Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna City FK

Följ

Eskilstuna City FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
    • 10:30

      Träning P07


      14:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 11:00

      Träningsmatch mot Triangeln P09


      12:00
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
  • 4Sön
    • 13:00

      Bowling och Tacos P09


      16:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 5Mån
    v.45
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Spontanfotboll P09


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
  • 8Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
  • 9Fre
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 09:00

      ICA Kvantum Cup 2018 P09


      16:00
    • 10:15

      IK Sturehov (borta) P07


      13:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 12Mån
    v.46
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      19:45
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
  • 15Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 11:15

      Nacka FC P05 (borta) U16


      12:15
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 13:00

      IK Sirius FK (U17) (hemma) U17


      15:00
    • 14:15

      FC Djursholm (borta) U16


      15:15
    • 15:45

      Älvsjö AIK FF (hemma) U16


      16:45
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 18Sön
    • 10:00

      Bele Barkarby FF (hemma) U16


      11:00
    • 14:45

      Ungdomsavslutning P07


      16:30
    • 14:45

      Ungdomsavslutning City P06


      16:30
    • 14:45

      Ungdomsavslutning P11


      17:00
    • 15:00

      Ungdomsavslutning P10 Blå


      16:30
    • 15:00

      Ungdomsavslutning 2018 P10 Vit


      16:15
    • 15:00

      Fotbollsavslutning P12 Vit


      16:30
    • 15:00

      Avslutning P12 Blå


      16:30
    • 15:00

      Ungdomsavslutning 2018 P09


      16:30
    • 15:00

      AVSLUTNING U17


      16:00
    • 15:00

      Avslutning P08


      16:30
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
  • 19Mån
    v.47
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning U16


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      19:45
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
  • 22Tor
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 23Fre
  • 24Lör
    • 11:30

      Träning P09 Vit


      13:00
    • 14:00

      IFK Haninge (U17) (borta) U17


      16:00
    • 16:00

      Träning P10 Blå


      17:00
    • 16:00

      Träning P10 Vit


      17:00
    • 17:00

      Träning P07


      18:00
  • 25Sön
    • 12:30

      Västerås SK U14 (hemma) U16


      14:00
    • 15:00

      Träning P13 Vit


      16:00
    • 16:00

      Träning P13 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning P12 Blå


      18:15
  • 26Mån
    v.48
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P06


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 19:00

      Träning A-lag


      20:30
  • 27Tis
    • 17:30

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning P12 Vit


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
  • 29Tor
    • 18:00

      Lag aktivitet - Leo's Lekland P09


      20:00
    • 18:00

      Leos Lekland P10 Vit


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:00
    • 20:30

      Träning A-lag


      22:00
  • 30Fre