Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 15:00

      Träningsläger Damer


      00:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Träningsläger Damer

    • 10:30

      CUP P-07


      16:00
    • 11:30

      Värtans IK Röd (borta) P-05


      13:30
  • 8Sön
    • 00:00

      Träningsläger Damer


      19:00
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Vänskapsmatcher Enköping P-08


      15:00
    • 12:15

      Årsta FF 1 (hemma) P-05


      14:15
    • 13:00

      IFK Lidingö FK (borta) Representationstrupp


      15:00
    • 14:00

      Ängby IF (hemma) F-04


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:15

      Reimers F06 (borta) F-06


      17:15
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
    • 19:00

      TBA (hemma) P23


      20:00
  • 9Mån
    v.15
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
  • 15Sön
    • 00:00

      Träningsläger Representationstrupp


      13:00
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 10:00

      Reimers F06 (borta) F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) P-05


      13:00
    • 12:30

      Stuvsta IF 2 (hemma) P-04


      14:30
    • 12:30

      Attundacupen söndag - Essinge Gul P-08


      18:30
    • 14:00

      Ess (hemma) P-01


      16:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF (hemma) P23


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 16Mån
    v.16
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:00

      Träning P23


      17:30
    • 16:00

      Bosön fotbollsläger F-04


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 20:00

      Preben BoIS (hemma) Representationstrupp


      22:00
    • 20:00

      Karlbergs BK 3 (borta) P-04


      22:00
  • 21Lör
    • 00:00

      Bosön fotbollsläger F-04


      17:00
    • 08:45

      Värtans IK Vit (hemma) P-05


      10:45
    • 10:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (hemma) F-07


      12:30
    • 11:00

      Hägersten SK Gul (hemma) P-09


      12:10
    • 11:00

      Högalids IF 1 (borta) P-09


      13:00
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF Vit (borta) F-06


      16:00
    • 16:00

      Viggbyholms IK FF (borta) Damer


      18:00
  • 22Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (borta) P-05


      11:00
    • 09:30

      Fotbollsskolan för födda 2012 Essinge IK


      10:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:00

      Reymersholms IK 1 (borta) P23


      14:00
    • 14:00

      Oranje FK 1 (hemma) Representationstrupp


      16:00
    • 14:00

      IFK Lidingö FK 8 (borta) P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 23Mån
    v.17
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Värtans IK Vit (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Boo FF 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      IF Brommapojkarna 24 (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Nockebyhovs IF 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 11:30

      Hammarby IF FF 9 (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF Gul 1 (borta) P-09


      13:30
    • 12:30

      Solberga BK (borta) F-04


      14:30
  • 29Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 09:30

      Årsta FF 2 (hemma) P-05


      11:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 14:00

      IFK Tumba (borta) P-01


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 18:00

      Vasalund IF (hemma) Damer


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 30Mån
    v.18
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00