Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Mars 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.9
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Sammandrag P12 Blå


      14:30
    • 09:30

      3-manna cup P12 Vit


      14:30
    • 10:30

      BK Sport P09 (hemma) P09


      12:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 12:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P07


      13:00
    • 12:00

      Nyköping (hemma) P07


      13:30
    • 15:00

      Västerås IK Fotboll (borta) A-lag


      17:00
    • 15:00

      Västerås IK U16 (borta) U16


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
  • 3Sön
    • 11:00

      Triangeln (borta) P06


      13:00
    • 15:00

      Athletic FC Eskilstuna (U17) (hemma) U17


      17:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 4Mån
    v.10
    • 16:30

      Träning U16


      17:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Föräldramöte P10 Vit


      19:45
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:30

      Kompisligan (hemma) P09


      19:30
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 9Lör
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 12:00

      Vasalunds IF (U17) (borta) U17


      14:00
    • 14:30

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 10Sön
    • 11:00

      Triangeln (borta) P07


      12:30
    • 13:30

      Liams Kalas P09


      16:00
    • 14:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) A-lag


      15:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 11Mån
    v.11
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
      Årbyskolans gymnastiksal
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 16Lör
    • 08:30

      Träningsmatch P10 Blå


      10:00
    • 10:00

      Träning U16


      11:30
    • 10:30

      Irsta IF (hemma) P07


      11:30
    • 10:30

      Irsta IF (hemma) P07


      12:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 13:00

      IFK Västerås FK (borta) A-lag


      15:00
    • 14:30

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Syrianska Eskilstuna IF P09 (borta) P09


      12:00
    • 11:00

      Triangeln (borta) P06


      13:00
    • 15:00

      Sollentuna FK (U17) (hemma) U17


      17:00
    • 15:00

      Föräldramöte P09


      16:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 18Mån
    v.12
    • 16:30

      Träning U16


      17:30
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 22Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 23Lör
    • 10:30

      Irsta U16 (hemma) U16


      12:00
    • 11:30

      Sverige - Rumänien P09


      22:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 14:00

      Em-Kval U16


      22:00
    • 15:00

      Katrineholms SK FK 1 (borta) P07


      16:30
    • 15:00

      Katrineholms SK FK 2 (borta) P07


      16:30
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.13
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:30

      IK Franke (borta) A-lag


      21:30
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P11


      19:30
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 29Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Västerås SK FK (borta) P07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 30Lör
    • 00:00

      CITY (hemma) P08


      00:00
    • 08:00

      Uppstartscupen M 2019 P07


      00:00
    • 09:00

      Västerås IK U15 (borta) U16


      11:00
    • 09:30

      Triangelns IK P09 (borta) P09


      11:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 14:30

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Fanna BK (hemma) A-lag


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 31Sön
    • 00:00

      Uppstartscupen M 2019 P07


      19:00
    • 12:30

      Karlslunds IF HFK (borta) U17


      14:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15