Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 2Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 19:00

      Assyriska FF P02 P16 (hemma) P02


      21:00
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 16:00

      Värmbols FC (borta) A-lag


      18:00
  • 5Sön
    • 09:50

      IFK Nyköping (borta) P04


      10:50
    • 13:10

      IFK Nyköping/Nyköpings BIS 05 (borta) P04


      14:10
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 15:50

      Tranås FF (hemma) P04


      16:50
  • 6Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 19:00

      Syrianska FC (hemma) P03


      20:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Assyriska FF P04 (hemma) P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 9Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 10Fre
    • 14:00

      Forwardscupen P08


      00:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardscupen P08

    • 13:00

      Träningsmatch mot Södra FF P06


      15:00
    • 15:00

      Karlstads BK (hemma) P03


      17:00
    • 16:00

      IFK Aspudden-Tellus (borta) A-lag


      18:00
      Aspuddens IP 1
      Serie: Div 2 Södra Svealand
      Resultat och referat
    • 17:00

      Västerås SK (borta) P02


      19:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Forwardscupen P08


      19:00
    • 08:00

      100års Cupen P09


      18:00
    • 11:00

      AFC Eskilstuna P 05 (hemma) P04


      13:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
  • 13Mån
    v.33
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      IFK Eskilstuna P 07 blå (hemma) P07


      21:00
  • 14Tis
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 15Ons
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P -11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 16Tor
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      IK Viljan Strängnäs P04 (borta) P04


      21:00
  • 17Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:00

      BK Sport P 06 Gul (borta) P06


      20:00
    • 18:30

      Eskilstuna City 09 (borta) P08


      19:30
    • 18:30

      Triangelns IK P07-SVART (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Eskilstuna City FK P08 Randig (hemma) P09


      20:30
  • 18Lör
    • 08:30

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 11:30

      Jäders IF P07 (hemma) P07


      13:30
  • 19Sön
    • 00:00

      Assyriska FF (borta) P08


      23:00
    • 08:30

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P03


      15:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P -11


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) P02


      18:00
    • 16:00

      Värmdö IF (hemma) A-lag


      18:00
  • 20Mån
    v.34
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 21Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P -11


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      BK Sport (hemma) P03


      21:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      BK Sport P 08 Svart (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P08


      11:00
    • 11:00

      Åkers IF P -06 (borta) P06


      13:00
    • 11:30

      Eskilstuna City 08 vit (hemma) P08


      13:00
    • 11:30

      Assyriska FF (borta) P07


      13:30
    • 13:00

      Slätta SK (hemma) P02


      15:00
    • 15:00

      Motala AIF FK (hemma) P03


      17:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) A-lag


      18:00
  • 26Sön
  • 27Mån
    v.35
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 28Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P -11


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 31Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Skogstorps GOIF P07 (hemma) P07


      20:30