Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • 09:30

      Ledare på fotbollscamp P09


      00:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      IFK Eskilstuna U23 (borta) A-lag


      21:30
  • 2Tis
    • Heldag

      Ledare på fotbollscamp P09

    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 3Ons
    • 00:00

      Ledare på fotbollscamp P09


      15:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 4Tor
    • 13:10

      Fagersta läger P09


      00:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 5Fre
    • Heldag

      Fagersta läger P09

    • 08:45

      Matchcamp P10 Blå


      16:15
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 6Lör
    • Heldag

      Fagersta läger P09

    • 09:20

      100års cupen, Strängnäs P14


      19:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 12:00

      Strömtorps IK (borta) A-lag


      14:00
  • 7Sön
    • 00:00

      Fagersta läger P09


      14:00
  • 8Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
      Årby IP C plan
      Samlingstid: 16:45
      Anteckning: Samling 15 minuter innan träning.
      Fotbollsskor, benskydd och vattenflaska.
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:14

      Irsta IF U23 (borta) A-lag


      21:14
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 11Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 12Fre
    • 18:30

      Jäders IF P09/10 röd (hemma) P10 Blå


      20:30
  • 13Lör
    • 10:00

      Skogstorps GOIF P 2011 (hemma) P11


      11:20
    • 10:00

      Athletic FC Eskilstuna P -12 (borta) P13 Vit


      11:30
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:30

      Syrianska Eskilstuna IF P-2012 Gul (borta) P-12


      12:30
    • 10:30

      Triangelns IK P2013 Svart (borta) P13 Vit


      11:30
    • 11:00

      Nyköpings BIS P09 (hemma) P09


      12:30
    • 13:00

      Arbeta på A-lagsmatch P09


      16:30
    • 13:30

      Triangelns IK P2013 Vit (borta) P13 Vit


      14:30
    • 14:00

      Hertzöga BK (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      Bollkalle P10 Blå


      16:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Gillberga-Lista IF P2010 GLIF P2010 (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF Vit (borta) P13 Vit


      11:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P09 blå (borta) P09


      13:00
    • 11:00

      Södertälje FK P2009 (hemma) P09


      12:30
    • 11:30

      Södertälje FF P2012 SVART (hemma) P-12


      13:30
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P2013 grön (borta) P13 Blå


      13:00
    • 13:00

      Hällbybrunns IF vit (hemma) P13 Blå


      14:15
    • 13:00

      AIK BLÅ (hemma) P10 Blå


      14:20
    • 14:30

      AIK BLÅ/vit (hemma) P10 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 18:00

      IFK Nyköping P08 (borta) P08


      20:00
  • 15Mån
    v.33
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Torshälla-Nyby IS P09 (hemma) P10 Blå


      20:00
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Ledare på 3mot3 P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Extraträning 3vs3 P-12


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      Katrineholms AIK (borta) P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Athletic FC Eskilstuna P -12 (hemma) P13 Vit


      19:45
    • 19:00

      Nykvarns SK P 09 Vit (hemma) P09


      20:30
    • 19:00

      Kvicksunds SK P09 (hemma) P09


      21:00
  • 20Lör
    • 10:00

      Jäders IF P11/12 (borta) P11


      11:20
    • 10:00

      Södertälje FK P2009 (borta) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 11:30

      Triangelns IK P2013 Grön (hemma) P13 Vit


      12:30
    • 12:00

      Södertälje FK P14 (hemma) P08


      14:00
    • 13:00

      Triangelns IK P2013 Svart (hemma) P13 Vit


      14:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (borta) A-lag


      16:00
    • 14:00

      Eskilstuna Södra FF P10 (borta) P10 Vit


      16:00
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P 2013 blå (hemma) P13 Vit


      15:30
  • 21Sön
    • 10:00

      Hällbybrunns IF vit (borta) P13 Blå


      11:15
    • 10:00

      Matchcamp P10 Blå


      18:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:00

      Södertälje FF P2012 SVART (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      Syrianska Eskilstuna IF P-2012 Gul (hemma) P-12


      13:30
    • 11:30

      Assyriska FF P2013 Vit (borta) P-12


      13:30
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS P13 Svart (hemma) P13 Blå


      12:30
    • 12:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-2008 (hemma) P08


      14:00
    • 16:00

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
  • 22Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Västerås IK U23 (borta) A-lag


      21:00
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Ledare på 3mot3 P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Extraträning 3vs3 P-12


      18:00
    • 17:00

      Extra träning P13 Blå


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P09


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P10 Blå


      20:00
    • 19:00

      Skogstorps GOIF P08 (borta) P08


      21:00
  • 25Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Södertälje FK P2009 (borta) P09


      19:30
  • 27Lör
    • 08:00

      Matchsammandrag 3 P14


      19:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 11:30

      Kvicksunds SK P11 (hemma) P11


      13:30
    • 13:45

      80-årsjubileum Gamla Citypojkar


      23:59
    • 14:00

      Torsby IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      Bollkalle P10 Blå


      16:00
    • 14:00

      FC Kallfors P09 (hemma) P09


      15:30
  • 28Sön
    • 00:00

      IFK Nyköping P09 Blå (hemma) P10 Blå


      02:00
    • Heldag

      Matcher P15

    • 10:00

      Matchkamp - Eskilstuna P10 Blå


      16:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 10:30

      Malmköpings IF (borta) P09


      12:30
    • 11:00

      Skogstorps GOIF P2012 Vit (borta) P13 Blå


      12:15
    • 11:30

      Assyriska FF P2013 Röd (hemma) P-12


      13:30
    • 12:00

      Hällbybrunns IF svart (borta) P13 Vit


      14:00
    • 12:00

      Trosa-Vagnhärad SK (borta) P08


      14:00
    • 12:30

      Skogstorps GOIF P2012 Grön (borta) P-12


      14:30
    • 13:00

      IFK Mariefred P10 Vit (hemma) P10 Vit


      15:00
    • 16:00

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 16:00

      Triangelns IK P09 (borta) P09


      18:00
    • 16:00

      Katrineholms SK FK 2010 (hemma) P10 Blå


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
    • 17:00

      IK Viljan Strängnäs P12 Vit (borta) P-12


      19:00
    • 17:00

      Torshälla-Nyby IS P08 (borta) P08


      19:00
  • 29Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P15 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Ledare på 3mot3 P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Extraträning 3vs3 P-12


      18:00
    • 17:00

      Extra träning P13 Blå


      18:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P09


      20:00
    • 18:30

      Extraträning P09/P10BLÅ P10 Blå


      20:00