Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2022

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.22
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning 3 mot 3 P13 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:15

      Extraträning P-12


      18:15
    • 17:15

      Träning P15 Vit


      18:15
    • 17:30

      Torshälla-Nyby IS P10 Grön (borta) P10 Blå


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
    • 18:45

      Extraträning P09


      20:00
    • 18:45

      Extraträning P10 Blå


      20:00
  • 2Tor
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
    • 19:00

      Träning P09


      20:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Eskilstuna Södra FF P12 Svart (hemma) P-12


      20:30
    • 19:00

      Eskilstuna City FK P10 Blå (hemma) P09


      20:30
    • 19:00

      Eskilstuna City FK P10 Blå (hemma) P10 Blå


      21:00
  • 4Lör
    • 10:00

      Torshälla-Nyby IS P10 Vit (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:30

      Stenkvista GOIF 2012 (borta) P13 Vit


      11:45
    • 10:30

      Eskilstuna Södra FF 2013 (borta) P13 Vit


      11:30
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P09 vit (borta) P09


      12:30
    • 11:00

      Jäders IF P08 (borta) P08


      13:00
    • 11:30

      Triangelns IK P2010 (hemma) P10 Blå


      13:30
    • 12:30

      Torshälla-Nyby IS P13 Svart (borta) P13 Vit


      13:30
    • 14:00

      IF Karlstad Fotbollutveckling (hemma) A-lag


      16:00
    • 16:00

      IFK Mariefred P09 Vit (hemma) P09


      17:30
  • 5Sön
    • 10:00

      Torshälla-Nyby IS P12 Grön (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF Vit (borta) P13 Blå


      11:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:30

      Eskilstuna Södra FF P11 Svart (hemma) P11


      12:55
    • 11:30

      IK Viljan Strängnäs P12 Vit (hemma) P-12


      12:30
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P2013 grön (borta) P13 Vit


      13:00
    • 13:00

      Torshälla-Nyby IS P12 Svart (hemma) P13 Blå


      14:15
    • 14:00

      IFK Eskilstuna P 2013 vit (borta) P13 Blå


      15:00
    • 16:00

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS P08 (borta) P08


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
  • 6Mån
    v.23
    • Heldag

      Uppvisningsmatcher P15

    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:30
    • 12:00

      Uppvisningsfotboll 6/6 P15


      13:00
    • 13:00

      Uppvisningsfotboll 6/6 P15


      14:00
    • 14:00

      Uppvisningsfotboll 6/6 P15


      15:00
    • 15:00

      Uppvisningsfotboll 6/6 P15


      16:00
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      IK Oden U23 (hemma) A-lag


      21:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Syrianska FC P2009 Röd (hemma) P09


      20:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning 3 mot 3 P13 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:15

      Extraträning P-12


      18:15
    • 17:15

      Träning P15 Vit


      18:15
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Katrineholms AIK (borta) P08


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
    • 18:45

      Extraträning P09


      20:00
    • 18:45

      Extraträning P10 Blå


      20:00
  • 9Tor
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Stenkvista GOIF/Ärla 2011 (hemma) P11


      19:50
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 12:30

      Hargs BK (hemma) P08


      14:30
    • 13:00

      Triangelns IK P2013 Vit (hemma) P13 Vit


      14:15
    • 13:30

      Flens FF P09 (hemma) P09


      15:00
    • 16:00

      Eskilstuna Södra FF P12 Gul (borta) P-12


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:00

      IK Viljan Strängnäs P09 Blå (borta) P09


      13:00
    • 11:00

      Nyköpings BIS P09 (hemma) P10 Blå


      13:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 2012 blå (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      Assyriska FF P2013 Vit (hemma) P-12


      13:30
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P 2013 vit (hemma) P13 Blå


      12:30
    • 13:00

      IFK Eskilstuna P 2013 röd (hemma) P13 Blå


      14:00
    • 14:00

      Köping FF (borta) A-lag


      16:00
    • 14:30

      Järna SK P10 vit (borta) P10 Vit


      16:30
    • 14:30

      Torshälla-Nyby IS P13 Svart (hemma) P13 Vit


      15:30
    • 15:00

      Kvicksunds SK P08 (hemma) P08


      17:00
    • 16:00

      Trosa-Vagnhärad SK (borta) P09


      17:30
    • 16:00

      IFK Eskilstuna P 2011 blå (borta) P10 Blå


      18:00
    • 16:00

      Triangelns IK P2012 Svart (hemma) P13 Vit


      17:45
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
  • 13Mån
    v.24
  • 14Tis
    • 10:00

      CAMP P09


      00:00
    • 10:00

      Träning P10 Blå


      00:00
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Hällbybrunns IF svart (borta) P13 Blå


      20:15
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 00:00

      CAMP P09


      15:00
    • 00:00

      Träning P10 Blå


      15:00
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 17Fre
    • Heldag

      Örebrocupen P10 Blå

    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      IFK Eskilstuna (hemma) P11


      20:20
    • 19:00

      Triangelns IK P09 (hemma) P09


      21:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Örebrocupen P10 Blå

    • Heldag

      Matcher P15

    • 09:30

      Matchsammandrag P14


      15:30
    • 10:00

      Nyköpings BIS P09 (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      Athletic FC Eskilstuna P -12 (hemma) P13 Blå


      11:15
    • 10:30

      Oxelösunds IK P-08/09 (borta) P08


      12:30
    • 14:00

      Rynninge IK (hemma) A-lag


      16:00
  • 19Sön
    • Heldag

      Örebrocupen P10 Blå

    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 08 vit (borta) P08


      13:00
    • 11:00

      Match mot IFK Eskilstuna P13 Vit


      12:00
    • 11:30

      Syrianska Eskilstuna IF P-2012 Röd (hemma) P-12


      13:30
    • 13:00

      Kvicksunds SK P12 (hemma) P-12


      15:00
    • 13:00

      City P12 (borta) P13 Blå


      14:15
    • 14:30

      Match mot City P11 P-12


      16:00
    • 14:30

      Eskilstuna City FK P12 (hemma) P11


      15:45
    • 15:00

      Hällbybrunns IF vit (borta) P13 Vit


      16:20
    • 16:00

      Stallarholmens SK P-10 (hemma) P10 Vit


      18:00
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P09 Grön (borta) P09


      18:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
  • 20Mån
    v.25
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P14


      18:10
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P15 Vit


      18:15
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
      Årby IP
      Samlingsinformation: Årby IP
      Samlingstid: 17:20
      Anteckning: Träning

      Ta med fotbollsskor, benskydd och vattenflaska.

      Kom i tid till samlingen, så dom andra spelarna inte blir störda.
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
  • 26Sön
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Träning P15 Vit


      11:00
    • 11:30

      Nykvarns SK P 12 Blå (hemma) P-12


      13:30
    • 12:00

      Torshälla-Nyby IS P12 Svart (borta) P13 Vit


      13:30
    • 12:30

      Södertälje FK P2009 (hemma) P10 Blå


      14:30
    • 13:00

      IFK Mariefred P12 Vit (borta) P13 Blå


      14:15
    • 13:00

      Nyköpings BIS P10 (hemma) P10 Vit


      15:00
    • 13:30

      Värmbols FC (hemma) P09


      15:00
    • 14:30

      IFK Mariefred P12 Blå (borta) P-12


      16:30
    • 16:00

      Vingåkers IF (hemma) P10 Blå


      18:00
    • 16:00

      Grums IK (borta) A-lag


      18:00
    • 17:30

      Syrianska FC 08 svart (hemma) P08


      19:30
  • 27Mån
    v.26
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 18:30

      Träning A-lag


      20:00
    • 19:30

      Syrianska Eskilstuna IF P-2008 (hemma) P08


      21:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 19:00

      Skogstorps GOIF P09 (borta) P09


      20:30
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning P13 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      AFC Eskilstuna P2010 (hemma) P09


      20:30