Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 10:30

      Katrineholms SK FK P 08/2 (borta) P08


      12:30
    • 11:00

      Sammandrag P12 Vit


      16:00
    • 11:00

      Fotbollshelg Nyköping P12 Blå


      16:00
    • 14:00

      Västerhaninge IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:00

      City A-lagsmatch P09


      16:00
  • 2Sön
    • 08:30

      Sammandrag P10 Blå


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag Vit P10 Vit


      13:00
    • 09:00

      Sammandrag Rödvit P10 Vit


      13:00
    • 11:00

      Västerås SK FK (hemma) U16


      13:00
    • 11:30

      IFK Mariefred P07 (hemma) P07


      13:30
    • 13:00

      Alsalam United SK (borta) P06


      14:00
    • 13:30

      Athletic FC Eskilstuna P10 (borta) P09


      15:30
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 3Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P10 Blå


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:15

      Match City-Södra FF P10 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 6Tor
    • 08:00

      Nationaldagscupen P09


      17:00
    • 14:00

      Bollkalle P08


      16:00
    • 14:00

      Enhörna IF (hemma) A-lag


      16:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 8Lör
    • 08:30

      Sammandrag P10 Blå


      15:00
    • 09:00

      Sammandrag (VitRöd) P10 Vit


      14:00
    • 10:00

      BK Sport P 08 Gul (hemma) P08


      12:00
    • 10:15

      Sammandrag (City Vit) P10 Vit


      14:00
    • 11:30

      IFK Eskilstuna P08 blå (hemma) P08


      13:30
    • 13:30

      Skiljebo SK (hemma) U16


      15:30
  • 9Sön
    • 13:15

      Nykvarns SK P 07 Blå (borta) P07


      15:15
    • 14:00

      Triangelns IK P09 (borta) P09


      16:00
    • 15:00

      BK Sport P 07 Gul (borta) P07


      17:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      Torshälla Nyby If (hemma) P06


      21:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      Vaksala SK (borta) U16


      21:00
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Triangelns Ik Svart (borta) P06


      21:00
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 19:00

      Triangelns IK P07-SVART (borta) P07


      21:00
    • 19:00

      Syrianska Eskilstuna IF (borta) A-lag


      21:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 10:00

      BK Sport P 09 Gul (borta) P09


      12:00
    • 11:00

      IFK Nyköping P07 vit (borta) P07


      13:00
  • 16Sön
    • Heldag

      KompisCupen P10 Vit

    • 11:30

      IFK Mariefred P09 Blå (hemma) P09


      13:30
    • 13:00

      Hällbybrunns IF vit/svart P 11 (borta) P08


      15:00
    • 15:00

      IK Sirius FK (borta) U16


      17:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
  • 17Mån
    v.25
    • 09:00

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Eskilstuna City Camp P09


      15:00
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:20

      Träning P09


      20:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 18Tis
    • 09:00

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Eskilstuna City Camp P09


      15:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 19Ons
    • 09:00

      Träning U16


      12:00
    • 10:00

      Eskilstuna City Camp P09


      15:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      IFK Eskilstuna P 09 blå (hemma) P09


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P 07 vit (hemma) P07


      20:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-08 (hemma) P08


      12:00
    • 11:30

      Nykvarns SK P 08 Vit (hemma) P08


      13:30
    • 13:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (hemma) A-lag


      15:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 17:30

      Syrianska Eskilstuna IF (hemma) P06


      18:30
    • 18:00

      Norrstrands IF (borta) U16


      20:00
  • 24Mån
    v.26
    • 11:30

      Träning U16


      13:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      BK Sport P 09 Svart (borta) P09


      21:00
  • 25Tis
    • 11:30

      Träning U16


      13:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 26Ons
    • 11:30

      Träning U16


      13:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P08 blå (borta) P08


      20:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 29Lör
    • 10:15

      Nykvarns SK P 09 Blå (borta) P09


      12:15
    • 11:30

      Nykvarns SK P 07 Blå (hemma) P07


      13:30
    • 12:00

      Triangelns IK P2008 Svart (borta) P08


      14:00
    • 13:00

      Trosa-Vagnhärad SK (borta) A-lag


      15:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Syrianska Eskilstuna IF (borta) P06


      01:00
    • 13:00

      IFK Eskilstuna P09 vit (hemma) P09


      15:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 17:00

      ÄST P07 (borta) P07


      19:00