Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS FK

Följ

Falu BS FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 19:00

      Ornäs BK (borta) Damer


      20:30
  • 2Fre
    • Heldag

      Flygfyren cup F-07

    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Ludvika FK (borta) P-06


      20:30
  • 3Lör
    • Heldag

      Flygfyren cup F-07

    • 10:00

      Vika IF (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Ludvika FK gul (hemma) P-10


      11:30
    • 10:30

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Svart (hemma) P-05


      12:30
    • 11:00

      Kvarnsvedens IK röd (borta) P-09


      13:00
  • 4Sön
    • Heldag

      Flygfyren cup F-07

    • 13:00

      Älvdalens IF FK (borta) F-03/04


      15:00
    • 15:00

      Horndals IF (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Smedjebackens FK (borta) Herrar


      17:00
    • 15:00

      IFK Våmhus (hemma) Damer


      17:00
    • 15:45

      Träning P-08


      16:45
    • 17:00

      Öna SK (hemma) P-06


      19:00
    • 17:15

      IF Tunabro röd (hemma) P-07


      19:15
    • 17:15

      Falu BS - Vika match F/P-11


      18:15
  • 5Mån
    v.32
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Sundborns GOIF (hemma) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Kvarnsveden IK (hemma) F-07


      20:15
    • 19:00

      Mockfjärds BK (hemma) P-05


      21:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F/P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 18:30

      IFK Ludvika (borta) Damer


      20:30
  • 8Tor
    • 15:00

      Forwardcupen F-03/04


      00:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 9Fre
    • Heldag

      Forwardcupen F-03/04

    • 07:00

      Forwardcupen P-05


      00:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Forssa BK vit (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Forssa BK (borta) P-10


      19:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Forwardcupen F-03/04

    • Heldag

      Forwardcupen P-05

    • 11:00

      Forssa - Falu BS F/P-11


      12:00
    • 11:00

      Slätta SK (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      IK Brage vit (hemma) P-06


      13:00
    • 11:30

      Korsnäs IF FK gul (hemma) P-09


      13:30
  • 11Sön
    • 00:00

      Forwardcupen F-03/04


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen P-05


      17:00
    • 11:00

      Samuelsdals IF 08 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Bullermyrens IK (borta) F-07


      12:15
    • 11:00

      Bjursås IK (hemma) Damer


      13:00
    • 16:15

      Ludvika FK (hemma) P-03


      18:15
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Enviken/Sundborn (hemma) F-05/06


      19:00
    • 17:00

      Kvarnsvedens IK vit (borta) F-09/10


      19:00
    • 17:00

      Islingby IK röd (hemma) P-09


      19:00
    • 17:30

      Dalsom Förening (borta) P-07


      19:30
  • 12Mån
    v.33
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Zonträning 4 P-05


      19:30
    • 18:00

      Jobb med BS F-07 F-07


      21:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 13Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Svärdsjö IF (borta) F-05/06


      20:00
    • 18:00

      Zonträning 4 - Flickor 14/05 F-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Miljönären Cup P-05


      20:30
  • 14Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
      C-plan Koppis
      Samlingstid: 17:20
      Anteckning: Samling 10 minuter före!!
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 18:00

      Jobb med BS F-07 F-07


      21:00
    • 18:00

      Samuelsdals IF Orange (borta) P-09


      20:00
    • 18:30

      Ludvika FK (borta) P-03


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Avesta AIK (borta) P-04


      21:00
  • 15Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Färnäs SK (hemma) F-03/04


      21:00
  • 17Lör
    • 10:00

      Samuelsdals IF (hemma) P-10


      11:00
    • 10:15

      Torscupen F-09/10


      14:00
    • 10:30

      Kvarnsvedens IK (hemma) P-05


      12:30
    • 11:00

      Forssa BK blå (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Korsnäs FK gul (hemma) P-08


      12:00
    • 12:45

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) P-06


      14:45
    • 15:00

      Islingby IK rödvit (borta) P-07


      17:00
  • 18Sön
    • 10:00

      IK Brage vit (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Korsnäs IF FK gulsvart (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Envikens IF (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK Svart (borta) F-09/10


      13:00
    • 11:00

      Mockfjärds BK (borta) Damer


      13:00
    • 13:00

      Falu BS - Islingby match F/P-11


      14:00
    • 14:00

      IFK Rättvik FK (borta) P-03


      16:00
    • 14:15

      IK Brage vit (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Vika IF (borta) P-05


      17:00
    • 15:45

      Envikens IF (hemma) P-07


      17:45
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      IFK Ludvika (hemma) F-05/06


      19:00
    • 17:15

      Bjursås IK (hemma) F-07


      18:30
  • 19Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning Damer


      20:15
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Korsnäs IF FK U (hemma) Herrar


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 20Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 21Ons
    • 17:15

      Träning F/P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Grycksbo IF BK (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Korsnäs IF FK Svart (borta) P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Samuelsdals IF Svart (hemma) P-09


      20:30
    • 18:30

      Vika IF (hemma) P-09


      20:30
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Ornäs BK (hemma) Damer


      20:00
    • 18:00

      Torsångs IF 2 (borta) P-10


      19:00
    • 18:00

      Semifinal i miljonären cup F-03/04


      20:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Röd (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Forssa BK (hemma) P-04


      20:45
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
  • 23Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:45

      Korsnäs IF FK gulsvart (hemma) P-08


      19:45
  • 24Lör
    • 10:00

      Gustafs GoIF (borta) P-06


      12:00
    • 10:30

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) F-09/10


      12:30
    • 10:45

      Öna SK (hemma) P-04


      12:45
    • 11:00

      IK Brage svart (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Långshyttans AIK FK (borta) Herrar


      13:00
    • 12:00

      Färnäs SK (borta) F-03/04


      14:00
    • 12:30

      IFK Hedemora FK (hemma) P-05


      14:30
  • 25Sön
    • 09:00

      Torscupen F-09/10


      15:00
    • 09:00

      Svärdsjö Minicup P-10


      16:00
    • 11:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Säters IF FK (borta) F-05/06


      13:00
    • 14:15

      Östansbo IS Blå (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      Brage - Falu BS F/P-11


      16:00
    • 15:45

      Leksands IF FK blå (hemma) P-07


      17:45
    • 17:00

      Forssa BK (hemma) P-06


      19:00
    • 17:00

      IFK Rättvik FK (hemma) P-03


      19:00
    • 17:00

      Färnäs SK (borta) P-05


      19:00
    • 17:15

      Hälsinggårdens AIK (hemma) F-07


      18:30
  • 26Mån
    v.35
    • Heldag

      Träning Damer

    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Torsångs IF (hemma) Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Sundborns GOIF (borta) P-09


      20:30
  • 28Ons
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-11


      18:30
    • 18:00

      Öppen träning F15/04 och F16/03 F-03/04


      19:30
    • 18:30

      Korsnäs IF FK (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      IFK Hedemora FK (borta) Damer


      20:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-03/04


      20:00
    • 18:15

      Träning Damer


      20:00
  • 30Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
  • 31Lör
    • 09:00

      Torscupen F-09/10


      15:00
    • 09:30

      Kvarnsvedens IK röd (hemma) P-08


      10:30
    • 09:30

      Slätta SK Svart (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Stora Tuna IK gul (hemma) P-10


      11:00
    • 10:30

      Slätta SK gul (borta) F-09/10


      12:30
    • 11:00

      Kvanrnsvedens IK rödvit (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Svärdsjö IF (borta) F-07


      12:15
    • 11:00

      Älvdalens IF FK (hemma) P-03


      13:00
    • 11:00

      Bullermyrens IK U (hemma) Herrar


      13:00
    • 11:00

      Bjursås IK (borta) P-07


      13:00
    • 13:00

      Avesta AIK vit (hemma) P-06


      15:00
    • 17:00

      Forssa BK (borta) P-04


      19:00