Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Essinge IK
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 6Lör
    • 09:00

      Match EIK - Reymers (F03) F-03


      12:00
    • 12:00

      Danderyd SK (hemma) P-01


      14:00
    • 12:00

      Karlbergs BK 3 (hemma) P-04


      14:00
    • 13:00

      TBA (hemma) P23


      15:00
    • 14:30

      Älvsjö AIK FF Svart 2 (hemma) P-05


      16:30
  • 7Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 13:00

      Värtans IK Vit (borta) P-05


      15:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      F03 spelarmöte F-03


      18:00
    • 16:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) Damer


      18:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 8Mån
    v.41
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      18:20
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:00

      Rotebro IS (borta) P-01


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:00

      Ledarmöte F06 F-06


      21:00
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
    • 20:15

      IFK Lidingö FK 2 (borta) P23


      21:30
  • 10Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
      Essinge IP, 7-mannaplan
      Anteckning: Hej!
      Ordinarie utomhusträning på Essinge IP.
      Att tänka på : Benskydd & vattenflaska
      /Tränarna
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 20:00

      Nacka FC P05 (hemma) P-05


      21:30
  • 13Lör
    • 10:30

      Reymersholms IK 9 (hemma) P-05


      12:30
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 3 (hemma) F-04


      14:00
    • 12:00

      11 manna match F-03


      19:00
    • 13:00

      Stuvsta IF 2 (borta) P-04


      15:00
    • 16:00

      Rönninge Salem (hemma) P-01


      18:00
    • 16:45

      Reymersholms IK 1 (borta) P-05


      18:45
  • 14Sön
    • 08:30

      Träning F-09


      09:30
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 12:15

      Reymersholms IK 1 (hemma) P23


      14:15
    • 14:00

      11 manna match F-03


      19:00
    • 14:00

      Ösmo GIF (borta) P-01


      16:00
    • 14:10

      FK Bromma 1 (hemma) F-04


      16:10
    • 15:15

      Träningsmatch 9-manna - Mälarhöjden F-06


      16:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Enskede IK Blå 1 (borta) P-05


      19:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 15Mån
    v.42
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Besök från Litauen Essinge IK


      20:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 16Tis
    • 16:00

      Besök från Litauen Essinge IK


      20:00
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Tränarskap Essinge IK


      21:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
    • 20:00

      Stockholm cup Norrtull-Essinge IK herr Essinge IK


      22:00
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 18:45

      Målvaktsträning Essinge IK


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 20:15

      Ekerö IK 2 (borta) P23


      22:15
  • 18Tor
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:20

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      P01 avslutning Essinge IK


      22:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 19Fre
    • 15:00

      McDonalds Cup Västerås P23


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 20Lör
    • Heldag

      McDonalds Cup Västerås P23

    • 00:00

      Siggestacupen 2018 P-09


      00:00
    • 08:00

      Cup-spel F-03


      16:00
    • 09:00

      Siggestacupen 2018 - Lag Svart P-09


      13:00
    • 11:00

      Vänskapsmatch F-09


      12:00
    • 12:00

      Årsta FF 1 (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Siggestacupen 2018 - Lag Gul P-09


      18:00
    • 14:30

      9-manna träning P-07


      16:00
    • 15:30

      Ängby IF (borta) F-04


      17:30
    • 16:00

      Träningsmatch 9-manna - Norrtull F-06


      17:30
  • 21Sön
    • 00:00

      McDonalds Cup Västerås P23


      19:00
    • 00:00

      Siggestacupen 2018 P-09


      00:00
    • 08:00

      HSK Cup P-10


      17:00
    • 08:00

      HSK Cup P-10


      17:00
    • 09:00

      Siggestacupen - Lag Svart P-09


      13:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2018


      10:30
    • 10:30

      Träning FP-11


      11:30
    • 10:45

      Värtans IK Röd (hemma) P-05


      12:45
    • 12:15

      Värmdö IF 1 (hemma) P-04


      13:25
    • 14:00

      Siggestacupen - Lag Gul P-09


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football Veteran


      21:00
  • 22Mån
    v.43
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:20

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:20

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Tränarskap Essinge IK


      21:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 24Ons
    • 16:30

      Träning P-10


      17:30
    • 18:30

      Träning P23


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:20

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Avslutning F04 Essinge IK


      22:00
    • 18:30

      Träning P-01


      20:00
    • 18:30

      Avslutning för EIK F04 F-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Spelarmöte Damer


      20:30
  • 26Fre
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P23


      17:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 27Lör
    • 12:30

      TBA (hemma) P23


      14:30
    • 12:30

      Padel tunering Damer


      15:00
    • 13:30

      Bele Barkarby FF (hemma) P-07


      18:00
    • 17:30

      Avslutning Damer


      23:00
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.44
    • 08:00

      Norrtull Essinge IK


      15:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P23


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 30Tis
  • 31Ons