Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 11:00

      Träning P07


      12:00
  • 2Mån
    v.14
    • 09:00

      CITY (hemma) P08


      10:30
    • 11:00

      Barkarö SK (hemma) P07


      12:00
    • 11:00

      BK Sport (hemma) P07


      12:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 19:00

      Syrianska Eskilstuna IF (borta) A-lag


      21:00
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:15
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 5Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 19:00

      Träning P02


      20:00
  • 6Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
  • 7Lör
    • 09:00

      BK Sport (hemma) P09


      10:15
    • 09:15

      Träningsmatch P08 Vit


      11:30
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 12:30

      Södertälje FK P04 Vit (borta) P04


      14:30
    • 13:45

      Uppstartscupen P07


      00:00
    • 18:00

      CITY (hemma) P08


      19:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Uppstartscupen P07


      17:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P10 Vit


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P08 Vit


      12:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
    • 16:00

      Värmbols FC (hemma) A-lag


      18:00
  • 9Mån
    v.15
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:15
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Föräldramöte P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
  • 12Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P10 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:00

      Träning P02


      20:00
  • 13Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Syrianska FC P03 (borta) P03


      21:00
    • 19:00

      Träning P07


      20:00
  • 14Lör
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 15:00

      Träning P04


      16:30
  • 15Sön
    • 12:45

      Karlstads BK (borta) P03


      14:45
    • 15:00

      Syrianska Eskilstuna IF (borta) P02


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
    • 17:00

      Katrineholm F & K P04 (hemma) P04


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch P06


      19:00
  • 16Mån
    v.16
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
      Tunahallen
      Anteckning: Extraträning för p06/07
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:15
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 19Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 19:00

      Träning P02


      20:00
  • 20Fre
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
  • 21Lör
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 10:00

      Kvicksundscupen P07


      14:30
    • 10:30

      CITY (hemma) P08


      11:45
    • 11:45

      Träningsmatch P08 Vit


      13:15
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träningsmatch mot TNIS P06


      15:00
    • 15:00

      A lagsmatch P03


      19:00
    • 15:00

      A lagsmatch P04


      19:00
    • 15:00

      Ungdomståg - A-lagsmatch P07


      18:00
    • 16:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) A-lag


      18:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P10 Vit


      10:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 11:00

      Träning P08 Vit


      12:00
    • 13:30

      Karlslunds IF HFK (hemma) P03


      15:30
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
    • 16:00

      Södertälje FK P02 Röd (hemma) P02


      18:00
    • 18:00

      Södertälje FK P04 (hemma) P04


      20:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P02


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:15
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
  • 26Tor
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 19:00

      Träning P02


      20:00
  • 27Fre
    • 17:00

      CITY (hemma) P08


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning P07


      20:00
  • 28Lör
    • 11:00

      Träning P10 Blå


      12:00
    • 14:30

      Västerås BK 30 (hemma) P02


      16:30
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 11:00

      Åkers IF P -06 (hemma) P06


      13:00
    • 12:30

      Motala AIF FK (borta) P03


      14:30
    • 13:00

      Malmköpings IF P07 / 2 (hemma) P07


      15:00
    • 14:30

      Syrianska FC P04 Vit (borta) P04


      16:30
    • 15:00

      Träning P12 Vit


      16:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
  • 30Mån
    v.18
    • 11:30

      Träning A-lag


      13:00