Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Essinge IK
Välj lag

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-067


      19:00
    • 19:00

      Årsta FF 1 (hemma) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 20:00

      IF Lokomotiv Blackeberg (hemma) Herrar


      22:00
  • 2Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:50

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
    • 20:15

      Träning Herrar


      22:00
  • 3Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 4Lör
    • 09:00

      Gröndals IK Blå (borta) P12


      10:00
    • 10:00

      Gröndals IK Vit (hemma) P12


      11:00
    • 10:30

      Karlbergs BK Röd 2 (hemma) P-08


      12:30
    • 11:00

      IF Söderkamraterna Svart (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      Solberga BK (borta) F-12/13


      12:00
    • 11:50

      Träning Damjuniorer


      13:00
    • 12:00

      Svensk-Palestinska FF 1 (hemma) P-13


      14:00
    • 13:00

      Högalids IF 3 (borta) P-10


      15:00
    • 15:00

      Boo FF 2 (borta) F-067


      17:00
  • 5Sön
    • 09:00

      Karlbergs BK Grön 1 (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Värtans IK (hemma) P-11


      11:00
    • 09:00

      Träning Fotbollsskolan 2021


      10:00
    • 09:00

      Träning Fotbollsskolan 2021


      10:00
    • 10:00

      Träning FP14


      11:00
    • 10:15

      Hammarby IF FF 4 vit (hemma) F-09/10


      12:15
    • 10:15

      Mälarhöjdens IK Fotboll 5 (hemma) P-10


      12:15
    • 10:45

      Boo FF 7 (borta) P-09


      12:45
    • 11:00

      Match: Spånga IS F-067


      13:00
    • 14:00

      Ljungbackens IF (hemma) Herrar


      16:00
    • 14:30

      Södertälje (borta) P-05


      16:30
    • 15:00

      Sollentuna FK Nord 2 (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      Gröndals IK 1 (borta) P-04


      17:00
    • 16:00

      Viggbyholms IK FF (borta) Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 17:30

      Vasalund IF (borta) F-09/10


      19:30
    • 19:00

      Älta IF C (borta) Herrar


      21:00
    • 20:00

      Träning Veteran


      21:30
  • 6Mån
    v.36
  • 7Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-11


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P12


      19:00
    • 20:30

      Träning P-04


      22:00
  • 8Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-067


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 20:00

      Wollmars FF (borta) Herrar


      22:00
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:50

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 19:00

      Mariebergs SK (hemma) Damer


      21:00
    • 20:15

      Träning Herrar


      22:00
  • 10Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:15

      Saltsjöbadens IF Blå (borta) F-09/10


      20:15
    • 18:30

      Djurgårdens IF FF 16 (borta) P-11


      20:30
  • 11Lör
    • 09:00

      Match: Älvsjö AIK F-067


      10:30
    • 09:00

      Newroz FC (borta) P-13


      11:00
    • 11:30

      Stureby SK (hemma) P-06


      13:30
    • 13:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (hemma) F-12/13


      14:00
    • 13:30

      Reymersholms IK 6 (borta) P-10


      15:30
    • 15:00

      Stuvsta IF 2 (hemma) F-12/13


      16:00
    • 16:00

      Sollentuna FK Nord 1 (hemma) P-05


      18:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna 22 (hemma) P-08


      18:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Ingarö IF (hemma) Herrar


      02:00
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 5 (hemma) F-09/10


      11:00
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 10 (hemma) P-10


      11:00
    • 09:00

      Träning Fotbollsskolan 2021


      10:00
    • 10:00

      Träning FP14


      11:00
    • 10:15

      IFK Aspudden-Tellus Gul 1 (hemma) P-09


      12:15
    • 10:15

      Gröndals IK Vit (hemma) P-10


      12:15
    • 12:00

      Värmdö IF Vit (hemma) F-067


      14:00
    • 12:00

      Hägersten SK Vit (borta) P12


      13:00
    • 12:00

      IK Frej Talangfotbollsförening 1 (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Årsta FF 4 (borta) P-13


      16:00
    • 14:00

      Träning Damjuniorer


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Spånga IS FK (hemma) Damer


      20:00
  • 13Mån
    v.37
  • 14Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-11


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P12


      19:00
    • 20:30

      Träning P-04


      22:00
  • 15Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-067


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 16Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:50

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
    • 20:15

      Träning Herrar


      22:00
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:30

      Älvsjö AIK FF P15-2 (borta) P-06


      20:30
  • 18Lör
    • 08:45

      Cafe på IP F-067


      11:00
    • 10:00

      IF Söderkamraterna Svart (borta) P12


      11:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 3 (hemma) P12


      11:00
    • 11:00

      Reymersholms IK 6 (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      Café på IP F-067


      13:00
    • 12:00

      Årsta FF 1 (hemma) P-13


      13:00
    • 12:45

      Match: Segeltorps IF F-067


      14:00
    • 13:00

      Café på IP F-067


      15:00
    • 14:00

      Vasastan BK (hemma) Herrar


      16:00
    • 15:00

      Norrtulls SK 1 (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Café på IP F-067


      17:00
    • 15:15

      Norrtulls SK 2 (borta) F-09/10


      17:15
  • 19Sön
    • 08:45

      Café på IP F-067


      10:30
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 10 (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Karlbergs BK Grön 2 (hemma) P-11


      11:00
    • 09:00

      AIK FF 4 (borta) P-08


      11:00
    • 09:00

      Träning Fotbollsskolan 2021


      10:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 10:00

      Träning FP14


      11:00
    • 10:15

      Sickla IF Blå (hemma) F-09/10


      12:15
    • 10:15

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (hemma) P-10


      12:15
    • 10:15

      Vasalund Stadshagens IF A (borta) P-10


      12:15
    • 10:30

      Café på IP F-067


      12:30
    • 11:00

      Hägersten SK Svart (borta) F-12/13


      12:00
    • 11:30

      IFK Aspudden-Tellus 1 (hemma) Damjuniorer


      13:30
    • 11:45

      Match: Enskede F-067


      13:45
    • 12:00

      Hässelby SK FF 1 (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Älta IF 1 (borta) F-067


      14:00
    • 12:30

      Café på IP F-067


      14:30
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF Svart 1 (borta) P-10


      15:00
    • 13:00

      Match mot Älvsjö. ÄNDRAD TID. Samling 12:30 P-10


      14:30
    • 14:00

      Årsta FF 2 (borta) F-12/13


      15:00
    • 14:30

      Hägersten SK Gul (borta) P-09


      16:30
    • 14:30

      Café på IP F-067


      16:30
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Vasastan BK (borta) Damer


      20:00
    • 18:00

      IF Brommapojkarna 3 (borta) P-04


      20:00
  • 20Mån
    v.38
  • 21Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-11


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P12


      19:00
    • 20:30

      Träning P-04


      22:00
  • 22Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-067


      19:00
    • 17:45

      Träning Herrar


      19:30
    • 18:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:50

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 20:00

      Träning Damer


      22:00
  • 24Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Gröndals IK 1 (hemma) P-04


      20:00
    • 20:00

      Spånga IS FK (borta) Damjuniorer


      22:00
  • 25Lör
    • 09:15

      Enskede IK F07 Y (hemma) F-067


      11:15
    • 10:00

      Örby IS Röd (hemma) F-12/13


      11:00
    • 10:15

      Örby IS Blå (borta) F-09/10


      12:15
    • 11:00

      Boo FF 4 (hemma) P12


      13:00
    • 11:00

      Segeltorps IF Marinblå (borta) P12


      13:00
    • 12:00

      Högalids IF 1 (borta) P-13


      14:00
    • 12:00

      IF Söderkamraterna 1 (hemma) F-12/13


      13:00
    • 12:45

      Enskede IK Svart 2 (borta) P-10


      14:45
    • 12:45

      IFK Aspudden-Tellus Röd 3 (borta) P-11


      14:45
    • 13:00

      Ingarö IF (borta) Herrar


      15:00
    • 13:00

      Match: (prel) Nockebyhov F-067


      15:00
    • 13:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll Blå (borta) P-13


      15:00
    • 14:00

      Brommapojkarna DFF 1 (borta) P-05


      16:00
    • 15:15

      Norrtulls SK Gul 1 (borta) P-09


      17:15
  • 26Sön
    • 09:00

      Ekerö IK Vit (hemma) F-09/10


      11:00
    • 09:00

      IFK Stockholm FK 4 (hemma) P-10


      11:00
    • 09:00

      Träning Fotbollsskolan 2021


      10:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 10:00

      Träning FP14


      11:00
    • 10:15

      Huddinge IF P09:5-1 (hemma) P-09


      12:15
    • 12:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) Damjuniorer


      14:00
    • 14:00

      Atletic Blåsut FC (borta) P-04


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) Damer


      20:00
    • 20:00

      Träning Veteran


      21:30
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-11


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P12


      19:00
    • 20:30

      Träning P-04


      22:00
  • 29Ons
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12/13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-067


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 20:30

      Oranje FK (borta) Herrar


      22:30
  • 30Tor