Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 15:00

      match haik P-04


      17:00
    • 15:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Träning P-05


      16:30
    • 15:15

      Träningsmatch F-05/06


      17:15
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Match mot Samuelsdal F/P-11


      11:30
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 11:30

      Träningsmatch mot Tunabro F-07


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Korsnäs IF P10 P-10


      13:15
    • 13:15

      Kvarnsvedens IK P05 (hemma) P-05


      15:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Korsnäs IF FK Gul (hemma) P-09


      02:00
    • 00:00

      Östansbo IS Gul (borta) P-09


      02:00
    • 00:00

      Östansbo IS (hemma) F-03/04


      02:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 14:00

      Internmatcher P-09


      15:30
    • 14:00

      Träning F-03/04


      16:00
    • 15:15

      Torsångs IF 02 (borta) Damer


      17:15
    • 15:30

      Träningsmatch Falu BS -Sundborn P-07


      17:00
    • 16:45

      Träning P-10


      18:15
    • 16:50

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning F-08/09


      18:00
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning Damer


      21:00
  • 4Mån
    v.19
    • 16:30

      Träning P-04


      17:45
    • 17:30

      Träningsmatch mot Bjursås F-07


      19:30
    • 17:40

      Träning P17


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning P-07


      17:45
    • 16:30

      Träningsmatch Korsnäs - Falu BS F/P-11


      17:45
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:45
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:50

      Träning F-10


      19:00
    • 17:50

      Träning F-08/09


      19:00
  • 8Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:15

      Femkamp P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
  • 9Lör
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 11:00

      Östansbo IS (borta) P-06


      13:00
    • 11:15

      Östansbo IS Blå (hemma) P-07


      13:15
    • 13:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      träningsmatch mora P-04


      16:00
    • 14:30

      Bullermyrens IK (hemma) F-10


      16:30
    • 17:15

      Träningsmatch F-05/06


      19:15
  • 10Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 11:00

      Vika IF (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      IF Tunabro (hemma) F-08/09


      12:30
    • 11:00

      Siljansnäs IF (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK svart (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Sundborns GoiIF (borta) P-09


      13:00
    • 12:30

      Forssa BK (hemma) P-05


      14:30
    • 13:15

      IF Tunabro (hemma) P-06


      15:15
    • 14:30

      Avesta AIK (hemma) P17


      16:30
    • 15:00

      IFK Rättvik FK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Kvarnsveden IK (borta) F-07


      17:00
    • 16:50

      Träning F-10


      18:15
    • 16:50

      Träning F-08/09


      18:15
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK röd (borta) F-03/04


      19:00
    • 17:45

      Träning F-05/06


      19:30
    • 19:15

      Träning Damer


      21:00
  • 11Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:20

      Träning P17


      20:00
  • 12Tis
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-10


      17:15
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P-04


      21:00
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
  • 16Lör
    • 10:00

      Tigerliga Kvarnsveden - Falu BS F/P-11


      11:30
    • 10:00

      Djurmo Sifferbo IF (hemma) FP-12


      11:00
    • 10:15

      Svärdsjö IF (hemma) F-10


      11:45
    • 11:00

      Islingby IK (hemma) FP-12


      12:00
    • 11:00

      Östansbo IS (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Forssa BK (hemma) P-08


      12:00
    • 12:30

      Hulåns IF (hemma) P-09


      14:30
    • 13:15

      IK Brage (hemma) P-06


      15:15
    • 14:00

      Slätta SK gul (hemma) P-09


      16:00
    • 15:00

      Islingby IK Vit (borta) P-07


      17:00
    • 17:00

      IFK Mora FK (borta) P17


      19:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 11:00

      Grycksbo IF BK (borta) P-10


      13:00
    • 11:15

      IF Tunabro (hemma) F-08/09


      12:15
    • 15:15

      Torsångs IF (hemma) F-07


      17:15
    • 15:30

      Svärdsjö IF /Sundborns GoIF (hemma) P-07


      17:30
    • 15:45

      IF Tunabro Blå (hemma) P-09


      17:45
    • 16:00

      Träningsmatch F-05/06


      18:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-06


      18:00
    • 17:00

      Torsångs IF (hemma) F-03/04


      19:00
    • 17:15

      Bjursås IK (hemma) P-08


      18:30
  • 18Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:20

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Korsnäs IF FK (borta) F-08/09


      20:00
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:45

      Östansbo IS (borta) P-08


      20:00
    • 19:00

      Krylbo/Skogsbo (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träningsmatch F-05/06


      20:30
    • 19:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-06


      21:00
  • 20Ons
    • 00:00

      IFK Grängesberg FK (borta) P-09


      02:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Träning F-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 21Tor
    • 10:45

      Korsnäs IF FK Gul (borta) P-08


      11:45
    • 11:00

      Slätta SK (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Avesta AIK (hemma) P-05


      13:00
    • 12:30

      Träning P-06


      14:30
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Falu BS FK Blå (hemma) F-08/09


      19:30
  • 22Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
  • 23Lör
    • 10:00

      Gustafs GOIF (borta) FP-12


      11:00
      Slättgärdet Gustafs
      Serie: Tigerligan
      Samlingstid: 09:30
      Resultat och referat
    • 10:00

      IK Brage vit (borta) FP-12


      11:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P-07


      13:00
    • 11:15

      Kvarnsvedens IK P05 (borta) P-05


      13:00
    • 12:45

      Forssa BK (hemma) P-06


      14:45
    • 12:45

      Tigerligan Falu BS - Forssa F/P-11


      14:15
    • 13:00

      IK Brage grön (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P17


      16:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:00

      Kvarnsvedens IK röd (borta) F-10


      11:30
    • 10:30

      IK Segro - Falu BS Blå F-08/09


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch F-05/06


      12:00
    • 11:15

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) P-10


      13:15
    • 12:30

      Bjursås IK (hemma) P-06


      14:30
    • 12:30

      Vikarby IK (borta) P-09


      14:30
    • 13:00

      Torsångs IF (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      IK Brage (borta) P-05


      15:00
    • 14:45

      Slätta SK Svart (hemma) P-07


      16:45
    • 15:15

      Svärdsjö IF (hemma) F-07


      17:15
    • 15:30

      Samuelsdals IF orange (borta) P-09


      17:30
    • 17:00

      Slätta SK (hemma) F-03/04


      19:00
  • 25Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:20

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 26Tis
    • 16:30

      Träning F-10


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-10


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-08


      17:15
    • 16:30

      Målvaktsträning P-09


      17:15
    • 16:30

      MÅLVAKTSTRÄNING -frivilligt F-08/09


      17:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Föräldramöte P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Insjöns BK (borta) P-09


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-04


      21:00
  • 27Ons
    • 00:00

      Ludvika FK (hemma) P-06


      02:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning P17


      20:00
    • 18:45

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) P-09


      20:45
    • 19:00

      Miljönären CUP F-07


      21:00
    • 19:00

      Slätta SK Svart (borta) P-06


      21:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      18:45
    • 17:00

      Träning FP-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
  • 29Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Fotografering P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Ornäs BK (borta) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Lagaktivitet Damer


      21:00
  • 30Lör
    • 10:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Ludvika FK gul (hemma) FP-12


      11:00
    • 10:00

      Torsångs IF (borta) FP-12


      11:00
    • 10:45

      Tigerligan Falu BS - Vika F/P-11


      12:15
    • 10:45

      Samuelsdals IF (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Dala-Järna IK (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      IFK Mora FK U16 (borta) P-05


      12:30
    • 12:00

      Dalsom Förening (borta) P-09


      14:00
    • 12:30

      Forssa BK (hemma) P-06


      14:30
  • 31Sön
    • 09:00

      Match mot Islingby IK P10 P-10


      10:15
    • 10:00

      Träning Framtidens lirare


      11:00
    • 10:00

      Träning FP-13


      11:00
    • 10:45

      Gagnefs IF (hemma) F-10


      12:45
    • 11:00

      Slätta SK svart (hemma) F-08/09


      12:30
    • 11:00

      Träningsmatch Falu BS P09 P-10


      12:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Internmatch mot Falu BS P10 P-09


      12:15
    • 11:45

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) P17


      13:45
    • 12:00

      Envikens IF (borta) P-07


      14:00
    • 12:45

      IK Segro (hemma) F-08/09


      14:15
    • 13:00

      Avesta AIK (borta) P-06


      15:00
    • 14:15

      Leksands IF FK Vit (hemma) P-08


      15:15
    • 15:00

      IF Tunabro (borta) P-07


      17:00
    • 19:00

      Dalsom Förening (hemma) P-05


      21:00