Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Essinge IK
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 15:00

      Träningsläger Damer


      00:00
  • 7Lör
    • Heldag

      Träningsläger Damer

    • 10:30

      CUP P-07


      16:00
    • 11:30

      Värtans IK Röd (borta) P-05


      13:30
  • 8Sön
    • 00:00

      Träningsläger Damer


      19:00
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Vänskapsmatcher Enköping P-08


      15:00
    • 12:15

      Årsta FF 1 (hemma) P-05


      14:15
    • 13:00

      IFK Lidingö FK (borta) Representationstrupp


      15:00
    • 14:00

      Ängby IF (hemma) F-04


      16:00
    • 16:15

      Reimers F06 (borta) F-06


      17:15
    • 19:00

      TBA (hemma) P23


      19:00
    • 19:00

      Träning P-01


      20:30
  • 9Mån
    v.15
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
  • 15Sön
    • 00:00

      Träningsläger Representationstrupp


      13:00
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 10:00

      Reimers F06 (borta) F-06


      11:00
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 11:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) P-05


      13:00
    • 12:30

      Stuvsta IF 2 (hemma) P-04


      14:30
    • 12:30

      Attundacupen söndag - Essinge Gul P-08


      18:30
    • 14:00

      Ess (hemma) P-01


      16:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF (hemma) P23


      18:00
    • 20:45

      Veteranfotboll Veteran


      22:00
  • 16Mån
    v.16
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
      Essinge IP
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:00

      Bosön fotbollsläger F-04


      00:00
    • 16:00

      Träning P23


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 20:00

      Preben BoIS (hemma) Representationstrupp


      22:00
    • 20:00

      Karlbergs BK 3 (borta) P-04


      22:00
  • 21Lör
    • 00:00

      Bosön fotbollsläger F-04


      17:00
    • 08:45

      Värtans IK Vit (hemma) P-05


      10:45
    • 10:00

      Reymersholms IK 1 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:30

      Boo FF 8 (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Mälarhöjdens IK Fotboll 3 (hemma) F-07


      12:30
    • 11:00

      Högalids IF 1 (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Hägersten SK Gul (hemma) P-09


      12:10
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF Vit (borta) F-06


      16:00
    • 16:00

      Viggbyholms IK FF (borta) Damer


      18:00
  • 22Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (borta) P-05


      11:00
    • 09:30

      Fotbollsskolan för födda 2012 Essinge IK


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:00

      Reymersholms IK 1 (borta) P23


      14:00
    • 12:15

      Sköndals IK FK 1 (hemma) F-04


      14:15
    • 14:00

      IFK Lidingö FK 8 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Oranje FK 1 (hemma) Representationstrupp


      16:00
    • 20:15

      Veteranfotboll Veteran


      21:30
  • 23Mån
    v.17
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:35

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:00

      Träning P23


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      Träningsmatch mot Hanviken F-03


      20:00
    • 20:00

      Kongo United FC (borta) Representationstrupp


      22:00
  • 28Lör
    • 10:00

      Boo FF 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Värtans IK Vit (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      IF Brommapojkarna 24 (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Nockebyhovs IF 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 11:00

      Reymersholms IK 2 (borta) F-07


      13:00
    • 11:30

      Hammarby IF FF 9 (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 6 (hemma) P23


      14:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF Gul 1 (borta) P-09


      14:00
    • 12:30

      Solberga BK (borta) F-04


      14:30
  • 29Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Årsta FF 2 (hemma) P-05


      11:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 14:00

      Enskede IK Ljusblå (borta) P-08


      16:00
    • 18:00

      Vasalund IF (hemma) Damer


      20:00
    • 20:45

      Veteranfotboll Veteran


      22:00
  • 30Mån
    v.18
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-05


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00