Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
  • 2Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 20:15

      Träning Damer


      22:00
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 20:00

      Träning P23


      21:30
    • 20:30

      Träning P-01


      22:00
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:30

      Segeltorps IF 4 (borta) P-05


      20:30
  • 6Lör
    • Heldag

      Arrangemang Essinge IK

    • 09:00

      Träningsturnering P-08


      12:00
    • 12:00

      Sirius P05 A (hemma) P-05


      15:00
    • 12:00

      Hammarby P05 Akademi (hemma) P-05


      13:00
    • 12:35

      Sverige-Tyskland F-04


      17:00
    • 13:45

      Landskamp Sve - Tys F-03


      16:30
    • 16:00

      Mini-turnering P23


      22:00
    • 16:00

      Nockebyhovs IF (borta) P23


      17:00
    • 19:00

      Kungsängens IF 1 (hemma) P23


      20:00
  • 7Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:50

      SEAT Match Camp P-09


      15:00
    • 12:00

      Gröndal (hemma) P-10


      15:00
    • 14:00

      Ösmo GIF FK (borta) Damer


      17:00
    • 15:00

      Täby FK 32 (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Sollentuna FK (borta) Representationstrupp


      17:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      AIK FF 1 (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Järla IF FK Svart (hemma) P-01


      20:00
    • 18:00

      Arrangemang Essinge IK


      19:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 8Mån
    v.15
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:15

      Träning P-01


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:30

      Föräldrarmöte P09 P-09


      19:30
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:45

      Lagmöte Damer


      20:20
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:30

      Träning Damer


      21:30
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 20:00

      Träning P23


      21:30
    • 20:30

      Träning P-01


      22:00
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 13Lör
  • 14Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 12:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Tungelsta IF 2 (borta) P-01


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 15Mån
    v.16
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 16Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
      Essinge IP
      Anteckning: F06 tränar tisdagar 19:00-20:30 och torsdagar 17:00-18:30.
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:15

      Träning Damer


      22:00
  • 17Ons
    • 20:00

      Träning P23


      21:30
    • 20:30

      Träning P-01


      22:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
  • 20Lör
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.17
    • 16:00

      IFK Aspudden-Tellus 1 (hemma) P-04


      18:00
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:15

      Träning P-01


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 20:00

      Hammarby TFF (borta) Representationstrupp


      22:00
  • 23Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Utbildning med SvFa Essinge IK


      21:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:15

      Träning Damer


      22:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:45

      Vallentuna BK (hemma) Damer


      22:00
    • 20:00

      Träning P23


      21:30
    • 20:30

      Träning P-01


      22:00
  • 25Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:45
    • 19:00

      styrelsemöte om 100 årsjubileum Essinge IK


      21:00
    • 19:00

      Träning Representationstrupp


      20:30
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 10:00

      Älvsjö AIK FF Svart (hemma) P-10


      12:00
    • 10:15

      IFK Aspudden-Tellus Gul 1 (borta) P-09


      12:15
    • 10:15

      IFK Aspudden-Tellus 1 (borta) F-07


      12:15
    • 10:30

      Rågsveds IF 1 (hemma) P-05


      12:30
    • 10:30

      IFK Viksjö 1 (borta) F-06


      12:30
    • 11:00

      Match FP-11


      12:00
    • 11:00

      Hägersten SK Gul (hemma) FP-11


      13:00
    • 12:00

      Segeltorps IF 2 (borta) P-10


      14:00
    • 12:00

      Ösmo GIF FK 1 (hemma) F-04


      14:00
    • 12:00

      Ösmo GIF FK 1 (hemma) F-03


      14:00
    • 13:45

      Högalids IF 1 (borta) P-09


      15:45
    • 18:15

      Segeltorps IF 1 (borta) P-01


      20:15
  • 28Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:00

      Karlbergs BK Gul 1 (hemma) P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2019


      10:30
    • 10:00

      Karlbergs BK 2 (borta) P-04


      12:00
    • 10:00

      Dalhem IF (borta) Damer


      13:30
    • 10:15

      Gröndals IK 1 (hemma) F-09


      12:15
    • 11:00

      Match borta mot Sollentuna (flyttad) F-06


      12:30
    • 12:00

      Sollentuna FK 2 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Enskede IK 2 (hemma) P23


      16:00
    • 16:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen - 16:00!! Veteran


      17:30
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:00
  • 29Mån
    v.18
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:15

      Träning P-01


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 30Tis
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:15

      Träning Damer


      22:00