Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:45
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 4Fre
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
  • 5Lör
    • 08:00

      Träningsmatcher P09


      15:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P07


      11:00
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P10 Vit


      12:00
  • 6Sön
  • 7Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 8Tis
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P10 Vit


      18:30
    • 17:30

      Föräldramöte P09


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 10Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 11Fre
    • 18:15

      Träning P06


      19:30
  • 12Lör
    • 12:00

      Matchcamp P07


      16:00
    • 12:00

      Syrianska IF Kerburan (hemma) P07


      13:00
    • 13:15

      Hammarby P07:6 (borta) P07


      14:15
    • 15:00

      Brommapojkarna P08:2 (hemma) P07


      16:00
  • 13Sön
    • 09:30

      Akademiträning med BP P07


      11:00
    • 14:00

      Träning P12 Vit


      15:00
    • 14:00

      Träning P12 Blå


      15:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P13 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P09


      17:00
  • 14Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
  • 15Tis
    • 18:00

      Leos Lekland P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
  • 17Tor
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 18Fre
    • 18:15

      Träning P06


      19:30
  • 19Lör
    • 08:00

      Mojen Cup P09


      13:30
    • 09:45

      Oktoberbollen P07


      00:00
      Stockholm
      Samlingsinformation: Täbylundsvägen 3 SPÅNGA
      Samlingstid: 09:45
      Anteckning: 3 matcher lördag
      10:35 BP 07-11 - Eskilstuna City
      11:55 Eskilstuna City - Hanvikens SK
      13:05 Eskilstuna City - IK Frej
      Speltid: 1×25 min - 9-manna

      Söndagens matcher bestäms av lördagens resultat.
      Antingen spelar men i gruppen där första matchen spelas kl 10:05 och sista 12:25
      eller första matchen 09:30 och sista 11:50.

      Svar vill vi ha helst omgående men absolut senast onsdag kl 20:00!

      Plats båda dagarna.
      Adress: Täbylundsvägen 3 SPÅNGA
      GPS: 59.3677966,17.8884712
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:35

      BP 07-11 (borta) P07


      11:35
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P10 Vit


      12:00
    • 11:55

      Hanvikens SK (hemma) P07


      13:00
    • 13:05

      IK Frej (hemma) P07


      14:05
  • 20Sön
    • 00:00

      Oktoberbollen P07


      13:00
      Stockholm
      Samlingsinformation: Täbylundsvägen 3 SPÅNGA
      Samlingstid: 09:45
      Anteckning: 3 matcher lördag
      10:35 BP 07-11 - Eskilstuna City
      11:55 Eskilstuna City - Hanvikens SK
      13:05 Eskilstuna City - IK Frej
      Speltid: 1×25 min - 9-manna

      Söndagens matcher bestäms av lördagens resultat.
      Antingen spelar men i gruppen där första matchen spelas kl 10:05 och sista 12:25
      eller första matchen 09:30 och sista 11:50.

      Svar vill vi ha helst omgående men absolut senast onsdag kl 20:00!

      Plats båda dagarna.
      Adress: Täbylundsvägen 3 SPÅNGA
      GPS: 59.3677966,17.8884712
    • 09:45

      Matcher P11


      12:00
    • 10:05

      Åkersberga BK (borta) P07


      11:05
    • 11:15

      Spånga IS (hemma) P07


      13:00
    • 12:25

      IK Frej (borta) P07


      13:25
    • 14:00

      Träning P12 Blå


      15:00
    • 14:00

      Träning P12 Vit


      15:00
    • 15:00

      Träning P13 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning P09


      17:00
  • 21Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
  • 22Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
  • 24Tor
    • 18:00

      Spontan träning P09


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 25Fre
    • 18:15

      Träning P06


      19:30
  • 26Lör
    • 09:00

      ICA Kvantum Cup 2019 P09


      15:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P07


      11:00
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P10 Vit


      12:00
  • 27Sön
  • 28Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
  • 29Tis
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P10 Blå


      18:15
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
  • 31Tor
    • 11:00

      Träning P07


      13:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00