Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 16:00

      Träning P23


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      F03 träningsmatch mot Hanviken F-03


      19:45
  • 2Lör
    • 08:00

      Cafévecka F-04 F-04


      00:00
    • 09:30

      AIK FF 3 (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      Gröndals IK 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 11:00

      Boo FF 19 (hemma) P-09


      13:00
    • 13:00

      Boo FF 7 (borta) P-05


      15:00
    • 18:00

      Tyresö FF (borta) P-01


      20:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Cafévecka F-04 F-04


      22:00
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Hammarby IF FF 4 (hemma) P-05


      11:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      IFK Lidingö FK S (hemma) P-04


      12:45
    • 12:00

      Sollentuna FK 2 (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Aspudden/Årsta (borta) F-04


      14:30
    • 16:00

      Stuvsta IF (hemma) Representationstrupp


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Boo FF 5 (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Lindhagen FF (hemma) Damer


      20:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 4Mån
    v.23
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 08:00

      Deli Italia Nationaldagscupen F-09


      16:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 9Lör
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 7 blå (borta) F-09


      11:00
    • 09:30

      Hammarby IF FF HFS (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Årsta FF 3 (hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      Match BKBK - EIK F-03


      14:00
    • 10:15

      Norrtulls SK 1 (borta) F-04


      12:15
    • 10:30

      IFK Aspudden-Tellus 2 (hemma) F-06


      12:30
    • 10:30

      Djurgårdens IF FF 7 (hemma) P-07


      12:30
    • 12:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      IFK Lidingö FK 2 vit (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      Ängby IF (borta) Damer


      16:00
    • 14:15

      Djurgårdens IF FF 2 (borta) P23


      16:15
    • 16:00

      Fittja IF (borta) Representationstrupp


      18:00
  • 10Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:00

      Athletico Rinkeby (hemma) P-01


      14:00
    • 13:00

      Nacka (hemma) P-05


      15:00
    • 14:00

      IF Brommapojkarna 5 (borta) F-07


      16:00
    • 15:00

      Skå IK & Bygdegård (borta) Representationstrupp


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 11Mån
    v.24
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:00

      Landslagets fotbollsskola Essinge IK


      00:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 12Tis
  • 13Ons
    • Heldag

      Landslagets fotbollsskola Essinge IK

    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:00

      Vallentuna BK Dam (hemma) Damer


      22:00
    • 20:00

      Kista SC KFUM BLÅ (hemma) P23


      22:00
  • 14Tor
    • Heldag

      Landslagets fotbollsskola Essinge IK

    • 15:00

      Kundkväll ICA Maxi Lindhagen Essinge IK


      21:00
      Ica Maxi Lindhagen
      Anteckning: Mer info kommer.
    • 16:00

      Träning P-01


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 20:15

      Träning Representationstrupp


      22:00
  • 15Fre
  • 16Lör
  • 17Sön
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:15

      AIK FF 2 (hemma) P23


      14:15
    • 16:00

      Kista SC (borta) P-01


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 18Mån
    v.25
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 19Tis
    • 16:00

      Träning P-01


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 18:55

      Träning Damer


      20:30
    • 19:00

      placeholder match mot Qaran P23


      21:00
    • 20:00

      Qaran IKF 1 (borta) P23


      22:00
    • 20:15

      Träning Representationstrupp


      22:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P-01


      18:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 25Mån
    v.26
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
  • 26Tis
    • 16:00

      Träning P-01


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
  • 27Ons
    • 19:00

      Invigning Cup P-05


      20:00
  • 28Tor
    • 09:00

      Stuvsta IF (borta) P-05


      10:00
    • 13:00

      Strand IF (hemma) P-05


      14:00
    • 16:00

      Träning P-01


      18:00
  • 29Fre
    • 13:00

      Islingsby IK (hemma) P-05


      14:00
    • 20:00

      Alsike IF (borta) P-05


      21:00
  • 30Lör
    • 13:00

      Selånger FK (borta) P-05


      14:00
    • 18:00

      Falu BS FK (hemma) P-05


      19:00