Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Eskilstuna City FK
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 10:30

      Trosa Vagnhärad SK (borta) P08


      13:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P 04 blå (hemma) P04


      13:00
    • 13:00

      Triangelns IK (borta) P08


      14:00
    • 13:00

      Triangelns IK P08 SVART (hemma) P09


      15:00
    • 14:30

      BK Sport (borta) P08


      16:00
  • 2Sön
    • 08:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 10:00

      Träning P13 Blå


      11:00
    • 10:00

      Katrineholms SK FK P 06/1 (hemma) P06


      12:00
    • 11:15

      Träning P03


      13:00
    • 11:15

      Träning P04


      13:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (borta) P02


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
    • 16:00

      Södertälje FK (hemma) A-lag


      18:00
  • 3Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      AFC-GAIS P06


      21:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 6Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 10:00

      BK Sport (borta) P08


      12:00
    • 11:00

      IK Oden (hemma) P02


      13:00
    • 11:30

      Assyriska FF (borta) P08


      12:30
    • 11:30

      Syrianska FC P07 Röd (hemma) P07


      13:30
    • 13:00

      Triangelns IK (borta) P08


      14:30
    • 16:00

      Newroz FC (borta) A-lag


      18:00
  • 9Sön
    • Heldag

      Sammandrag Balsta P11

    • Heldag

      Sammandrag P10 Blå

    • 08:00

      Sammandrag p10 P10 Vit


      15:00
    • 09:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 09:00

      Skogstorps GoIF (hemma) P10 Vit


      09:30
    • 10:30

      Triangelns IK grön (borta) P10 Vit


      11:00
    • 10:30

      Etuna södra gul (hemma) P10 Vit


      11:00
    • 12:00

      Triangelns IK svart (borta) P10 Vit


      12:30
    • 12:45

      Jäders IF (hemma) P10 Vit


      13:15
    • 13:00

      ÄST (borta) P07


      15:00
    • 13:30

      Syrianska E:tuna (hemma) P10 Vit


      14:00
    • 14:15

      Etuna södra svart (borta) P10 Vit


      14:45
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      BK Forward (borta) P03


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:15

      Träning P04


      18:30
  • 10Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      Triangelns IK P05 (hemma) P04


      21:00
  • 13Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:00

      Torshälla-Nyby IS P08 (borta) P09


      19:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      Sammandrag P10 Blå


      14:00
    • 09:45

      Sammandrag Strängnäs P10 Vit


      13:30
    • 11:00

      Hällbybrunns IF vit (hemma) P04


      13:00
      Årby IP KG
      Serie: P 14 år Kvalificeran
      Resultat och referat
    • 11:30

      BK Sport (hemma) P08


      12:30
    • 13:00

      Inmarsch med AFC P08


      18:00
    • 13:00

      Torshälla-Nyby IS P 08 (hemma) P09


      15:00
    • 15:00

      Örebro SK FK (hemma) P03


      17:00
    • 15:30

      Syrianska FC P07 Gul (borta) P07


      17:30
  • 16Sön
    • Heldag

      Sammandrag Larslunda IP, Strängnäs P11

    • 08:30

      Sammandrag (borta) P09


      13:00
    • 10:00

      Triangelns IK (hemma) P08


      11:30
    • 11:30

      Syrianska Eskilstuna IF P07 (hemma) P07


      13:30
    • 12:00

      Torshälla-Nyby IS P -06 (hemma) P06


      14:00
    • 13:00

      Assyriska FF (hemma) P08


      14:00
    • 13:00

      Träning P13 Blå


      14:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Huddinge IF (hemma) A-lag


      18:00
    • 17:00

      Avesta AIK (borta) P02


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:00

      Träning P03


      19:30
    • 18:00

      Träning P04


      19:30
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 20Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 10:00

      Skogstorps GOIF P06 (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      BK Sport (borta) P08


      11:30
    • 11:00

      Torshälla-Nyby IS P07 (borta) P07


      13:00
    • 13:00

      Triangelns IK P08 SVART (borta) P09


      15:00
    • 13:00

      Trosa Vagnhärad SK (hemma) P08


      14:00
    • 14:30

      Nyköpings BIS P07 (hemma) P07


      16:30
    • 16:00

      Triangelns IK (hemma) P08


      17:00
  • 23Sön
    • 12:30

      IFK Norrköping FK (borta) P03


      14:30
    • 13:30

      IK Huge (hemma) P02


      15:30
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:45

      Trivseldag P11


      18:30
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      AFK Linköping (hemma) A-lag


      18:00
    • 16:00

      Syrianska FC P 04 Röd (borta) P04


      18:00
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P02


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 25Tis
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P02


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
  • 27Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Eskilstuna City 08 vit (hemma) P08


      11:30
    • 11:00

      Fotografering P09


      13:00
    • 11:15

      Nykvarns SK P 07 Blå (borta) P07


      13:15
    • 13:00

      BK Sport P 08 Svart (hemma) P09


      15:00
    • 13:00

      Syrianska FC P04 Vit (hemma) P04


      15:00
    • 14:00

      IFK Haninge (borta) A-lag


      16:00
    • 16:00

      Hällbybrunns IF (borta) P08


      17:00
  • 30Sön
    • 13:00

      Triangelns IK P07-GRÖN (hemma) P07


      15:00
    • 14:00

      IFK Mariefred P06 (hemma) P06


      16:00
    • 14:00

      Assyriska FF (borta) P03


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00