Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 2Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 19:00

      Assyriska FF P02 P16 (hemma) P02


      21:00
  • 3Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
  • 4Lör
    • 16:00

      Värmbols FC (borta) A-lag


      18:00
  • 5Sön
    • 09:50

      IFK Nyköping (borta) P04


      10:50
    • 13:10

      IFK Nyköping/Nyköpings BIS 05 (borta) P04


      14:10
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:50

      Tranås FF (hemma) P04


      16:50
  • 6Mån
    v.32
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 19:00

      Syrianska FC P03 (hemma) P03


      21:00
    • 19:00

      Syrianska FC (hemma) P03


      20:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Assyriska FF P04 (hemma) P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 9Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 10Fre
    • 14:00

      Forwardscupen P08


      00:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Forwardscupen P08

    • 13:00

      Träningsmatch mot Södra FF P06


      15:00
    • 15:00

      Karlstads BK (hemma) P03


      17:00
    • 16:00

      IFK Aspudden-Tellus (borta) A-lag


      18:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Forwardscupen P08


      19:00
    • 08:00

      100års Cupen P09


      18:00
    • 11:00

      AFC Eskilstuna P 05 (hemma) P04


      13:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 13Mån
    v.33
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      IFK Eskilstuna P 07 blå (hemma) P07


      21:00
  • 14Tis
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 15Ons
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 16Tor
    • 09:45

      Träning P03


      12:00
    • 09:45

      Träning P04


      12:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      IK Viljan Strängnäs P04 (borta) P04


      21:00
  • 17Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:00

      BK Sport P 06 Gul (borta) P06


      20:00
    • 18:30

      Eskilstuna City 09 (borta) P08


      19:30
    • 18:30

      Triangelns IK P07-SVART (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Eskilstuna City FK P08 Randig (hemma) P09


      20:30
  • 18Lör
    • Heldag

      Sommardrag P09 Vit

    • Heldag

      Sommardrag P09 Vit

    • 08:30

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 11:30

      Jäders IF P07 (hemma) P07


      13:30
  • 19Sön
    • 00:00

      Assyriska FF (borta) P08


      23:00
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 08:30

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 10:00

      Träning P13 Blå


      11:00
    • 11:00

      Träning P04


      12:00
    • 13:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P03


      15:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) P02


      18:00
    • 16:00

      Värmdö IF (hemma) A-lag


      18:00
  • 20Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      BK Sport (hemma) P03


      21:00
  • 23Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      BK Sport P 08 Svart (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P08


      14:00
    • 11:00

      Åkers IF P -06 (borta) P06


      13:00
    • 11:30

      Eskilstuna City 08 vit (hemma) P08


      13:00
    • 11:30

      Assyriska FF (borta) P07


      13:30
    • 13:00

      Slätta SK (hemma) P02


      15:00
    • 16:00

      IF Sylvia (borta) A-lag


      18:00
  • 26Sön
    • 08:30

      Sammandrag P10 Blå


      15:30
    • 10:00

      Sammandrag P10 Vit


      15:00
    • 10:00

      Skogstorps GoIF (hemma) P10 Vit


      11:00
    • 10:45

      Etuna södra svart (borta) P10 Vit


      11:45
    • 11:30

      Triangelns IK grön (borta) P10 Vit


      12:30
    • 12:00

      IFK Eskilstuna (borta) P04


      14:00
    • 12:15

      Jäders IF (borta) P10 Vit


      13:15
    • 13:00

      Syrianska E:tuna (hemma) P10 Vit


      14:00
    • 13:00

      FC Somali Stjärna 1 (borta) P04


      15:00
    • 13:45

      Skogstorps Grön (hemma) P10 Vit


      14:45
    • 14:00

      Assyriska FF P03 (borta) P03


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 27Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 30Tor
    • 17:15

      Träning P08


      19:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 31Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Skogstorps GOIF P07 (hemma) P07


      20:30