Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • Heldag

      Sammandrag P12 Vit

    • Heldag

      Sammandrag P12 Blå

    • 09:30

      Sammandrag P10 Blå


      16:00
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 10:00

      Triangelns IK P07-SVART (hemma) P07


      12:00
    • 13:00

      Sammandrag City Vit P10 Vit


      17:30
    • 14:00

      IFK Eskilstuna (borta) P06


      16:00
    • 14:30

      Jäders IF P08 Jäders IF (hemma) P08


      16:30
    • 14:30

      Sammandrag City Vit röd P10 Vit


      17:30
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Torshälla-Nyby IS P-09 svart (borta) P09


      18:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:20
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 7Lör
    • 14:00

      Västerhaninge IF (borta) A-lag


      16:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 10:00

      IFK Mariefred P08 Vit (borta) P08


      12:00
    • 13:00

      BK Sport P 07 Gul (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Skogstorps GOIF (borta) P06


      15:00
    • 15:00

      Träning P-11/12 Randig


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:30

      Hällbybrunns IF 1 (hemma) P09


      18:30
  • 9Mån
    v.37
    • 17:00

      Extraträning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11/12 Randig


      18:30
    • 18:00

      Extra träning P09


      20:00
    • 18:45

      Triangelns IK P07-GRÖN (borta) P07


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
      Årby IP
      Anteckning: Träning
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 13Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Triangelns Ik Svart (hemma) P06


      19:30
  • 14Lör
    • 09:30

      Sammandrag P10 Blå


      14:30
    • 10:00

      Sammandrag City Vit P10 Vit


      13:45
    • 10:00

      Hällbybrunns IF 1 (borta) P09


      12:00
    • 10:45

      Sammandrag Vitröd P10 Vit


      14:30
    • 11:30

      Katrineholms SK FK P 07/2 (hemma) P07


      13:30
    • 15:00

      Enhörna IF (borta) A-lag


      17:00
  • 15Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 11:30

      Nykvarns SK P 07 Vit (borta) P07


      13:30
    • 12:30

      Hällbybrunns If (hemma) P06


      13:30
    • 13:00

      IFK Mariefred P08 Vit (hemma) P08


      15:00
    • 13:30

      Träning P-14


      14:30
    • 15:00

      Träning P-11/12 Randig


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Athletic FC Eskilstuna P10 (hemma) P09


      18:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Extraträning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:00

      Västerås SK FK (borta) U16


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Föräldramöte P10 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:00

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 19:00

      City A-lagsmatch P09


      21:00
    • 19:00

      City - Syrianska P09


      21:00
    • 19:00

      Syrianska Eskilstuna IF (hemma) A-lag


      21:00
  • 21Lör
    • 10:30

      Jäders If (borta) P06


      11:30
    • 12:00

      Skiljebo SK (borta) U16


      14:00
    • 14:30

      Katrineholms SK FK 2 (borta) P07


      16:00
    • 15:00

      Rönninge Salem Fotboll P09 (hemma) P09


      17:00
  • 22Sön
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF vit/svart P-07 (hemma) P07


      12:00
    • 11:00

      Elitcupen - Kumla P07


      17:00
    • 11:00

      IK Viljan Strängnäs P09 Blå (borta) P09


      13:00
    • 13:00

      Torshälla-Nyby IS P-09 svart (hemma) P09


      15:00
    • 13:00

      Vaksala SK (hemma) U16


      15:00
    • 15:00

      Jäders IF P08 Jäders IF (borta) P08


      17:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 23Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Extraträning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 28Lör
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P08 vit (hemma) P08


      16:30
  • 29Sön
    • 10:00

      Träning P13 Vit


      11:00
    • 11:00

      Kvicksunds SK P09 (borta) P09


      13:00
    • 12:30

      Katrineholms Sk Fk (hemma) P06


      13:30
    • 14:00

      IK Sirius FK (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      Torshälla-Nyby IS P07 (borta) P07


      16:00
    • 14:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) A-lag


      16:00
    • 14:30

      Triangelns IK P07-GRÖN (hemma) P07


      16:30
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Hammarby P0924 (hemma) P09


      18:00
  • 30Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00