Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 11:00

      Nyköpings BIS P04 (borta) P04


      13:00
    • 13:00

      Nykvarns SK P 07 Blå (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS 08 Röd (hemma) P08


      16:00
    • 15:00

      Assyriska FF (hemma) P03


      17:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Sammandrag City Vit/röd P10 Vit


      14:30
    • 09:00

      Kvicksunds SK (borta) P10 Vit


      09:45
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Sammandrag P10 Blå


      16:00
    • 10:00

      Skogstorps GOIF P06 (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      Jäders IF P08 (hemma) P09


      12:00
    • 10:30

      Syrianska E:tuna (hemma) P10 Vit


      11:15
    • 10:30

      Sammandrag City Vit P10 Vit


      14:30
    • 11:00

      Västerås BK 30 (borta) P02


      13:00
    • 11:15

      Hällby Vit (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 11:30

      Flens IF-Södra P-07 (hemma) P07


      13:30
    • 12:00

      Hällby Svart (borta) P10 Vit


      12:45
    • 13:30

      Etuna södra gul (hemma) P10 Vit


      14:15
    • 13:30

      Triangelns IK svart (borta) P10 Vit


      14:15
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 16:00

      IFK Haninge (hemma) A-lag


      18:00
    • 16:00

      Träning P -11


      17:00
  • 4Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:20

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 6Ons
    • 10:30

      Träning P02


      12:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:30

      Träning P -12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P -12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 7Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:15

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Hällbybrunns IF P07 vit (hemma) P07


      12:00
    • 11:00

      IFK Eskilstuna P08 blå (borta) P09


      13:00
    • 11:00

      IFK Kumla (hemma) P02


      13:00
    • 13:30

      IFK Mariefred P06 (borta) P06


      15:30
    • 16:00

      AFK Linköping (borta) A-lag


      18:00
  • 10Sön
    • Heldag

      Sammandrag P -11

    • 08:00

      Jobba på vårt egna sammandrag P09


      16:00
    • 09:00

      Sammandrag (hemma) P09


      16:00
    • 09:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 09:00

      Kvicksunds SK (borta) P08


      12:00
    • 09:15

      Nykvarns SK (borta) P08


      13:15
    • 12:00

      Järna SK P07 Röd (borta) P07


      14:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      FBK Karlstad (borta) P03


      19:00
  • 11Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:20

      Träning P08 Vit


      20:00
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P -12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P -12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
      Årby IP
  • 14Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:15

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 15Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 17:30

      Jäders IF (hemma) P08


      20:00
    • 18:30

      Hällbybrunns IF P 08 vit (hemma) P09


      20:30
  • 16Lör
    • 13:00

      Match P08 Vit


      14:30
    • 16:00

      IK Sleipner (hemma) A-lag


      18:00
  • 17Sön
    • 08:00

      Forward Kidz Cup 2018 P09


      17:00
    • 09:00

      Sammandrag Eskilstuna city Vit/röd P10 Vit


      15:00
    • 09:00

      Triangelns IK svart (borta) P10 Vit


      09:30
    • 09:30

      Sammandrag P10 Blå


      15:00
    • 09:45

      Triangelns IK grön (hemma) P10 Vit


      10:15
    • 09:45

      Sammandrag Eskilstuna city vit P10 Vit


      15:30
    • 11:15

      Hällby Svart (hemma) P10 Vit


      11:45
    • 12:00

      IFK Eskilstuna P 06 vit (hemma) P06


      14:00
    • 12:15

      Kvicksunds SK (hemma) P10 Vit


      12:45
    • 13:30

      Katrineholms AIK (hemma) P08


      16:00
    • 13:45

      Syrianska E:tuna (borta) P10 Vit


      14:15
    • 14:30

      Hällby Vit (hemma) P10 Vit


      15:15
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P -11


      17:00
    • 16:00

      IK Viljan Strängnäs P07 Blå (hemma) P07


      18:00
    • 16:00

      Assyriska FF (hemma) P04


      18:00
  • 18Mån
    v.25
    • 10:00

      Träning P03


      12:00
    • 10:00

      Träning P04


      15:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 19Tis
    • 10:00

      Träning P03


      12:00
    • 10:00

      Träning P04


      15:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:20

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 19:00

      Triangelns IK P05 (borta) P04


      21:00
  • 20Ons
    • 10:00

      Träning P03


      12:00
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 10:00

      Träning P04


      15:00
    • 16:45

      IFK Eskilstuna (borta) P08


      19:45
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P -11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P -12 Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P -12 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Hällbybrunns IF P 07 svart (borta) P07


      20:30
  • 21Tor
    • 10:00

      Träning P07


      15:00
    • 10:00

      Träning P04


      15:00
    • 10:00

      Träning P03


      12:00
    • 13:00

      Bowlingen plus mat P08 Vit


      15:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 10:00

      Järna SK (borta) P08


      14:00
    • 14:00

      IFK Nyköping P07 vit (borta) P07


      16:00
    • 14:30

      IFK Eskilstuna P 07 vit (hemma) P07


      16:30
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Triangelns IK P08 GRÖN (borta) P09


      18:00
    • 17:00

      Match P08 Vit


      18:30
  • 25Mån
    v.26
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 19:00

      Motala AIF FK (borta) A-lag


      21:00
    • 19:15

      IFK Eskilstuna P 06 blå (borta) P06


      21:15
  • 26Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Match mot City 09-vit P08 Vit


      20:30
    • 18:30

      Eskilstuna City FK P08 Vit (borta) P09


      20:30
    • 18:30

      AFC Eskilstuna P 05 (borta) P04


      20:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK (borta) P02


      21:30
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:00

      Sommarkväll med laget P09


      19:30
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 28Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 29Fre
    • Heldag

      Örebrocupen 29/6-1/7 P03

    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
  • 30Lör
    • 12:00

      IK viljan (hemma) P08


      14:30
    • 16:00

      Enskede IK (borta) A-lag


      18:00