Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 08:00

      Träningsbollen P07


      17:00
    • 10:35

      Barkarö SK (hemma) P07


      11:35
    • 11:30

      IK Viljan Strängnäs P09 Vit (hemma) P09


      13:30
    • 12:55

      IK Sturehov (hemma) P07


      13:55
    • 14:00

      BK Sport P09 (borta) P09


      15:30
    • 14:05

      Irsta IF (hemma) P07


      15:05
    • 15:15

      Romfartuna GIF (hemma) P07


      16:15
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 20:00

      Västerås SK FK (borta) U17


      22:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Triangelns IK P07-GRÖN (hemma) P07


      20:30
  • 4Lör
    • 11:30

      Syrianska FC P2009 Röd (hemma) P09


      13:30
    • 13:00

      Kvicksunds SK P07-08 (borta) P08


      15:00
    • 13:30

      IK Franke (hemma) U17


      15:30
    • 14:30

      Torshälla-Nyby IS P-09 grön (hemma) P09 Vit


      16:00
  • 5Sön
    • 10:30

      Träning P-14


      11:30
    • 11:00

      Katrineholms AIK P08 Gul (borta) P08


      13:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje (borta) U16


      14:00
    • 12:30

      Jäders If (hemma) P06


      13:30
    • 13:00

      Hällbybrunns IF Svart (borta) P07


      15:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      City A-lagsmatch P09


      18:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Hargs BK (hemma) A-lag


      18:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P12 Vit


      19:00
    • 18:15

      Föräldramöte P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      IFK Nyköping P03 (hemma) U16


      21:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Jäders IF P09 Jäders IF (borta) P09


      11:00
    • 11:00

      Skogstorps GOIF P08 (borta) P08


      13:00
    • 11:00

      Nyköpings BIS P07 (borta) P07


      13:00
    • 11:30

      Eskilstuna City FK P09 Vit (borta) P09


      13:30
    • 11:30

      Fk City 09 blå (hemma) P09 Vit


      13:00
    • 13:00

      Syrianska Eskilstuna IF P-08 (borta) P08


      15:00
    • 13:30

      IK Huge (hemma) U16


      15:30
  • 12Sön
    • 10:30

      Träning P-14


      11:30
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS P07 (hemma) P07


      13:30
    • 12:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) U17


      14:00
    • 14:00

      Derbyfest på Meze Lounge! Eskilstuna City FK


      16:30
    • 14:00

      Athletic FC Eskilstuna P11 (borta) P08


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 17:00

      IFK Eskilstuna (borta) A-lag


      19:00
    • 17:00

      City - IFK P09


      19:00
    • 18:00

      Hällbybrunns If (borta) P06


      19:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 19:00

      Värmbols FC (borta) U16


      21:00
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Sammandrag P12 Blå

    • 09:00

      Sammandrag (City Vit) P10 Vit


      13:00
    • 09:15

      Sammandrag P11


      13:45
    • 09:30

      Sammandrag - Fotbollens dag P12 Vit


      13:00
    • 09:45

      Sammandrag (VitRöd) P10 Vit


      14:00
    • 11:30

      Syrianska Eskilstuna IF P-09 (hemma) P09


      13:30
    • 13:00

      IK Viljan Strängnäs P09 Blå (hemma) P09


      15:00
    • 13:00

      Sammandrag P10 Blå


      17:30
    • 13:30

      Assyriska FF (hemma) U17


      15:30
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P 07 blå (hemma) P07


      16:30
  • 19Sön
    • 10:00

      Alsalam United SK (hemma) P08


      12:00
    • 11:30

      Hällbybrunns IF Svart (hemma) P08


      13:30
    • 12:30

      Skogstorps GOIF (hemma) P06


      13:30
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:30

      BOLLSKOLA U17


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 17:00

      Västerås IK (borta) U16


      19:00
    • 18:00

      Bollkallar P08


      21:00
    • 19:00

      Hanvikens SK (hemma) A-lag


      21:00
    • 19:00

      City A-lagsmatch P09


      21:00
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Träning P11


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 25Lör
    • 07:30

      Kurirenbollen kök P11


      11:00
    • 11:00

      Kurirenbollen kök P11


      14:30
    • 14:00

      Värmdö IF (borta) A-lag


      16:00
    • 14:30

      Kurirenbollen kök P11


      17:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Träning P-14


      00:00
    • 12:00

      Hällbybrunns IF vit/svart P-07 (borta) P07


      14:00
    • 15:00

      Tyresö FF (borta) U17


      17:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 17:30

      IFK Eskilstuna (hemma) P06


      18:30
    • 18:00

      Avesta AIK (hemma) U16


      20:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:00
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P13 Vit


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P13 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Triangelns IK P2008 Grön (borta) P08


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 30Tor
    • 16:30

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U17


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 31Fre
    • 15:00

      Djurgårdens IF FF U12-U (hemma) P07


      17:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Nykvarns SK P 07 Vit (hemma) P07


      20:30