Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 2Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      IK Viljan Strängnäs P09 Blå (hemma) P09


      21:00
    • 19:00

      Katrineholms SK FK 2009 (hemma) P09


      21:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Matcher P15 Blå

    • 10:00

      Nyköpings BIS P09 (borta) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P 2012 vit (hemma) P-12


      12:00
    • 11:30

      IFK Mariefred P12 Blå (hemma) P-12


      13:30
    • 11:30

      Hargs BK (hemma) P08


      13:30
    • 12:00

      Triangelns IK P2013 Grön (borta) P13 Vit


      13:00
    • 13:00

      IFK Eskilstuna P 2013 vit (borta) P13 Vit


      14:00
    • 13:30

      Trosa-Vagnhärad SK (hemma) P09


      15:00
    • 13:30

      Triangelns IK P2013 Vit (borta) P13 Blå


      14:30
    • 14:00

      FBK Karlstad (borta) A-lag


      16:00
  • 4Sön
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:00

      Torshälla-Nyby IS P11 Grön (borta) P11


      12:20
    • 11:00

      Julita GoIF P12 (borta) P10 Vit


      13:00
    • 11:00

      Syrianska FC P2008 (hemma) P08


      13:00
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS P12 Svart (hemma) P13 Vit


      13:00
    • 13:00

      Match City P11 P-12


      14:15
    • 13:00

      Eskilstuna City FK P12 (hemma) P11


      14:20
    • 14:30

      IFK Mariefred P12 Vit (hemma) P13 Blå


      15:45
    • 15:00

      Torshälla-Nyby IS P13 Grön (borta) P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P17


      17:00
    • 16:00

      IFK Mariefred P09 Vit (borta) P09


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
  • 5Mån
    v.36
    • 09:15

      Måndagsfika Gamla Citypojkar


      10:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:00

      Torshälla-Nyby IS P08 (borta) P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      Gideonsbergs IF U23 (borta) A-lag


      21:30
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Blå


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 18:45

      Katrineholms SK FK 2010 (hemma) P10 Blå


      20:45
    • 18:45

      Seriematch Katrineholms SK P10 Blå


      20:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Extraträning 3vs3 P-12


      18:00
    • 17:00

      Extra träning P13 Blå


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P09


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P10 Blå


      20:00
  • 8Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Triangelns IK P09 (borta) P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Hällbybrunns IF svart (borta) P13 Vit


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      Hällbybrunns IF (borta) P11


      20:00
  • 10Lör
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P09 Blå (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P09 Blå (hemma) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P 2013 gul (hemma) P13 Vit


      11:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF vit (hemma) P13 Vit


      11:30
    • 10:00

      Träning P15 Blå


      11:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 11:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-2012 Röd (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Oxelösunds IK P-08/09 (borta) P08


      13:00
    • 11:30

      Triangelns IK P2013 Svart (hemma) P13 Blå


      12:30
    • 12:00

      Derby P09


      17:00
    • 14:00

      Syrianska Eskilstuna IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      Bollkalle P10 Blå


      16:00
  • 11Sön
    • 10:00

      Athletic FC Eskilstuna P -12 (borta) P13 Blå


      12:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:00

      Kvicksunds SK P12 (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      Hälleforsnäs IF P09 (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P 2010 (borta) P10 Blå


      14:00
    • 13:00

      Skogstorps GOIF P2013 vit (hemma) P13 Vit


      14:30
    • 14:00

      FC Kallfors P12 (borta) P-12


      15:30
    • 14:30

      Torshälla-Nyby IS P13 Grön (hemma) P13 Vit


      17:30
    • 15:00

      Katrineholms SK FK P 08 (borta) P08


      17:00
    • 16:00

      Träning P17


      17:00
    • 16:00

      Jäders IF P09/10 Blå (hemma) P10 Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
  • 12Mån
    v.37
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Extraträning 3vs3 P-12


      18:00
    • 17:00

      Extra träning P13 Blå


      18:00
    • 17:00

      Föräldramöte P11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P09


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P10 Blå


      20:00
  • 15Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      IFK Eskilstuna P09 vit (hemma) P09


      20:30
  • 17Lör
    • 10:00

      Triangelns IK P2011 (hemma) P11


      12:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P 2012 blå (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Skogstorps GOIF P2013 vit (borta) P13 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning P15 Blå


      11:00
    • 11:00

      FC Kallfors P09 (hemma) P09


      12:30
    • 11:30

      Hällbybrunns IF svart (hemma) P13 Blå


      12:45
    • 11:30

      Nyköpings BIS P12 (hemma) P-12


      13:30
    • 12:00

      Triangelns IK P2013 Grön (borta) P13 Blå


      13:00
    • 13:30

      Trosa-Vagnhärad SK (hemma) P10 Blå


      15:30
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P10 Grön (hemma) P10 Blå


      18:00
  • 18Sön
    • 08:15

      MatchCamp i Ärla P09


      18:00
    • 10:00

      Eskilstuna Södra FF P12 Gul (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Jäders IF P09/10 Blå (borta) P10 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 10:00

      Extra träning P11


      11:30
    • 12:30

      Träning P17


      13:30
    • 12:30

      Bollekis ledare P10 Blå


      13:30
    • 13:00

      Triangelns IK P2012 Svart (borta) P13 Vit


      15:00
    • 14:00

      IF Eker Örebro (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      IFK Eskilstuna P 2013 blå (borta) P13 Vit


      16:00
    • 14:00

      Bollkalle P10 Blå


      16:00
    • 16:00

      IFK Eskilstuna P 2013 röd (borta) P13 Vit


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      16:00
  • 19Mån
    v.38
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Blå


      18:00
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-2010 Röd (borta) P09


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
  • 22Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 23Fre
    • 19:00

      BK Sport P 09 Gul (hemma) P08


      21:00
  • 24Lör
    • 09:30

      Träningsmatcher mot Skogstorps GoIF P15 Blå


      11:30
      Orrlidens IP/Skogstorps GoIF
    • 10:00

      Nyköpings BIS P12 (borta) P-12


      12:00
    • 11:00

      Torshälla-Nyby IS P12 Svart (borta) P13 Blå


      12:15
    • 11:00

      Triangelns IK P2010 (borta) P10 Blå


      13:00
    • 11:00

      Torshälla-Nyby IS P12 Grön (borta) P-12


      13:00
    • 12:00

      Syrianska FC P2009 Röd (hemma) P08


      14:00
    • 13:30

      Flens FF P09 (borta) P09


      15:30
    • 15:30

      Eskilstuna Södra FF P12 Svart (borta) P-12


      17:30
  • 25Sön
    • 10:00

      Eskilstuna Södra FF P11 Svart (borta) P11


      11:30
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 10:00

      Träning P13 Blå


      11:00
    • 10:45

      Matchsammandrag 4 P14


      16:30
    • 11:00

      Träning P13 Vit


      12:00
    • 12:00

      FC Kallfors P09 (borta) P10 Blå


      14:00
    • 12:00

      Träning P11


      13:00
    • 13:00

      Julita GoIF P12 (hemma) P10 Vit


      15:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot FC Stockholm P-12


      14:15
    • 14:00

      AFC P2010 (borta) P09


      15:30
    • 14:00

      IF Karlstad Fotbollutveckling (borta) A-lag


      16:00
    • 14:30

      Stenkvista GOIF 2012 (hemma) P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      FC Stockholm (hemma) P13 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P16


      16:00
  • 26Mån
    v.39
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Blå


      18:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
  • 29Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 30Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch IFK Eskilstuna-Eskilstuna City P11


      19:00