Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 4Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      AFC Eskilstuna U15 (borta) U16


      21:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 6Lör
    • 09:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P08


      10:30
    • 10:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P08


      12:00
    • 11:00

      Syrianska If U13 (borta) P06


      13:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 12:30

      Hammarby Akademi P09 (borta) P09


      15:00
    • 15:00

      IK Sleipner (borta) A-lag


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 7Sön
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS (borta) P08


      14:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 15:30

      IFK Kumla (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
    • 17:00

      Assyriska FF U16 (hemma) U16


      19:00
  • 8Mån
    v.15
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 11Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 12Fre
    • 12:00

      Ålandhotels Cup P07


      00:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 20:00

      FoC Farsta FF (borta) A-lag


      22:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Ålandhotels Cup P07

    • 09:00

      Torshälla-Nyby IS (hemma) P08


      19:00
    • 10:30

      IFK Eskilstuna P09 (hemma) P09


      12:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:30

      IFK Haninge (hemma) U17


      18:30
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.16
    • 15:00

      Träning U16


      16:15
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 16Tis
    • 10:30

      Träning U16


      12:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 17Ons
    • 10:30

      Träning U16


      12:00
      Årby1
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 18Tor
    • 10:30

      Träning U16


      12:00
    • 15:00

      Nyköpings BIS (borta) U17


      17:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P09 Vit


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 20Lör
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
  • 21Sön
    • 10:30

      Träning A-lag


      12:00
  • 22Mån
    v.17
    • 10:30

      Skogstorps GoIF P09 (hemma) P09


      12:00
    • 16:00

      Bollkalle uppdrag P08


      19:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Trosa-Vagnhärad SK (hemma) A-lag


      19:00
    • 17:00

      City A-lagsmatch P09


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:20
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P09 Vit


      20:00
    • 19:00

      Torshälla-Nyby IS P03 (borta) U16


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 25Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P09 Vit


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 27Lör
    • 10:00

      Torshälla-Nyby IS P-09 grön (borta) P09


      12:00
    • 11:30

      Torshälla-Nyby IS (hemma) P08


      13:00
    • 12:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 13:00

      IK viljan (hemma) P08


      14:30
    • 13:00

      Norrstrands IF (hemma) U16


      15:00
    • 14:00

      Ängby IF (borta) A-lag


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Katrineholms Sk Fk (borta) P06


      01:00
    • 11:00

      IK Standard P 09/10 (borta) P09


      13:00
    • 11:30

      FC Somtuna P07 (hemma) P07


      13:30
    • 14:30

      Katrineholms SK FK P 07/2 (borta) P07


      16:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 29Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 30Tis
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30