Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK

Följ

Essinge IK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Essinge IK
Välj lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
  • 2Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 3Lör
    • 10:30

      Saltsjöbadens IF 1 (hemma) P-06


      12:30
    • 14:00

      Gröndals IK 1 (hemma) P-04


      16:00
    • 14:30

      Träningsmatch FP-11


      16:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF 3 (hemma) U19


      18:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2020


      10:30
    • 10:30

      Träning PF-13


      11:30
    • 11:00

      Match vs Gröndal F-09


      12:30
    • 11:30

      Älvsjö AIK FF (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Rågsveds IF (hemma) P-05


      14:00
    • 12:30

      IFK Aspudden-Tellus P12 Röd3 (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF 04U (hemma) Damjuniorer


      16:00
    • 14:00

      P08 Essinge IK


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 16:30

      BP 18-5 (hemma) U19


      18:30
    • 16:45

      Spånga IS FK (hemma) Damer


      20:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:30
    • 17:45

      Älvsjö AIK FF 2 (borta) P-05_2


      19:45
    • 18:00

      IFK Lidingö FK blå (borta) F-067


      20:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 5Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-067


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 6Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:45

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 19:00

      Styrelsemöte Essinge IK


      21:00
    • 19:30

      Föräldrarmöte P09 P-09


      21:00
  • 7Ons
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning F-067


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
    • 20:00

      Kungsholms FK (borta) Herrar


      22:00
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 17:00

      P09 Essinge IK


      21:00
    • 17:15

      Avslutning ST Eriks-cupen för P09 P-09


      18:30
    • 17:20

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning FP-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 10Lör
    • 10:15

      Bagarmossen Kärrtorp BK 2 (borta) P-06


      12:15
    • 12:00

      Hammarby IF FF 3 vit (hemma) P-04


      14:00
    • 16:00

      Segeltorps IF 1 (borta) P-05


      18:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Årstacupen FP-11


      18:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2020


      10:30
    • 10:30

      Träning PF-13


      11:30
    • 12:00

      Täby FK 41 (hemma) F-067


      14:00
    • 12:45

      Åkersberga BK (borta) Damer


      16:00
    • 14:00

      Reymers Höstcup F-09


      19:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      IK Frej P-18/19 (hemma) U19


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 16:00

      Enskede IK 2 (hemma) P-05_2


      18:00
    • 18:00

      Reymersholms IK 1 (borta) Damjuniorer


      20:00
  • 12Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-067


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 13Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:45

      Träning Damjuniorer


      20:30
  • 14Ons
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning F-067


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
    • 20:00

      P05 U16 Match P-06


      21:30
    • 20:00

      Sollentuna FK (hemma) P-05


      22:00
  • 15Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 17:20

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 16Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 17Lör
    • 07:30

      StFF C-Diplom Utbildning del 2 Essinge IK


      17:00
    • 09:00

      Guldcupen i Järfälla P-10


      19:00
    • 10:00

      Träningsmatch FP-11


      12:00
    • 12:00

      IFK Viksjö 1 (hemma) P-05


      14:00
    • 14:30

      Landsort FC (borta) Herrar


      15:30
    • 15:00

      Turnering P12


      18:00
    • 16:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK 2 (borta) P-05_2


      18:00
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:00

      ICA Supermarket Bagarmossen Höstcup F-09


      11:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2020


      10:30
    • 10:30

      Träning PF-13


      11:30
    • 11:30

      Reymersholms IK 2 (borta) F-067


      13:30
    • 12:00

      Enskede IK 4 (hemma) P-06


      14:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Nockebyhovs IF 1 (borta) U19


      18:00
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:30
    • 20:00

      Ängby IF 2 (borta) P-04


      22:00
    • 20:45

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      22:00
  • 19Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-067


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 20Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Matchanalys samt framtidsplanering P-04


      17:30
    • 17:00

      Träning FP-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning Damjuniorer


      20:30
    • 19:00

      Styrelsemöte Essinge IK


      21:00
  • 21Ons
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning F-067


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
    • 19:30

      Ekerö Sanktanmatch - flyttad P-05_2


      21:00
  • 22Tor
    • 16:00

      Träning F-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      P10 Essinge IK


      22:00
    • 17:20

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Föräldramöte P10 P-10


      19:30
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 24Lör
    • 10:00

      Träningsmatch mot Bro IK F-067


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P12


      12:00
    • 13:00

      Träning P-04


      15:00
    • 13:00

      Avslutning P04 Essinge IK


      16:00
  • 25Sön
    • 07:30

      HSK Cup P-10


      14:00
    • 09:00

      Träning P12


      10:00
    • 09:30

      Träning Fotbollsskolan 2020


      10:30
    • 10:30

      Träning PF-13


      11:30
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:00

      Vasalund Exit Cup P-06


      19:30
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 20:00

      Veteranfotboll / Old Timers football at Stora Essingen Veteran


      21:30
  • 26Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 27Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 28Ons
    • 16:00

      Träning F-12


      17:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning U19


      21:00
  • 29Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
  • 30Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 31Lör