Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Extra träning 08/09 P09


      20:00
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Hällbybrunns IF P08 (hemma) P08


      19:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Gnesta FF p09 (hemma) P09


      19:50
  • 6Lör
    • 09:15

      IFK Eskilstuna P -10 vit (borta) P10 Blå


      11:15
    • 10:15

      Sammandrag P12 Blå


      13:15
    • 13:00

      Katrineholms SK FK P09 (hemma) P09


      15:00
    • 15:00

      Hertzöga BK (hemma) A-lag


      17:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 11:00

      FC Kallfors P07 (borta) P07


      13:00
    • 13:00

      IK Viljan Strängnäs P10 Vit (hemma) P10 Blå


      15:00
    • 13:00

      IFK Eskilstuna P-10 Blå (borta) P10 Vit


      14:00
    • 14:30

      Minisammandrag P12 Vit


      17:00
    • 14:30

      Kvicksunds SK P08 (hemma) P08


      16:30
    • 15:00

      Torshälla-Nyby IS P08 (borta) P09


      16:30
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
  • 8Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:00
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Extra träning 08/09 P09


      20:00
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Teoretisk genomgång P09


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
  • 13Lör
    • 10:00

      Jäders IF P09 (borta) P09


      11:30
    • 11:00

      IK Viljan Strängnäs P10 Vit (borta) P10 Blå


      13:00
    • 11:30

      FC Somtuna - 10 (hemma) P10 Vit


      13:00
    • 12:00

      BK Sport P 09 Gul (borta) P08


      14:00
    • 14:00

      Bengtsfors IF (borta) A-lag


      16:00
    • 17:00

      Alsalam United SK -10 (borta) P10 Vit


      19:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Nykvarns SK P09 (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      Hällbybrunns IF svart (hemma) P10 Blå


      12:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 11:30

      Pershagens SK P09 (hemma) P09


      13:30
    • 12:00

      Skogstorps GOIF P08 (borta) P08


      14:00
    • 15:00

      IFK Eskilstuna P 07 blå (hemma) P07


      17:00
    • 15:00

      Torshälla-Nyby IS P06 Grön (hemma) P06


      16:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      Träning P12 Blå


      17:15
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:15
  • 15Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träningsmatch mot Triangeln P11


      18:00
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 19:00

      Triangelns IK P07 (borta) P07


      21:00
    • 19:00

      Yxhults IK (hemma) A-lag


      21:00
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:00

      Kvicksunds SK P09 (hemma) P09


      19:30
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P08 blå (hemma) P08


      20:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag


      21:00
  • 19Fre
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 11:30

      BK Sport P 08 Svart (hemma) P08


      13:30
    • 12:30

      Triangelns IK P2010 Grön (borta) P10 Vit


      14:00
    • 15:15

      Torshälla-Nyby IS 2010 Svart (borta) P10 Vit


      17:00
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      IFK Nyköping P10 (hemma) P10 Blå


      18:00
    • 16:00

      IK viljan P09 (hemma) P09


      17:30
  • 22Mån
    v.26
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      20:00
  • 23Tis
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
  • 24Ons
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:45

      Nykvarns SK P08 (borta) P09


      20:15
  • 25Tor
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Jäders IF P08 (hemma) P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Kungsör BK (borta) A-lag


      21:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Hällbybrunns IF P08 (borta) P08


      19:15
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Triangelns IK P2010 Svart (hemma) P10 Blå


      20:30
  • 27Lör
    • 10:00

      Skogstorps GoIF P 2010 (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 11:00

      Athletic FC Eskilstuna P09 (borta) P08


      13:00
    • 14:00

      Hammarby IF P09-30 (borta) P09


      15:00
    • 15:00

      Badhäng P07


      22:00
    • 16:00

      Hällbybrunns IF vit (borta) P10 Blå


      18:00
  • 28Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:15
    • 11:30

      BP P10-4 (hemma) P10 Blå


      13:00
    • 12:30

      Syrianska FC P2007-Vit (hemma) P07


      14:30
    • 13:00

      IK viljan P09 (borta) P09


      14:30
    • 14:30

      IFK Mariefred P08 (borta) P08


      16:30
    • 15:15

      Torshälla-Nyby IS P 2010 Grön (borta) P10 Vit


      17:15
    • 15:20

      Träning P14


      16:30
    • 16:00

      IFK Eskilstuna P09 (borta) P09


      17:30
  • 29Mån
    v.27
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 30Tis
    • 10:00

      Träning P07


      11:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:00

      Avslutning P09


      21:00
      Sundbyholm – vid badet
      Samlingstid: 18:00
      Anteckning: Tisdagen den 30/6 så hoppar vi över fotbollsträningen och träffas i Sundbyholm för att grilla och umgås innan vi tar sommaruppehåll under Juli månad!
      Alla tar med det man vill förtära så träffas vi vid badet för en trevlig sommarkväll!