Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 09:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:15

      Värmdö IF Blå 1 (borta) P-05


      12:15
    • 10:30

      Värtans IK Blå (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 11:00

      Örby IS Blå (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      IFK Viksjö (hemma) P-01


      14:00
    • 12:00

      Kista SC KFUM BLÅ (borta) P23


      14:00
    • 13:00

      Reymersholms IK 2 (borta) P-09


      15:00
  • 2Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Hammarby IF FF 24 (hemma) P-10


      10:45
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Djurgårdens IF FF 5 (hemma) P-05


      12:45
    • 12:15

      Svensk-Palestinska FF 2 (hemma) P-04


      14:15
    • 16:00

      FK Bromma (hemma) Representationstrupp


      18:00
    • 17:00

      Sollentuna FK 2 (borta) F-07


      19:00
    • 18:00

      Mariebergs SK (hemma) Damer


      20:00
    • 18:00

      EIK Damer möter Mariebergs SK F-04


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 3Mån
    v.36
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning inställd Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 9 (borta) P-04


      11:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Gul 2 (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Norrtulls SK 2 (hemma) F-09


      12:00
    • 11:00

      Hammarby IF FF 26 vit (hemma) P-09


      12:30
    • 11:30

      Hammarby IF FF 24 (hemma) P-10


      13:00
    • 12:00

      Reymersholms IK 2 (borta) P-08


      14:00
    • 12:15

      IFK Aspudden-Tellus 1 (borta) P-05


      14:15
    • 15:00

      Match Värtan - EIK (F03) F-03


      16:30
    • 16:00

      Spånga IS FK (borta) Damer


      18:00
  • 9Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 4 röd (hemma) F-07


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 9 (hemma) P-05


      12:00
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:15

      IFK Viksjö 3 (hemma) F-04


      13:15
    • 15:00

      Karlbergs BK Grön 2 (borta) P-07


      17:00
    • 15:30

      Ursvik IK 1 (hemma) P23


      17:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Rönninge Salem (borta) P-01


      18:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 18:15

      IFK Aspudden-Tellus (borta) P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 15Lör
    • 09:30

      IFK Lidingö FK 11 (hemma) P-08


      11:30
      Essinge IP 12
      Serie: P10-21 Medel
      Anteckning: Hemmamatch. Samling senast 09.00 på IP. Matchkläder på (svarta strumpor, svarta shorts). Ni som har tröjor hemma tar på er dem. Vattenflaska och ett gott humör. Tänk på att svara så fort som möjligt så vi kan kalla andra spelare om ert barn inte kan spela!

      Home game. Meet up at LATEST 09.00 on IP. Matchwear on (black socks, black shorts). You who has shirts at home take them on. Water bottle and a good mood. Remember to respond as quickly as possible so we can call other players if your child can not participate!
      Resultat och referat
    • 10:00

      Karlbergs BK 1 (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      Sundbybergs IK Gul (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Råsunda IS Blå (hemma) F-06


      12:30
    • 12:00

      Mariebergs SK (hemma) P-01


      14:00
    • 15:00

      Hammarby IF FF 3 grön (hemma) P-05


      17:00
  • 16Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:00

      Norrtulls SK 1 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Hammarby IF FF 29 vit (borta) P-09


      13:00
    • 12:15

      Norrtulls SK 1 (hemma) F-04


      14:15
    • 12:15

      F04 match mot Norrtull F-03


      13:30
    • 12:30

      IFK Stockholm FK Röd (borta) P-04


      14:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Karlbergs BK Gul 1 (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Vårby Gårds IF (borta) Representationstrupp


      19:00
    • 17:30

      Djurgården-Brommapojkarna P-07


      21:00
    • 18:00

      Ekerö IK (hemma) Damer


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 17Mån
    v.38
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Föräldrarmöte P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:30

      Värtans IK (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      Värtans IK Vit (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Gröndals IK (hemma) P-10


      11:50
    • 11:00

      Älvsjö AIK FF Vit 1 (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Match Sickla - EIK (F03) F-03


      12:30
    • 12:00

      Qaran IKF 1 (hemma) P23


      14:00
    • 15:00

      Åkersberga BK (borta) Damer


      17:00
    • 15:00

      Okänd (hemma) Damer


      17:00
    • 16:00

      Sollentuna FK 18 (borta) P-07


      18:00
  • 23Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:30

      IF Brommapojkarna 17 (borta) P-05


      13:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      11 manna match F-03


      18:00
    • 16:00

      Sätra/Mälarhöjden (borta) F-04


      18:00
    • 18:00

      Boo FF 14 (borta) P-08


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
    • 20:00

      Oranje FK 1 (borta) Representationstrupp


      22:00
  • 24Mån
    v.39
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 29Lör
    • 09:30

      Hammarby IF FF 21 grön (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Gröndals IK 1 (hemma) P-09


      11:00
    • 10:00

      Reymersholms IK 1 (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Gröndals IK 2 (borta) P-09


      11:00
    • 10:30

      Djurgårdens IF FF 4 (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Örby IS Blå (hemma) F-06


      12:30
    • 11:15

      Årsta FF 2 (borta) P-05


      13:15
    • 12:00

      Råsunda IS Blå (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Träning P-01


      14:00
  • 30Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Hammarby IF FF 9 (hemma) P-05


      12:45
    • 12:00

      11 manna match F-03


      14:00
    • 12:15

      Solberga BK (hemma) F-04


      14:15
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 18:00

      Vasalund IF (borta) Damer


      20:00