Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Extraträning 08/09 P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
  • 5Lör
    • 10:00

      AFC Eskilstuna P9 (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS P10 Röd (hemma) P10 Blå


      15:00
    • 15:00

      Vretstorps IF (hemma) A-lag


      17:00
    • 15:00

      bollkalle P08


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Syrianska Eskilstuna IF P08 (borta) P08


      12:00
    • 10:00

      IFK Eskilstuna P06 Vit (borta) P06


      11:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 10:00

      IFK Eskilstuna (borta) P11


      13:00
    • 11:30

      Skogstorps GoIF P09 (hemma) P09


      13:00
    • 13:00

      Assyriska FF 2007 -1 (borta) P07


      15:00
    • 13:30

      Katrineholms SK FK P 10 (borta) P10 Blå


      15:30
    • 14:00

      IFK Eskilstuna P08 blå (borta) P08


      16:00
    • 15:20

      Vara ledare på bollskola P09


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P15


      17:00
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Skogstorps GoIF P09 (borta) P09


      17:30
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
    • 17:00

      Hällbybrunns IF Svart (borta) P10 Vit


      19:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Extraträning 08/09 P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 10Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:00

      Nykvarns SK P 08 Blå (hemma) P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      IFK Eskilstuna P09 (borta) P09


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK (borta) A-lag


      21:15
  • 12Lör
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P -10 vit (hemma) P10 Blå


      13:30
    • 14:00

      IFK Mariefred P10 Blå (borta) P10 Vit


      15:30
    • 14:00

      Pershagens SK P09 (borta) P09


      16:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Matcher mot IFK Eskilstuna P13 Vit


      13:00
    • 11:00

      IFK Mariefred P09 (borta) P09


      12:30
    • 11:00

      FC Kallfors P07 (hemma) P07


      13:00
    • 12:00

      Nyköpings BIS P10 Röd (borta) P10 Blå


      14:00
    • 13:00

      BK Sport P 09 Gul (hemma) P08


      15:00
    • 13:20

      Bollskolan P07


      14:40
    • 13:30

      Träning P15


      14:30
    • 14:00

      Minisammandrag mot IFK Eskilstuna P12 Blå


      16:00
    • 14:00

      Hällbybrunns IF P09 (borta) P09


      15:30
    • 15:00

      Minisammandrag mot Skogstorp P12 Vit


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
  • 14Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
      Årby IP - 7 manna - plan 1
      Samlingsinformation: Samling
      Samlingstid: 16:45
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
    • 18:30

      Gnesta FF p09 (borta) P09


      20:00
  • 19Lör
    • 10:00

      Alsalam United SK -10 (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 10:00

      Torshälla-Nyby IS P 08 Svart (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      FC Kallfors P08 (borta) P08


      12:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 07 blå (borta) P07


      13:00
    • 14:00

      Hertzöga BK (borta) A-lag


      16:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 11:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P11


      12:30
    • 11:30

      Katrineholms SK FK P09 (borta) P09


      13:00
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P-10 Blå (hemma) P10 Vit


      16:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      BP 08-1 (hemma) P07


      17:30
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
    • 17:00

      Hällbybrunns IF svart (borta) P10 Blå


      19:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Athletic FC Eskilstuna P07 (borta) P07


      21:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Torshälla-Nyby IS P06 Svart (hemma) P06


      19:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Athletic FC Eskilstuna P09 (hemma) P08


      20:30
    • 19:00

      Skogstorp GOIF P06 (borta) P06


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:15

      Träning A-lag


      20:00
    • 18:30

      Triangelns IK P07 (hemma) P07


      20:30
  • 26Lör
    • 11:30

      Nykvarns SK P09 (hemma) P09


      13:00
    • 13:00

      Torshälla-Nyby IS 2010 Svart (hemma) P10 Vit


      14:00
    • 13:00

      Skogstorps GOIF P08 (hemma) P08


      15:00
    • 15:00

      Bengtsfors IF (hemma) A-lag


      17:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Match mot VSK P13 Vit


      12:00
    • 11:00

      Eskilstuna Södra FF (hemma) P11


      12:15
    • 12:30

      Jäders IF P06 (hemma) P06


      13:30
    • 13:00

      Torshälla-Nyby IS P 2010 Grön (hemma) P10 Vit


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatcher mot TENIS P13 Blå


      15:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS P10 Röd (borta) P10 Blå


      15:00
    • 15:00

      Triangelns IK P2008 Svart (borta) P08


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Jäders IF P09 (hemma) P09


      17:30
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
  • 28Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:15

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      19:00
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      Triangel IK P06 Grön (hemma) P06


      21:00