Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 2Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 3Lör
    • 00:00

      Örebro Syrianska (borta) A-lag


      01:00
    • 08:40

      Cityhallen Cup P07


      12:00
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U17


      15:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 11:00

      Träning U16


      12:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
  • 5Mån
    v.6
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 7Ons
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 9Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 10Lör
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U17


      15:00
    • 14:00

      Södertälje FK (borta) A-lag


      16:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 11:00

      Träning U16


      12:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
  • 12Mån
    v.7
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
      Tunahallen
      Anteckning: Extraträning för P06/07.
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
  • 15Tor
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 16Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 13:30

      Träning U17


      15:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna P04:2 (borta) U16


      17:00
  • 18Sön
    • 00:00

      Arameiska-Syrianska (hemma) A-lag


      01:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 12:00

      Västerås SK U14 (borta) U16


      14:00
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
  • 19Mån
    v.8
    • 12:00

      Träning U16


      13:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte ang tränarfrågan 2018. P06


      19:30
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 21Ons
    • 12:00

      Träning U16


      13:30
    • 18:45

      Träning U16


      20:00
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
  • 24Lör
    • 09:30

      Träning P11


      10:30
    • 09:45

      Träning U16


      11:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U17


      15:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 12:00

      Assyriska FF P04 (borta) U16


      13:30
    • 15:00

      Träning P12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P12 Vit


      17:00
  • 26Mån
    v.9
    • 16:30

      Klädprovning P10 Vit


      17:45
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:45

      KLÄDPROVNING U17


      18:30
    • 18:30

      Klädprovning P08


      19:45
  • 28Ons