Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:30

      Djurgårdens IF FF 15 (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Karlbergs BK 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Vasalunds IF J L (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Årsta FF (hemma) F-06


      12:30
    • 11:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2B (hemma) P-09


      13:00
    • 12:30

      AIK FF (hemma) P23


      14:00
    • 15:00

      Match Sickla - EIK F-03


      18:00
  • 6Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Sätra/Mälarhöjden (hemma) F-04


      11:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:00

      Karlbergs BK 2 (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Hammarby IF FF 14 (borta) P-09


      13:00
    • 12:15

      IF Brommapojkarna 17 (hemma) P-05


      14:15
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:45

      Hammarby IF FF 3 grön (borta) P-05


      19:45
    • 18:00

      Åkersberga BK (hemma) Damer


      20:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 7Mån
    v.19
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 12Lör
  • 13Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:15

      Karlbergs BK Gul 1 (hemma) P-05


      14:15
    • 16:00

      Ekerö IK (borta) Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 14Mån
    v.20
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 19:15

      Reymersholms IK 2 (borta) F-07


      20:15
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 18:45

      IFK Aspudden-Tellus Röd 1 (borta) P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning P23


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 18:00

      IFK Stockholm FK Röd (hemma) P-04


      20:00
    • 20:00

      S Wanderers IKF (hemma) Representationstrupp


      22:00
  • 19Lör
    • 10:00

      Match Reymers - EIK F-03


      13:00
    • 10:00

      Norrtulls SK 2 (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      IFK Aspudden-Tellus Röd 3 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      Spånga IS FK 3 (hemma) F-07


      12:30
    • 12:00

      IFK Aspudden-Tellus 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 15:00

      IFK Viksjö 3 (borta) F-04


      17:00
  • 20Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Djurgårdens IF FF 9 (hemma) P-04


      11:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:15

      Djurgårdens IF FF 9 (borta) P-05


      13:15
    • 12:15

      IFK Lidingö FK 2 (hemma) P23


      14:15
    • 13:00

      Norrtulls SK Gul (borta) P-07


      15:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      IFK Viksjö (borta) P-01


      18:00
    • 18:00

      Spånga IS FK (hemma) Damer


      20:00
    • 19:00

      Karlbergs BK Grön 2 (borta) P-08


      21:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:15

      Ekerö IK 2 (hemma) P23


      22:15
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning P23


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 26Lör
    • 09:30

      IFK Lidingö FK 5 blå (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 1 (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Hammarby IF FF 32 (hemma) P-09


      11:00
    • 10:30

      Kista SC KFUM BLÅ (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Sköndals IK FK 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 11:00

      Mälarhöjdens IK Fotboll 2A (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Djurgårdens IF FF 2 (borta) F-07


      13:00
    • 12:00

      Brommapojkarna (hemma) P-01


      19:00
    • 13:15

      Ursvik IK 1 (borta) P23


      15:15
    • 15:00

      Rönninge/Salem Fotboll (borta) Representationstrupp


      17:00
  • 27Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Värmdö IF Blå 1 (hemma) P-05


      12:45
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF 5 (borta) P-05


      16:00
    • 14:30

      Svensk-Palestinska FF 2 (borta) P-04


      16:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 18:00

      Älta IF (borta) Representationstrupp


      20:00
    • 18:00

      Mariebergs SK (borta) Damer


      20:00
    • 20:30

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      22:00
  • 28Mån
    v.22
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Fotbollsprat med Peter Skoglund Essinge IK


      21:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 29Tis
    • 16:00

      Träning P-01


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning Damer


      20:30
    • 19:30

      Caféonsdag F-04


      21:30
    • 20:00

      Tullinge TP FK 2 (borta) P-04


      22:00
    • 20:15

      Träning Representationstrupp


      22:00
  • 30Ons
  • 31Tor