Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:45
    • 18:30

      Hällbybrunns IF (hemma) P-12


      19:30
  • 4Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Malmköpings IF P11 (borta) P-12


      11:00
    • 10:00

      Hargs BK P 06 (borta) P07


      12:00
    • 11:30

      Triangelns IK P09 Grön (hemma) P09


      13:30
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P 2013 röd (hemma) P13 Blå


      13:30
    • 12:30

      BK Sport P13 (hemma) P13 Blå


      14:30
    • 12:30

      Hällbybrunns IF Hällby vit (hemma) P09


      14:30
    • 13:30

      Triangelns IK P2012 Svart (borta) P-12


      14:30
    • 15:00

      Triangelns IK P08 (hemma) P08


      17:00
    • 17:00

      Syrianska Eskilstuna IF P12 (borta) P-12


      18:00
    • 18:00

      IFK Eskilstuna (borta) A-lag


      20:00
    • 18:00

      A-lags match IFK-CITY P09


      20:00
    • 18:00

      A-laget P08


      19:00
  • 5Sön
    • 09:30

      Alsalam United SK PF2013 (borta) P13 Vit


      10:30
    • 09:30

      Match/sammandrag P14


      14:00
    • 10:00

      Jäders IF P10 (borta) P10 Blå


      11:30
    • 10:00

      BP 08-2 Future team (hemma) P07


      12:00
    • 12:30

      Träning P13 Vit


      13:30
    • 13:00

      Eskilstuna Södra FF P-11 svart (hemma) P11


      14:30
    • 14:00

      Tränings Match City Vit P13 Blå


      16:00
    • 14:00

      Eskilstuna City FK -Blå P13 Vit


      15:00
    • 15:00

      Torshälla-Nyby IS P10 Svart (borta) P10 Blå


      16:30
    • 15:30

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
    • 15:30

      Bolllekis P08


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Katrineholms SK FK P 07 Röd (borta) P07


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Skogstorps GOIF P08 (borta) P09


      19:30
  • 6Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Extraträning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 20:00

      Tyresö FF (borta) A-lag


      22:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 11:00

      MatchCamp - Västerås P09


      17:00
    • 12:30

      Triangelns IK P09 Grön (borta) P09


      14:30
    • 12:30

      IFK Eskilstuna P 2013 blå (borta) P13 Vit


      13:30
    • 12:30

      IFK Mariefred P13 Blå (hemma) P13 Blå


      14:30
    • 12:30

      IFK Eskilstuna P13 Vit


      13:30
    • 13:00

      IFK Mariefred P12 Blå (borta) P-12


      14:00
    • 13:00

      Jäders IF P11 (borta) P-12


      14:00
    • 14:30

      Stenkvista GOIF /Ärla P-11 (hemma) P-12


      15:30
    • 16:00

      Kvicksunds SK P-10 (hemma) P10 Blå


      17:30
  • 12Sön
    • 09:30

      Match/sammandrag P14


      15:00
    • 09:30

      Träning A-lag


      11:00
    • 10:00

      Stallarholmens SK P-10 (borta) P10 Vit


      12:00
    • 12:00

      AFC P2011 (borta) P10 Blå


      13:30
    • 12:30

      Assyriska FF 07 (hemma) P07


      14:30
    • 13:00

      IK Viljan Strängnäs P12 (hemma) P-12


      14:00
    • 14:00

      Eskilstuna Södra FF P-11 gul (borta) P11


      15:30
    • 15:00

      Triangelns IK P2013 Svart (hemma) P13 Vit


      16:00
    • 15:30

      Ledare på fotbollslekis P09


      17:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 16:00

      Kvicksunds SK P-13 (borta) P13 Blå


      18:00
  • 13Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Bollkallar P09


      21:15
    • 19:30

      Nyköpings BIS (hemma) A-lag


      21:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Extraträning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
      Årby IP - D-plan
      Anteckning: Träning
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 16Tor
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Eskilstuna City FK P10 Blå Randig (hemma) P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Eskilstuna City FK p10 Vit (hemma) P10 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
  • 18Lör
    • 09:45

      Träningsmatcher P15


      12:00
    • 12:00

      Värmbols FC U13 1 (hemma) P08


      14:00
    • 13:00

      Jäders IF (hemma) P11


      14:25
    • 13:00

      Matcher P11


      16:00
    • 14:30

      IFK Eskilstuna (hemma) P11


      16:00
  • 19Sön
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 12:00

      Assyriska FF P08 Svart (hemma) P07


      14:00
    • 13:00

      Triangelns IK P09 (hemma) P09


      15:00
    • 16:00

      Hällbybrunns IF vit (borta) P09


      18:00
  • 20Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Extraträning P09


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 17:30

      Vingåkers IF (borta) P09


      19:30
    • 19:00

      Torshälla-Nyby IS P 06 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P08 (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P08 (hemma) P08


      12:00
    • 11:00

      Bie GOIF PF 2011 (borta) P-12


      13:00
    • 11:30

      IFK Mariefred P10 Blå (hemma) P10 Blå


      13:30
    • 13:00

      Bollkalle vid A-lagsmatch P10 Blå


      16:00
    • 13:30

      Syrianska FC P2007-Vit (borta) P07


      15:30
    • 14:00

      Karlslunds IF FK (hemma) A-lag


      16:00
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P11 svart (borta) P-12


      18:00
  • 26Sön
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Cup Balsta IP P13 Vit


      15:00
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS P10 Svart (hemma) P10 Blå


      13:30
    • 13:00

      Skogstorps GOIF P09 (hemma) P09


      15:00
    • 16:00

      Eskilstuna Södra FF P-11 gul (hemma) P11


      18:00
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P 08 (borta) P09


      18:00
  • 27Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Extraträning P09


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      19:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:20
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 18:00

      Triangelns IK P06 (borta) P07


      20:00
    • 19:00

      Kvicksunds SK P08 (hemma) P09


      21:00
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00