Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2021

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.17
    • 10:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      Internmatch P07


      12:00
    • 11:30

      Träning P-12


      12:30
    • 15:00

      Träning A-lag


      17:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Träning P11


      11:30
    • 13:00

      Säsongsplanering 2021 P13 Blå


      16:00
    • 15:00

      Internmatch P09


      17:00
    • 15:30

      Träning P15


      16:30
  • 3Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
      Årby IP konstgräs
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 6Tor
    • 18:15

      Träning P-12


      19:15
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
  • 8Lör
    • 11:00

      Träningsmatch mot Torshälla Nyby IS P11 P-12


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Kvicksunds SK P11 P-12


      12:30
    • 11:00

      Triangelns IK (hemma) P10 Blå


      12:30
    • 12:00

      Triangelns IK P09 (borta) P09


      14:00
    • 15:00

      Stora Sundby GOIF (hemma) P09


      17:00
  • 9Sön
    • 09:30

      Eskilstuna Södra FF (hemma) P11


      10:45
    • 10:00

      Föräldramöte P14


      11:00
    • 10:00

      Tränings match P10 Vit


      12:00
    • 11:00

      Jäders IF 07/08 (borta) P09


      13:00
    • 13:00

      Jäders IF (hemma) P10 Blå


      14:30
    • 17:30

      Skogstorps GoIF (borta) P08


      19:30
  • 10Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 18:15

      Träning P13 Blå


      19:15
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:30

      Extraträning P09


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
    • 18:15

      Träning P10 Blå


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag


      21:00
  • 13Tor
    • 10:00

      Träningsmatch mot Jäder IF P11 P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning A-lag


      11:30
    • 11:30

      Träningsmatch mot Ärla/Stenkvista P11 P-12


      12:30
    • 14:00

      Träning A-lag


      15:30
    • 16:45

      Träning P11


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
  • 15Lör
    • 00:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P08


      00:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 12:30

      Vingåkers IF (hemma) P08


      14:30
    • 14:00

      BK Sport P09 Gul (borta) P09


      15:45
  • 16Sön
    • 00:00

      Eskilstuna Södra FF P-11 svart (borta) P11


      02:00
    • 00:00

      Eskilstuna City P09 (borta) P08


      00:00
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Björkviks IF p13 (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:30
    • 11:00

      Kvicksunds SK P-10 (borta) P10 Blå


      13:00
    • 13:00

      Skogstorps GOIF P09 (hemma) P09


      15:00
    • 15:45

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 17:30

      Nykvarns SK P 08 Blå (hemma) P09


      19:30
  • 17Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Extraträning P09


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
  • 20Tor
    • 16:45

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Stora Sundby GoIF P-08 (borta) P08


      20:30
  • 22Lör
    • 00:00

      Torshälla-Nyby IS P11 (borta) P-12


      01:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 14:30

      Eskilstuna City FK P10 Vit (hemma) P10 Blå


      16:30
    • 15:00

      Värmbols FC U13 2 (hemma) P09


      17:00
  • 23Sön
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:30
    • 11:30

      Triangelns IK P2011 (hemma) P11


      13:30
    • 13:00

      Stallarholmens SK F/P-08/09 (borta) P09


      15:00
    • 14:30

      Syrianska FC P2010 Gul (hemma) P10 Blå


      16:30
    • 15:45

      Träning Fotbollslekis


      17:00
  • 24Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 19:00

      Hällbybrunns IF Hällby svart (borta) P09


      21:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:15

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Extraträning P09


      19:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:05

      Träning P14


      18:15
  • 27Tor
    • 16:45

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 29Lör
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 15:00

      Katrineholms SK FK P 08 (hemma) P08


      17:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Nyköpings BIS P10 (borta) P10 Blå


      02:00
    • 09:50

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:30
    • 11:00

      Högsjö BK P-13 Gul (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P 2011 (borta) P11


      14:00
    • 12:00

      IFK Mariefred P10 Blå (borta) P10 Blå


      14:00
    • 15:45

      Träning Fotbollslekis


      17:00
    • 17:30

      Värmbols FC U13 1 (hemma) P09


      19:30
  • 31Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:15
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00