

      Lillån FK (borta) P-06


      11:00
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK (P15) (hemma) P-05


      13:00
    • 12:15

      Sandviken P08 (hemma) P-08


      15:30
    • 15:00

      Dalkurd FF (borta) P-06


      16:00
    • 15:00

      Forssa BK (borta) P-07


      17:00
    • 18:00

      IFK Haninge (borta) P-06


      19:00
  • 2Sön
    • Heldag

      Fotbollscamp Västerås. P-06

    • 11:00

      Jarlabergs IF P-06 (hemma) P-06


      12:00
    • 15:00

      Nyhammars IF A (borta) Herrar


      17:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
  • 3Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:00

      IF Tunabro (borta) FP-12


      19:00
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:30

      Avesta AIK U (hemma) Damer


      20:30
    • 19:00

      Korsnäs (borta) F-07


      20:45
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:00

      Seriematcher vecka 32, 4 st (4, 5, 8, 9 aug) F-08/09


      19:30
    • 18:15

      Mockfjärds BK (hemma) F-08/09


      20:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
  • 5Ons
    • 17:30

      IK Brage grön (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Leksands IF FK blå (borta) P-08


      19:30
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Östansbo IS (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Islingby IK (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Envikens IF (hemma) F-08/09


      20:30
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Miljönären CUP F-07


      19:45
    • 18:00

      IK Brage (borta) P-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Skogsbo/Avesta IF A (hemma) Herrar


      19:30
    • 19:15

      Träning Damer


      21:00
  • 7Fre
    • 12:00

      forwardcup P-04


      00:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Svärdsjö IF A (borta) Damer


      20:30
    • 18:30

      Ludvika FK (borta) P-09


      20:30
  • 8Lör
    • Heldag

      forwardcup P-04

    • 10:00

      Kvarseveden IK (borta) FP-12


      11:00
    • 11:00

      Islingby IK röd (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK (borta) F-10


      13:00
    • 11:00

      IK Brage vit (hemma) P-08


      13:30
    • 12:45

      Östansbo IS (hemma) P-06


      14:45
    • 12:45

      Tigerligan Falu BS - Tunabro F/P-11


      14:00
    • 16:00

      Sundborn/Svärdsjö (borta) P-08


      17:30
    • 18:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-04


      20:00
  • 9Sön
    • 00:00

      forwardcup P-04


      19:00
    • 10:45

      Slätta SK Svart (hemma) P-10


      12:45
    • 11:00

      Slätta SK svart (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Svärdsjö/Sundborn (hemma) P-09


      13:00
    • 12:30

      IF Tunabro (hemma) P-09


      14:30
    • 12:30

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) P-06


      14:30
    • 13:00

      Valbo FF (borta) P03


      15:00
    • 14:00

      Leksands IF FK (hemma) P-09


      16:00
    • 14:45

      Smedjebackens FK (hemma) P-07


      16:45
    • 15:00

      Bullermyrens IK U (borta) Herrar


      17:00
    • 15:30

      Bullermyrens IK (hemma) F-07


      17:15
    • 17:00

      Korsnäs IF FK (hemma) F-03/04


      19:00
    • 18:00

      Forssa BK (borta) P-05


      20:00
  • 10Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 19:00

      Leksands IF FK (hemma) P-06


      21:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:45
    • 17:00

      Träning F-05/06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 18:00

      Djurmo Sifferbo IF (borta) FP-12


      19:00
    • 18:30

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Avesta AIK (borta) P03


      21:00
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Sundborns GoIF A (hemma) Herrar


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer


      21:00
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Forssa BK Vit (borta) P-09


      20:30
  • 15Lör
    • 09:45

      Gagnefs IF (hemma) FP-12


      10:45
    • 10:45

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) F-10


      12:45
    • 11:00

      Ludvika FK (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Falu BS FK Gul (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Falu BS FK Gul (hemma) P-05


      13:00
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Forsa BK (borta) F-07


      14:45
    • 15:00

      Malungs IF (hemma) Damer


      17:00
    • 15:00

      ”Bollkulla” på damlagsmatch F-08/09


      17:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Torsångs IF blå (borta) P-10


      12:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK gul (borta) P-07


      13:00
    • 11:15

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) F-08/09


      12:45
    • 11:45

      Träningsmatch F-05/06


      14:00
    • 12:45

      Bullermyrens IK (hemma) F-08/09


      14:15
    • 15:00

      IF Nornan (borta) Herrar


      17:00
    • 16:00

      Gefle IF FF (hemma) P03


      18:00
    • 16:15

      Slätta SK Gul (hemma) P-08


      17:45
    • 16:30

      Miljonären cup F-07


      18:00
    • 17:10

      IK Brage grön (borta) P-09


      19:10
    • 18:00

      Sollerö IF (hemma) P-07


      20:00
  • 17Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
  • 18Tis
    • 16:30

      MÅLVAKTsträning F-08/09


      17:15
    • 16:30

      MÅLVAKTSträning F-10


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:45

      IF Tunabro Blå (hemma) P-07


      20:45
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-04


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Bjursås IK (hemma) F-07


      20:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:45

      Envikens IF (hemma) P-07


      20:45
    • 19:30

      Träning F-05/06


      21:00
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Falu BS FK Vit mot Dalsom Förening P-09


      19:00
    • 18:15

      Samuelsdals IF (hemma) P-08


      20:00
  • 22Lör
    • 09:45

      IK Brage grön (hemma) FP-12


      10:45
    • 10:30

      Säter IF (borta) FP-12


      11:30
    • 10:45

      Tigerligan Falu BS - Leksand F/P-11


      12:15
    • 11:00

      Torsångs IF (borta) P-08


      12:30
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Forssa BK (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK svart (borta) F-08/09


      12:15
    • 12:30

      Dala-Järna IK (hemma) P-09


      14:30
    • 17:30

      Forssa BK (borta) P-06


      19:30
  • 23Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 11:00

      Leksands IF FK Vit (borta) P-08


      12:30
    • 11:00

      Gagnefs IF (borta) F-10


      13:00
    • 11:30

      IK Segro (borta) F-08/09


      13:00
    • 14:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-07


      16:00
    • 15:00

      IK Brage grön (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      IF Tunabro U (hemma) Herrar


      17:00
    • 15:00

      Slätta SK (borta) F-03/04


      17:00
    • 16:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P03


      18:00
    • 17:00

      Svärdsjö IF (borta) F-07


      18:45
    • 17:00

      Östansbo IS (borta) P-06


      19:00
  • 24Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:00

      Korsnäs IF FK (borta) Damer


      20:00
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:05
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P-04


      20:00
    • 18:15

      Envikens IF (hemma) F-08/09


      19:45
    • 18:30

      Träning F-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:00

      Slätta SK Svart (borta) P-07


      20:00
    • 18:15

      IK Segro (hemma) F-08/09


      19:45
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:30

      Tigerligan Torsång - Falu BS F/P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Miljönären CUP F-07


      19:45
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Avesta AIK (hemma) P03


      21:00
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Gustafs GoIF (borta) Herrar


      20:00
    • 18:00

      IK Brage (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      Östansbo IS (borta) P-05


      20:30
  • 29Lör
    • 09:45

      IF Tunabro (hemma) FP-12


      10:45
    • 11:00

      Stora Tuna IK (borta) FP-12


      12:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      Samuelsdals IF (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Östansbo IS (hemma) P-08


      12:30
    • 12:15

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) F-10


      14:15
    • 15:00

      Träningsmatch F-05/06


      19:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 11:15

      Samuelsdals IF orange (hemma) P-09


      13:15
    • 12:45

      Vikarby IK (hemma) P-09


      14:45
    • 13:00

      Upsala IF (P15) (hemma) P-05


      15:00
    • 14:30

      Kvarnsvedens IK vit (borta) P-10


      16:30
    • 15:00

      Islingby IK Vit (hemma) P-07


      17:00
    • 15:00

      Säters IF FK (hemma) Damer


      17:00
    • 15:15

      Slätta SK (hemma) F-07


      17:00
    • 15:45

      Korsnäs IF FK Gul (hemma) P-08


      17:15
    • 17:00

      Krylbo/Skogsbo (borta) P-04


      19:00
    • 17:00

      Sollerö IF (hemma) F-03/04


      19:00
  • 31Mån
    v.36
    • 17:00

      Öppen Träning P06 P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:15
    • 18:20

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 19:00

      Öppen träning P05 P-05


      20:30