Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
    • 08:10

      Träningsbollen Cup P07


      16:15
    • 10:00

      Seriematcher P08


      13:00
    • 10:00

      Triangelns IK (hemma) P08


      11:00
    • 11:00

      Träning U16


      12:00
    • 11:30

      Södertälje FK (hemma) P08


      12:30
    • 11:30

      Syrianska Eskilstuna IF P09 (hemma) P09


      13:30
    • 13:00

      BK Sport U16 (hemma) U17


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot Södra FF P06


      16:00
    • 14:00

      Värmdö IF (borta) A-lag


      16:00
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 3Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      Malmköpings IF P07 / 1 (borta) P07


      12:00
    • 10:30

      Katrineholms SK FK P 06/1 (borta) P06


      12:30
    • 11:00

      Syrianska FC P 04 Röd (hemma) U16


      13:00
    • 11:30

      Skogstorps GOIF P08 grön (borta) P09


      13:30
    • 16:00

      IF Sylvia (hemma) A-lag


      18:00
  • 6Sön
    • 09:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 09:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 09:45

      Bk sport svart (borta) P09 Vit


      11:00
    • 10:30

      Syrianska FC P07 Röd (borta) P07


      12:30
    • 11:00

      IFK Kumla (borta) U17


      13:00
    • 11:30

      Syrianska FC 09 Gul (borta) P08


      15:30
    • 12:15

      IFK Eskilstuna (hemma) P09 Vit


      13:15
    • 13:45

      Kvicksunds SK (borta) P09 Vit


      14:45
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 15:00

      Torshälla-Nyby IS (borta) P08


      17:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 7Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 10Tor
    • 12:00

      Träning U17


      13:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
  • 11Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Al Salam SK P07/06 (hemma) P07


      20:30
  • 12Lör
    • 08:25

      Kallelse Cup P10 Vit


      17:00
    • 09:00

      Hällby Svart (hemma) P10 Vit


      09:45
    • 10:00

      Hällby Vit (hemma) P10 Vit


      12:00
    • 11:00

      Triangelns IK grön (borta) P10 Vit


      12:00
    • 11:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) U17


      13:00
    • 13:00

      Syrianska FC P07 Gul (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Syrianska E:tuna (hemma) P10 Vit


      15:00
    • 14:00

      Kvicksunds SK (hemma) P10 Vit


      15:00
    • 15:00

      Södertälje FK (borta) A-lag


      17:00
    • 16:00

      Etuna södra gul (borta) P10 Vit


      17:00
    • 16:00

      Etuna södra svart (hemma) P10 Vit


      18:00
  • 13Sön
    • 08:30

      Sammandrag P10 Blå


      15:00
    • 10:00

      Syrianska Eskilstuna IF (hemma) P08


      12:00
    • 11:00

      IFK Nyköping P 04 (hemma) U16


      13:00
    • 12:00

      Syrianska FC 08 Röd (hemma) P08


      13:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P11


      17:00
  • 14Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Förlädramöte P11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Hällbybrunns IF vit (borta) U16


      21:00
  • 17Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 18Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      IFK Eskilstuna P 04 blå (borta) U16


      20:30
  • 19Lör
    • 16:00

      Newroz FC (hemma) A-lag


      18:00
  • 20Sön
  • 21Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 22Tis
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Örebro Syrianska IF P04 (borta) U16


      19:30
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 24Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:00

      Träningsmatch P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 10:00

      Kvicksunds SK P08 (borta) P09


      12:00
    • 11:00

      Västerås SK (hemma) U17


      13:00
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) A-lag


      16:00
  • 27Sön
    • Heldag

      Sammandrag P11

    • 09:00

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 10:40

      Sammandrag (borta) P09


      16:00
    • 11:00

      BK Sport P 07 Gul (borta) P07


      13:00
    • 12:00

      FC Somali Stjärna 1 (hemma) U16


      14:00
    • 14:00

      Nyköpings BIS 08 Blå (borta) P08


      15:00
    • 14:00

      Nyköpings BIS P07 (borta) P07


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
  • 28Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09 Vit


      19:00
    • 18:00

      Torshälla-Nyby IS P -06 (borta) P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Föräldramöte P10 Blå


      18:45
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P11


      18:00
    • 17:00

      Spontanfotboll P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Vit


      19:00
    • 17:30

      Träning P12 Blå


      18:30
    • 17:30

      Träning P12 Vit


      18:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Nora BK (borta) A-lag


      21:00
  • 31Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00