Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 18:15

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:00
  • 2Fre
    • 18:30

      Träning P05


      20:00
  • 3Lör
    • 00:00

      Örebro Syrianska (borta) A-lag


      01:00
    • 08:40

      Cityhallen Cup P07


      12:00
    • 09:30

      Träning P -11


      10:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U16


      15:00
    • 14:30

      Träning P05


      17:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 11:00

      Träning P04


      12:00
    • 11:00

      Träning P03


      12:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P -12 Vit


      17:00
  • 5Mån
    v.6
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:45

      Träning P03


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:45

      Träning P03


      20:00
    • 17:45

      Träning P08 Vit


      19:30
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 19:00

      Träning P03


      20:30
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:00
  • 9Fre
    • 19:00

      Träning P05


      20:00
  • 10Lör
    • 09:30

      Träning P -11


      10:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U16


      15:00
    • 14:00

      Södertälje FK (borta) A-lag


      16:00
    • 15:00

      AIK (borta) P05


      16:30
    • 15:00

      Brommapojkarna (borta) P03


      17:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 11:00

      Träning P04


      12:00
    • 11:00

      Träning P03


      12:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P -12 Vit


      17:00
  • 12Mån
    v.7
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:30

      Träning P03


      20:00
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:45

      Träning P08 Vit


      19:30
    • 18:15

      Träning P03


      20:00
      Årby konstgräs
      Samlingstid: 18:15
      Anteckning:
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:00

      Träning P03


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
  • 15Tor
    • 18:15

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P08 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:00
  • 16Fre
    • 19:00

      Träning P05


      20:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning P -11


      10:30
    • 10:00

      Träning P03


      11:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U16


      15:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna P04:2 (borta) P04


      17:00
  • 18Sön
    • 00:00

      Arameiska-Syrianska (hemma) A-lag


      01:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 10:00

      Träning P06


      11:00
    • 10:30

      Träning P03


      12:00
    • 12:00

      Västerås SK U13 (borta) P04


      14:00
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P -12 Vit


      17:00
    • 17:00

      Boo (borta) P03


      18:30
  • 19Mån
    v.8
    • 12:00

      Träning P03


      13:30
    • 12:00

      Träning P04


      13:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte ang tränarfrågan 2018. P06


      19:30
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:45

      Träning P03


      20:00
    • 17:45

      Träning P08 Vit


      19:30
  • 21Ons
    • 12:00

      Träning P04


      13:30
    • 12:00

      Träning P03


      13:30
    • 18:45

      Träning P03


      20:30
    • 18:45

      Träning P04


      20:00
  • 22Tor
    • 12:00

      Träning P03


      13:30
    • 17:45

      Träning P03


      20:00
    • 17:45

      Träning P03


      20:00
    • 18:00

      Föräldramöte P08 Vit


      19:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:00
  • 23Fre
    • 19:00

      Träning P05


      20:00
  • 24Lör
    • 09:30

      Träning P -11


      10:30
    • 10:00

      Träning P03


      11:30
    • 10:30

      Träning P10 Vit


      11:30
    • 12:00

      Träning P09 Vit


      13:30
    • 13:30

      Träning U16


      15:00
    • 15:00

      Träning P05


      17:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 09:00

      Träning P09


      10:00
    • 10:00

      Träning P08


      11:00
    • 11:00

      Träning P03


      12:00
    • 12:00

      Assyriska FF P04 (borta) P04


      13:30
    • 15:00

      Träning P -12 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning P -12 Vit


      17:00
  • 26Mån
    v.9
    • 16:30

      Klädprovning P10 Vit


      17:45
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:30

      Träning P10 Blå


      18:30
    • 19:00

      Träning P03


      20:00
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
    • 17:45

      Träning P08 Vit


      19:30
    • 17:45

      Träning P03


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Klädprovning P08


      19:45
  • 28Ons
    • 16:30

      Klädprovning P10 Blå


      17:45
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      18:30