Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
    • 17:00

      Träning P08


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag


      18:30
    • 18:30

      Eskilstuna Södra FF P-11 svart (borta) P11


      20:30
  • 2Lör
    • 09:00

      Kustcupen Oxelösund P13 Vit


      17:00
    • 09:00

      AFC Invitational Cup P07


      18:00
    • 10:00

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF vit (hemma) P08


      12:00
    • 11:00

      Värmbols FC U13 1 (borta) P09


      13:00
    • 13:00

      Bie GOIF PF 2011 (hemma) P-12


      14:00
    • 14:30

      Torshälla-Nyby IS P11 (hemma) P-12


      15:30
    • 16:00

      Karlslunds IF FK (borta) A-lag


      18:00
  • 3Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:50

      Träning P14


      12:00
    • 11:00

      Träning P13 Blå


      12:00
    • 11:00

      Tränings match P10 Vit


      13:00
    • 12:00

      IFK Mariefred P10 Vit (borta) P10 Blå


      13:30
    • 12:00

      Träning P11


      13:00
    • 12:00

      IFK Eskilstuna P09 (hemma) P09


      14:00
    • 14:45

      Hammarby IF P10A (borta) P09


      16:00
    • 15:00

      Gnesta FF P-10 vit (borta) P10 Blå


      16:30
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 4Mån
    v.40
  • 5Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 20:00

      Träning A-lag


      21:30
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      IK Tun P-05/06 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 7Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 8Fre
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 9Lör
    • 14:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) A-lag


      16:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Eskilstuna City P09 (borta) P08


      12:00
    • 10:00

      Eskilstuna City FK P08 (hemma) P09


      11:30
    • 10:50

      Träning P14


      12:00
    • 11:00

      Träning P13 Blå


      12:00
    • 11:00

      Södertälje FK P2006 (borta) P07


      13:00
    • 12:00

      Träning P11


      13:00
    • 12:00

      Träning P13 Vit


      13:00
    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 11Mån
    v.41
  • 12Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 14Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
      Årby IP konstgräs
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 15Fre
    • Heldag

      McDonalds cup P08

    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 16Lör
    • Heldag

      McDonalds cup P08

    • 07:00

      Lop cup P10 Blå


      13:30
    • 09:00

      McDonalds Cup 2021 P09


      00:00
    • 09:00

      McDonalds Cup 2021 P09


      00:00
    • 10:30

      Tränings match P10 Vit


      12:00
    • 14:00

      Trosa-Vagnhärad SK (borta) A-lag


      16:00
  • 17Sön
    • Heldag

      McDonalds cup P08

    • 00:00

      McDonalds Cup 2021 P09


      17:00
    • 00:00

      McDonalds Cup 2021 P09


      17:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:50

      Träning P14


      12:00
    • 11:00

      Träning P13 Blå


      12:00
    • 11:00

      Pershagens SK P05/06 (hemma) P07


      13:00
    • 12:00

      Träning P11


      13:00
    • 12:00

      Träning P13 Vit


      13:00
    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
    • 17:15

      Löpning i Årby skogen P11


      18:15
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 22Fre
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
  • 23Lör
    • 09:30

      Träning A-lag


      11:00
    • 15:00

      Hammarby IF P08 (borta) P07


      18:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P13 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P14


      12:00
    • 12:00

      Träning P11


      13:00
    • 12:00

      Träning P13 Vit


      13:00
    • 13:00

      Bollkalle vid A-lagsmatch P10 Blå


      16:00
    • 14:00

      United IK Nordic (hemma) A-lag


      16:00
    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00
  • 25Mån
    v.43
  • 26Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
  • 28Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 29Fre
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
  • 30Lör
    • 13:00

      Bollkallar P09


      16:00
    • 14:00

      Motala AIF FK (hemma) A-lag


      16:00
  • 31Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P13 Blå


      12:00
    • 11:50

      Träning P14


      12:00
    • 15:00

      Träning P15


      16:00
    • 16:00

      Träning P16


      17:00